- Przez kilka lat w kancelarii premiera mógł działać niemiecki szpieg - informuje "Wprost". Jak ustalił tygodnik, oficer BOR prawdopodobnie przez lata współpracował z niemieckim wywiadem. ABW od kilku miesięcy bada sprawę. To najpoważniejsze od 20 lat postępowanie dotyczące bezpieczeństwa państwa.

- Żona powiedziała mi tylko, żebym wychował dzieci, bo dusi się i wie, że nie zdoła już wyjść - opowiada Andrzej Jagłowski, mąż jednej z kobiet, które 6 marca zginęły w pożarze supermarketu w Giżycku. Kto ponosi odpowiedzialność za tragedię? Reporter Prosto z Polski był w niedzielę na miejscu tragedii. Starał się wyjaśnić, czy można jej było uniknąć.

- Dlaczego arcybiskup wciąż powtarza nieprawdę, że jestem homoseksualistą? Będę bronić mojego dobrego imienia, nie wykluczam podjęcia kroków prawnych - zapowiada ojciec Marcin Mogielski. To właśnie dominikanin spisał zeznania chłopców, którzy mieli być molestowani w ognisku dla trudnej młodzieży w Szczecinie.

- Myślę, że Maria Kaczyńska, solidna katoliczka, nie poparła naprawdę metody zapłodnienia in vitro, tylko tak sobie powiedziała - uważa abp Tadeusz Gocłowski. Co innego mówi abp. Życiński: - Widzę w wypowiedzi prezydentowej głęboki humanizm i współczucie - zaznaczył.

- Przed prawomocnym wyrokiem nie wolno nikomu uznać dziennikarski Doroty Kani za winną, a pomówień za prawdę - podkreśliła Rada Etyki Mediów w specjalnym oświadczeniu.

PiS boi się Tadeusza Rydzyka tak dalece, że "broni" Traktatu Lizbońskiego głosując przeciw. Niech albo zagłosują za, albo nie mówią, że go popierają, bo to podłe kłamstwo - mówił Stefan Niesiołowski w programie "Kawa na ławę". - My nie występujemy przeciw naszemu sukcesowi, ale został on przez rząd zakwestionowany przez zapowiedz odejścia od protokołu brytyjskiego. Platforma złamała konsensus w tej sprawie - odpowiedział Jacek Kurski z PiS.

- Słowa prezydenta dają nadzieję na kompromis ws. traktatu lizbońskiego - stwierdził w TVN24 Przemysław Gosiewski. Poseł PiS dodał, że teraz potrzebna jest tylko dobra wola ze strony PO.

- Bardzo mnie cieszy, że Maria Kaczyńska stanęła po stronie potencjalnych rodziców. Bo sprawa zapłodnienia in vitro nie powinna być polityczna - powiedziała Joanna Kluzik Rostkowska z PiS w TVN24. Jednak jej kolega z partii, Przemysław Gosiewski uważa, że Polska jest prawnie nieprzygotowana by wprowadzić in vitro.

Postanowienia Traktatu Lizbońskiego, choćby związane z rzymską wiarą, muszą być zabezpieczone tak mocno, jak jest możliwe prawem świeckim - powiedział Lech Kaczyński podczas mszy w miejscowości Łyse.

We wszystkich kościołach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej w niedzielę odczytywany jest list metropolity abpa Zygmunta Kamińskiego, w którym hierarcha odnosi się do sprawy oskarżenia o molestowanie nieletnich przez jednego z księży. Abp Kamiński prosi o cierpliwość i przestrzega przed lekkomyślnym ferowaniem wyroków.

Trzy osoby zostały ranne w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Wszyscy ranni to pasażreowie fiata, kierowca ciężarówki, który spowodował wypadek, zbiegł z miejsca wypadku.

Unijne dotacje dla Mazowsza dzieli koalicja PO-PSL. By zrobić to sprawnie w ratuszu powstała nawet specjalna jednostka. Jednak jak donosi "Gazeta Wyborcza" urzędnicy zamiast dzielić trzy miliardy euro podzielili głównie etaty. Ponad 30 z nich dostali działacze partii Tuska, lub ich rodzina.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski zapewnia, że żadne osoby z jego poręczenia nie zostały powołane na stanowiska w PZU. "Rzeczpospolita" na swojej stronie internetowej podała, że z przygotowywanej tzw. białej księgi PZU wynika, iż b. prezes Jaromir Netzel zatrudnił wiele osób związanych z prominentnymi politykami PiS.

Siedem dni przed Niedzielą Wielkanocną chrześcijanie świętują Niedzielę Palmową. Tradycyjnie w całej Polsce wierni przychodzą do kościoła z palmami, jako symbolem odradzającego się życia i upamiętnienia wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

W swoim liście do wiernych arcybiskup Kamiński ubolewa, że sprawa molestowania została nagłośniona przez media. To jest pomylenie pojęć, bo gdyby tę sprawę ukrócono na początku, to zainteresowania by nie było - powiedziała w TVN24 Ewa Czaczkowska z "Rzeczpospolitej".

Zło Dobrem zwyciężaj - takie było przesłanie tegorocznego Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli w Poznaniu. W inscenizacji udział wzięło około 300 aktorów-amatorów. To największe pasyjne widowisko w Europie.

Choć apartamenty w wielkich miastach kuszą luksusem i elegancją i tak przegrywają ze spokojem wiejskiego krajobrazu. Jak wynika z sondażu Pentora przeprowadzonego na zlecenie „Wprost”, ponad jedna trzecia Polaków, chciałaby zamieszkać na wsi.

Po rewelacyjnej jeździe w kwalifikacjach, w niedzielnym wyścigu Robert Kubica wystartuje z drugiej pozycji. Choć polscy kibice już pewni są sukcesu, Przemysław Kępiński szef serwisu internetowego Formula1.pl ostrzega w "Magazynie 24 godziny" - "brudna" strona toru może pokrzyżować szyki naszego kierowcy.

Awantury o traktat ciąg dalszy. - Jarosław Kaczyński prowadzi politykę „na złość mamie odmrożę sobie uszy” – podsumował w TVN24  Andrzej Halicki (PO). - Oszukuje i przeciwników, i zwolenników UE – wtórował Wojciech Olejniczak (LiD).  – Nieprawda, chcemy tylko zagwarantować, ze będzie obowiązywał ten traktat, który wynegocjowaliśmy – broniła Elżbieta Jakubiak (PiS).

- Poprzemy Traktat Lizboński w zmian za ustawowe gwarancje, że to co wynegocjował prezydent nie zostanie zmienione. Niemcy chcą się wycofać z ustępstw na rzecz Polski a spolegliwość Donalda Tuska jest widoczna gołym okiem - oświadczył Jarosław Kaczyński po posiedzeniu Rady Politycznej PiS.