Zielona światło dla sportowców, czerwone - dla rządu - to stanowisko PiS w sprawie igrzysk w Chinach. Według Karola Karskiego "jeśli olimpiada odbyła się w roku 1936 w Berlinie, to może się odbyć w roku 2008 w Pekinie" - ale bez polskich ministrów i działaczy sportowych.

O. Marcin Mogielski, dominikanin który ujawnił mediom informacje o molestowaniu młodych chłopców przez szczecińskiego ks. Andrzeja D. został w poniedziałek przesłuchany przez prokuraturę. Podczas przesłuchania byli wychowankowie księdza wręczyli dziennikarzom adresowany do o. Mogileskiego list, w którym bronią swojego dawnego opiekuna.

- Doprowadziliśmy w negocjacjach do tego, by Niemcy ustąpili. Chcieliśmy w ustawie ratyfikującej postawić tamę, by żaden rząd, jak ten, nie mógł się z tego wycofać. Ci, którzy są przeciw temu, nie chcą, by się z Polską w Europie liczyli - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Albo zgadzamy się na ratyfikację Traktatu Lizbońskiego, albo nie. Ustawa w tej sprawie nie może zawierać niczego, co wykraczałoby poza jego treść - powiedział w TVN24 konstytucjonalista dr Ryszard Piotrowski.

Trzy kolejne miesiące posiedzi w areszcie biznesmen i były senator Henryk Stokłosa. Zdecydował tak poznański sąd. Stokłosa jest podejrzany m.in. o skorumpowanie sędziego i urzędników skarbowych.

W jednym z osiedlowych sklepów w Sosnowcu klient zamordował ekspedientkę. Mężczyzna został zatrzymany na miejscu zbrodni. Zdaniem okolicznych mieszkańców, powodem morderstwa mógł być alkohol, którego kobieta nie chciała dać mężczyźnie "na kreskę".

To, co proponuje PiS odnośnie ratyfikacji Traktatu to synteza nieuctwa z paranoją - stwierdził szef MSZ Radosław Sikorski. - Apeluję do posłów PiS: zakończcie to polityczne awanturnictwo.

Nie ma porozumienia ws. ustawy o ratyfikacji Traktatu. PO i LiD zbojkotowały spotkanie, na którym szef klubu PiS Przemysław Gosiewski miał zaproponować kompromis. A Platforma przyznaje: referendum - ze względu na frekwencję - jest ryzykowne.

Brytyjski adwokat nie widzi podstaw do apelacji ws. skazanego za gwałt na Brytyjce Jakuba T. - Nie oznacza to jednak, że Andrew Langdon wycofał się ze sprawy. On przekazał ją dwóm pozostałym brytyjskim obrońcom Polaka - wyjaśnił w rozmowie z tvn24.pl polski adwokat Jakuba T., Mariusz Paplaczyk.

24-letni Marcin M., sprawca zabójstwa gospodyni z plebani w Ciosańcu (Lubuskie) przyznał się także do zabójstwa księdza i gospodyni z parafii w Serbach (Dolnośląskie) - poinformowała prokuratura w Zielonej Górze.

Poniedziałek jest dniem ostatniej szansy na znalezienie kompromisu w Sejmie w sprawie przyjęcia Traktatu Lizbońskiego. Jeśli nie dojdzie do uzgodnienia wspólnego stanowiska, czeka nas referendum. Gdyby do tego doszło, frekwencja do urn mogłoby pójść 2/3 Polaków - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika".

- Cała awantura w Sejmie o Traktat Lizboński jest awanturą o nic. Wbrew obawom prezydenta i polityków PiS, Polska nie może się wycofać z protokołu brytyjskiego i mechanizmu z Joaniny - stwierdził w TVN24 szef UKIE Maciej Dowgielewicz.

- Maria Kaczyńska, popierając in vitro, wyraziła najprawdopodobniej opinię prezydenta. Nie jest to pogląd kontrowersyjny. Tę metodę, wbrew biskupom, popiera ponad połowa społeczeństwa - oceniła w TVN24 Wanda Nowicka z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Nawet milion Ukraińców może wystąpić o Kartę Polaka - wylicza "Dziennik". Dzięki temu będą mogli pracować i mieszkać w Polsce, brać zasiłki, korzystać ze służby zdrowia i bezpłatnej edukacji. Dodatkowo dostaną 37-procentową zniżkę na bilety komunikacji kolejowej i darmowy wstęp do muzeów.

Mieszkaniec Łodzi zginął w pożarze mieszkania, jaki wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Przyczyną wybuchu ognia była najprawdopodobniej awaria instalacji gazowej.

- Traktat przyjęty przez polski rząd bardzo mi odpowiada – twierdzi Zbigniew Religa w rozmowie z "Rzeczpospolitą". I dodaje, że nie widzi płynących z niego zagrożeń, o których mówi PiS.

O tym, czy mężczyzna jest ojcem dziecka, nie zdecyduje już np. jego dobra wola, lecz wyłącznie wynik badań DNA. Zasadą będzie, że matką jest ta kobieta, która urodziła dziecko - pisze "Rzeczpospolita", która dotarła do projektu zmian w kodeksie rodzinnym.

Ministerstwo Pracy nie wycofało się z pomysłu imprezy z udziałem duetu transwestytów zorganizowanej na zakończenie Europejskiego Roku Równych - donosi "Dziennik". W piątką noc zabawa odbyła się w warszawskim klubie M25. Było gorąco...

PiS przegrało wybory z powodu błędów popełnionych przez sztab wyborczy - twierdzi "Nasz Dziennik". Jednak zdaniem gazety, szef sztabu Adam Bielan nie poniesie konsekwencji.