Stołeczne feministki zorganizowały spotkanie na temat mobbingu, a główną prelegentką była znana z tzw. seksafery w Samoobronie Aneta Krawczyk - pisze "Życie Warszawy". – Mam nadzieję, że mój przypadek będzie przykładem dla innych – mówiła Krawczyk w czasie spotkania.

Dwóch ambasadorów z MSZ, a jeden wskazany przez Kancelarię Prezydenta. Taki parytet zaproponuje resort spraw zagranicznych Lechowi Kaczyńskiemu przy wysyłaniu dyplomatów na zagraniczne placówki - twierdzi "Dziennik".

Strzeżcie się złodzieje choinek! Od dzisiaj rusza coroczna akcja ochrony drzewek przed masową wycinką. Szeregi mobilizują leśnicy i policjanci. - Nie będzie litości - zapowiadają.

Przybywa polskich grup przestępczych w Wielkiej Brytanii - pisze "Gazeta Wyborcza". Zajmują się naciąganiem szukających pracy rodaków i przemytem amfetaminy.

Prokuratura bada czy wiceszef CBA szantażował byłego doradcę prezydenta - pisze "Życie Warszawy". Maciej Wąsik podczas nieformalnego przesłuchania miał próbować szantażem i groźbami skłonić Artura P. do podania mu informacji o korupcji w resorcie sportu.

PO szykuje zmianę w służbach. Zbigniewa Nowka miałby zastąpić Andrzej Ananicz - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Blisko 80 tysięcy złotych wyniósł rachunek służbowej komórki Piotra Piętaka, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS - dowiedział się "Dziennik". Przełożeni już po przegranych wyborach zdecydowali, że zwróci do resortowej kasy 14 tysięcy złotych.

Około 50 osób musiało opuścić wielorodzinny dom w Katowicach-Szopienicach po pożarze, do którego doszło w niedzielę wieczorem. W ogniu zginęła jedna osoba.

- Kazimierz Marcinkiewicz ostatnio bardzo pokochał Platformę i premiera, widać, że zabiega o jakieś stanowisko - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Marek Suski z PiS odpowiadając na gorzkie słowa Marcinkiewicza skierowane do PiS. - A żeby dostać stanowisko w PO trzeba nas mocno krytykować, tak jak to robił Radosław Sikorski - tłumaczył Suski.

27 580 złotych kosztowało już podatników trwające od czterech lat śledztwo w sprawie tzw. wanny Wassermanna. Tak wynika z wyliczeń, do których dotarł "Wprost".

Ulicami północnoirlandzkiego Londonderry przeszła niecodzienna procesja. Maszerowało w niej... 11 tysięcy Mikołajów. Powód? Próba pobicia rekordu Guinnessa. Jak zapewniają organizatorzy, udana.

- Jarosław Kaczyński na kongresie PiS cofnął się do początku lat 90. Jego opis rzeczywistości był nie z tego świata i nie miał żadnych propozycji dla dzisiejszej Polski – ocenił w „Magazynie 24 godziny” Kazimierz Marcinkiewicz. Jak dodał, PiS jest partią „sztucznej jedności”.

Wieczorem rozpoczęła się akcja usypiania ok. 110 tysięcy kur z dwóch ferm na Mazowszu. Ptaki zginą, bo na fermach wykryto wirus H5N1, wywołujący niebezpieczną także dla ludzi ptasią grypę.

Kto będzie najlepszym ministrem w rządzie Donalda Tuska? Najbardziej liczymy na Waldemara Pawlaka (ministerstwo gospodarki), choć po piętach depcze mu Radosław Sikorski - wynika z sondażu Pentora dla "Wprost".

Dwie szopki, jedna autorstwa Bronisława Pięcika, a druga - Leszka Zarzyckiego wygrały w rozstrzygniętym dziś 65. Konkursie Szopek Krakowskich w najbardziej prestiżowej kategorii "szopek dużych".

45 proc. Polaków uważa, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski powinien odejść ze stanowiska - wynika z sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej". Jednak tylko o jeden procent mniej chce, by nadal pełnił swoją funkcję.

Przez ulice Gdyni, Gdańska i Sopotu przejechała kawalkada zmotoryzowanych Mikołajów. Motocykliści rozdawali dzieciom słodycze i pozowali do zdjęć. Akcja została przeprowadzona już po raz piąty.

Dzisiaj jedząc posiłek w restauracji można jednocześnie ufundować obiad w szkolnej stołówce dla głodnego dziecka. Kilkaset lokali w różnych miastach Polski przystąpiło do akcji "Świąteczny Stół Pajacyka".