- To hańba systemu sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej, że najlepszych żołnierzy traktuje się w ten sposób - powiedział w sądzie dziennikarzom Władysław B., ojciec jednego z oficerów. Cała siódemka żołnierzy oskarżonych o ostrzelanie afgańskiej wioski zostaje w areszcie na kolejne trzy miesiące.

Były szef MON Aleksander Szczygło nie pamięta, kiedy dowiedział się o wydarzeniach w Nangar Khel. W "Kropce nad I" powiedział też, że mimo ostrzelania cywilnej wioski, dziś też awansowałby szefa polskich wojsk w Afganistanie.

Będzie zmiana szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak dowiedziały się "Fakty" TVN szef MON Bogdan Klich zwrócił się do premiera Donalda Tuska o powierzenie pełnienia obowiązków szefa SKW Januszowi Noskowi. Zastąpi on Grzegorza Reszkę.

Na polu bitwy żołnierz nie powinien się zastanawiać, nie ma na to czasu. Żołnierz musi wykonać rozkaz - przekonywał w "Magazynie 24 Godziny" gen. Stanisław Nałęcz-Komornicki. Obecny w studio ekspert od prawa wojskowego nie zgodził się - Jeśli rozkaz ma charakter przestępczy, trzeba odmówić jego wykonania.

Było 25 strzałów, jeden pocisk spada na dom cywilów. Ginie sześć osób. Sześciu żołnierzom grozi dożywocie. Oskarżają swojego dowódcę - miał im kazać "Nap... w wioskę". Podsumowujemy, co wiemy do tej pory o afgańskiej tragedii.

Siedmiomiesięczna dziewczynka - Julia W. - została we wtorek pogryziona przez rottweilera w podwarszawskim Sulejówku. Nie udało jej się uratować.

Specjalne osiedle dla seniorów powstaje w Stargardzie Szczecińskim. - Mamy ścieżkę rowerową, piękne jezioro. Mieszkańcy będą mieć kontakt z miastem. Nie będą czuć się samotni - opowiadała o inwestycji Wanda Wysocka, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Emerytów.

Nie będzie zawiadomienia do prokuratury ws. laptopa Ziobry. - Dyrektor generalny ministerstwa sprawiedliwości stwierdził, że nie doszło do popełnienia przestępstwa - tłumaczył na antenie TVN24 rzecznik resortu Sławomir Różycki. - To żenujące, że w ogóle musimy zajmować się to sprawą - twierdzi Zbigniew Ziobro.

Premier Donald Tusk wróci z urlopu za parę dni, na pewno przed upływem 100 dni pracy rządu - zapewniła na konferencji prasowej rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka.

Dotychczasowe prace "białego szczytu" nie mają sensu i jeśli dalej będą tak prowadzone, OZZL nie będzie w nich uczestniczył - zapowiedział przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel. - To mistyfikacja i hucpa - ocenił.

Czterech nastolatków usypało na torach 10 metrową przeszkodę z kamieni. Twierdzą, że nie zdawali sobie sprawy, że mogą doprowadzić do katastrofy. Odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

2,8 mld zł zostanie wydanych w tym roku na budowę dróg i autostrad - poinformował minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

- Przepraszam żołnierzy za słowa, które został wyemitowane w programie ("Superwizjer" - red.). Przepraszam wszystkich, którzy mogli się poczuć tymi słowami urażeni - mówił Aleksander Szczygło na specjalnej konferencji prasowej. Wypowiedź byłego szefa MON, który nazwał oskarżonych żołnierzy "bandą durniów" ujawnił "Superwizjer" TVN.

O tym, że nie warto wychodzić z domu z pustym żołądkiem przekonał się 27-letni włamywacz z Gliwic. W piwnicy, którą chciał okraść połasił się na kiszone ogórki. Ale przy pierwszym kęsie - na widok policjantów - się zadławił.

Trzy osoby doznały obrażeń, w tym jedna ma złamany obojczyk, po zderzeniu osobowej mazdy z łosiem. Do wypadku doszło na drodze niedaleko Śniadowa (podlaskie). Zwierzę nie przeżyło wypadku.

Co najmniej 2,9 mln strat mógł ponieść - według ustaleń CBA - Szczecin w wyniku niegospodarności miejskich urzędników. Chodzi o bezprawne sprzedawanie po zaniżonych cenach atrakcyjnych mieszkań. -Wiele takich mieszkań wykupili za bezcen szczecińscy urzędnicy - mówi tvn24.pl Tomasz Frątczak.

Zakaz wchodzenia do budynku poznańskiego komisariatu wodnego dostali pracujący tam policjanci. Inspektor budowlany uznał, że obiekt stojący tuż nad Wartą grozi zawaleniem.

W Polsce mamy do czynienia z dużą stronniczością mediów. Obecnie służą układowi rządzącemu, poprzez nagłaśnianie błahych spraw odwracają uwagę opinii publicznej od rzeczywistych, nierozwiązanych problemów - stwierdził w TVN24 prezydencki minister Michał Kamiński.

Od dawna poszukiwany złodziej samochodów, Tomasz L. o pseudonimie "Kambodża", wpadł w zasadzkę policji. 27-letni mężczyzna kradł na terenie Warszawy bmw, rozbierał je na części w tzw. dziuplach, a następnie sprzedawał je za pośrednictwem Internetu. I właśnie w ten sposób kontakt z nim nawiązali policjanci.

- Decyzja w sprawie kandydata Polski na komisarza w Unii Europejskiej zapadnie najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilkudziesięciu dni - powiedział PO Zbigniew Chlebowski w "Sygnałach Dnia".