„Absolutnie kluczowe” jest wyjaśnienie "niejasnej" roli prezydenta - tak lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk komentuje ujawnienie przez warszawską prokuraturę podsłuchów rozmów, obciążających Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla.

- Jest jedna wielka bojaźń, kierowcy mówią, że wychodzą ci dyrektorzy od Ziobry przestraszeni - jak to wszystko kiedyś wyjdzie na jaw, to my się będziemy w piekle palić - miał powiedzieć Janusz Kaczmarek w rozmowie z dziennikarzami Sylwestrem Latkowskim i Piotrem Pytlakowskim - donosi "Gazeta Wyborcza".

"1 września 1939 r. to był dzień chwały i wielkości narodu" - powiedział premier Jarosław Kaczyński podczas obchodów rocznicy agresji nazistowskich Niemiec na Polskę.

Z sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że ponad połowa respondentów obawia się o stan polskiej demokracji. 35 proc. nie ma takich obaw.

Norah Jones, 27-letnia amerykańska artystka, była gwiazdą sopockiego festiwalu. Publiczność mogła wysłuchać w nowej aranżacji jej wielkiego przeboju z debiutanckiej płyty "Come Away with Me".

Dziennikarze od razu po zakończeniu precyzyjnie zaplanowanej prezentacji dowodów zadali dwa kluczowe pytania: skąd Kaczmarek wiedział o akcji CBA i o czym rozmawiał z Lechem Kaczyńskim w Pałacu Prezydenckim. Prokuratorzy na oba pytania nie odpowiedzieli.

Konferencja ws. przecieku o akcji CBA potwierdza "przypuszczenia o uwikłaniu prokuratury w układ partyjno-polityczny" - uważa Bronisław Komorowski z PO. Ależ to "fragment dobrej, policyjnej i prokuratorskiej roboty" - przekonuje doradca premiera Andrzej Zybertowicz.

Według tygodnika "Newsweeek", Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy Janusz Kaczmarek mógł być korumpowany przez jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce Ryszarda Krauze, bo zamierza udowodnić, że były szef MSW za pieniądze Krauzego wybudował sobie dom.

Wszystkie dowody przedstawione na piątkowej konferencji prokuratury ws. przecieku o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa zebrało Centralne Biuro Antykorupcyjne - dowiedział się portal tvn24.pl.

Biznesmen Ryszard Krauze, któremu prokuratura stawia zarzuty, przez najbliższe dwa tygodnie nie wróci do Polski. Będzie pływał na jachcie po Morzu Śródziemnym i przyglądał się rozwojowi sytuacji w kraju - ustalił "Dziennik".

Radziejów, dzielnica Rybnika, jest terroryzowany przez bandytów. Przestępcy zostali właśnie aresztowani, ale tylko na 3 miesiące. Mieszkańcy boją się o to, co będzie, gdy wrócą.

"Rojeniami" nazwał rzecznik rządu Jan Dziedziczak zarzuty LPR dotyczące rzekomego majątku premiera. Wiceszef LPR Wojciech Wierzejski twierdzi, że majątek premiera "opiewa na znacznie więcej niż 1 mld zł".

Prokuratury Rejonowe w Piszu, Węgorzewie i Giżycku badają, czy w trakcie akcji ratunkowej po sztormie na Mazurach nie doszło do nieprawidłowości. Chodzi zarówno o zachowanie sterników jachtów, jak i przebieg akcji ratunkowej.

Dobra służba w Afganistanie może według ministra obrony wpłynąć na ocenę dawnych oficerów WSI - i pozostawienie ich w obecnej Agencji Wywiadu lub w kontrwywiadzie. Minister odniósł się do słów dwóch członków sejmowej speckomisji po powrocie z Afganistanu.

Dwaj funkcjonariusze BOR skazani w trybie przyspieszonym przez sąd w Szczecinie za awanturę w jednym z miejscowych lokali. BOR-owcy ochraniali w czwartek goszczącego w Szczecinie prezydenta.