Były minister ochrony środowiska Jan Szyszko z PiS w ostatnich dniach urzędowania zatroszczył się o Tuczno, gdzie ma 170 ha posiadłości i prywatny ośrodek badawczy, ujawnia "Dziennik".

Kolejny pożar w Krzeszowie. W nocy spłonął dom zamieszkały przez troje starszych ludzi. Dzięki szybkiej akcji strażaków, nikomu nic się nie stało. Ale mieszkańcy miejscowości coraz głośniej mówią o tym, że w okolicach grasuje podpalacz.

Jakub T. miał czas, aby zgwałcić wracającą do domu Brytyjkę. Tak wynika z eksperymentu, jaki przeprowadzili dziennikarze "Superwizjera" TVN. - Chcieliśmy sprawdzić, czy Jakub ma alibi. Jego siostra twierdzi, że miał za mało czasu, by popełnić gwałt i zdążyć wrócić do domu - wyjaśniają.

- Duch Belzebuba z Torunia pomieszał panu język – grzmiał w programie „Teraz my” na posła PiS Jacka Kurskiego Janusz Palikot. – Jeszcze raz w mojej obecności obrazi Pan katolickiego księdza, to wyjdę – groził Kurski. Przyznał też, że był konsultantem przy nagraniu orędzia prezydenta.

Kierowcy muszą uważać już nie tylko na fotoradary, patrole policji, kamery monitoringu, ale także na samochody egzaminacyjne na prawo jazdy - pisze "Dziennik".

- Inicjatywa prezydenta pojawia się wraz z jątrzącym orędziem prezydenta. Pokazywanie czarnych map nie było nastawione na uspokojenie sytuacji – tak w „Magazynie 24” minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski skomentował wystąpienie prezydenta.

Czy polscy sportowcy powinni zbojkotować Igrzyska Olimpijskie w Pekinie? Jarosław Wałęsa popiera bojkot imprezy, jednak sam inwestuje w stolicy Chin. Jak sam przyznał w programie "Teraz My", właśnie kupił apartament w Pekinie.

Zakończyło się spotkanie Lecha Kaczyńskiego z szefami wszystkich klubów parlamentarnych. Według Wojciecha Olejniczaka, szefa LiD prezydent zapowiedział weto ustawy ratyfikującej Traktat Lizboński.

- Prezydent ma prawo zawetować ustawę ratyfikującą Traktat Lizboński tak samo jak każdą inną - mówi portalowi tvn24.pl doktor Ryszard Piotrowski. Konstytucjonalista zaznacza jednak, że ewentualne weto prezydenckie byłoby bronią nieskuteczną, bo Sejm z pewnością by je uchylił.

8 do 14 proc. poparcia – taki scenariusz wieszczy PiS jego były wiceprezes Ludwik Dorn. Zdaniem gościa "Magazynu 24 godziny", taki będzie wynik wyborczy partii Jarosława Kaczyńskiego, jeśli w ewentualnym referendum w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego PiS opowie się za głosowaniem przeciw.

Jarosław Kaczyński ocenia inicjatywę prezydenta, który zapowiedział, że wystąpi z własnym projektem ustawy ratyfikującej Traktat UE, jako "zgodny z interesem Polski". Były premier podkreśla, że "nie ma nic dziwnego w tym, że Lech Kaczyński chce bronić tego, co wywalczył w dramatycznych negocjacjach o kształt Traktatu".

- Jestem rozczarowany. Prezydent bezpowrotnie stracił okazję, by pokazać się jako mąż stanu i wzbić się ponad interesy brata – stwierdził w magazynie „24 godziny” Leszek Miller. – Jestem dumny z prezydenta. Ma w stu procentach rację – nie zgodził się Roman Giertych.

Bronisław Komorowski uważa, że inicjatywa prezydenta ws. traktatu jest bezcelowa, bo - jak przekonywał marszałek w "Kropce nad I" - każda ingerencja w treść traktatu przez jakąkolwiek ustawę będzie zagrożona niekonstytucyjnością. Z obawą czekam więc na projekt ustawy - mówił marszałek.

Nowo zainstalowany system telefonicznej łączności satelitarnej w samolocie głowy państwa nie działa poprawnie - potwierdza tvn24.pl rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej Robert Rochowicz.

Pierwsze merytoryczne posiedzenie sejmowej komisji śledczej do sprawy okoliczności śmierci Barbary Blidy odbędzie się 7 kwietnia. Jako pierwsi w ogniu pytań posłów znajdą się funkcjonariusze ABW i prokuratorzy, którzy decydowali o zatrzymaniu byłej posłanki SLD.

Ksiądz nie chciał pochować tragicznie zmarłego w wypadku mężczyzny z Brzeźna koło Konina. - Nie zasłużył na katolicki pochówek - powiedział. Rodzina pożegnała zmarłego w przycmentarnej kaplicy.

Komendant Główny Policji nadinspektor Andrzej Matejuk chwali polskich policjantów za odwagę i poczucie misji. Chociaż po lżej rannych poleci do Mitrovicy wojskowy samolot, to zdaniem komendanta "może nie być chętnych do powrotu". - To bardzo odważni ludzie - podkreślał Matejuk w "Magazynie 24 godziny".

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ma przyjechać pod koniec kwietnia z oficjalną wizytą do Polski. To będzie już druga wizyta francuskiej głowy państwa w naszym kraju.

- W ramach kompromisu jesteśmy w stanie zaakceptować uchwałę, ale optujemy za tym, by przepisy gwarantujące trwałość wynegocjowanego Traktatu pozostały w ustawie – powiedział w magazynie „24 godziny” Przemysław Gosiewski (PiS). W tej sprawie o 19. spotkają się w Pałacu Prezydenckim szefowie klubów.