Wielu Polaków, którzy mieszkają i pracują za granicą, będzie musiało w najbliższych miesiącach wrócić do kraju, żeby wymienić stary dowód osobisty na nowy - informuje "Rzeczpospolita".

Do krakowskiego sądu wpłynął pozew kardiochirurga Mirosława G. przeciwko ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. - Jest na etapie badania formalnego - potwierdził TVN24 Waldemar Żurek z sądu okręgowego W Krakowie.

Miał być fajerwerk, ale, jak donosi "Rzeczpospolita" - był niewypał. Nowy program TVP "Przebojowa noc" miał tak małą popularność, że został przesunięty, a szefowa projektu zagrożona zwolnieniem.

Fundacja PZU, by sfinansować między innymi zakup aut dla CBŚ, musiała sprzedać jednostki uczestnictwa TFI PZU za 11 milionów złotych - pisze "Rzeczpospolita".

Antoni Macierewicz, Anna Sobecka, Ryszard Bender i Zygmunt Wrzodak. To tylko niektórzy znani politycy kojarzeni z Radiem Maryja, którzy mają wystartować do parlamentu z list PiS - pisze "Dziennik". Taką cenę miał wyznaczyć ojciec Tadeusz Rydzyk w zamian za poparcie jego rozgłośni dla Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach.

Niemal rok temu w atmosferze skandalu wycofano z obrotu corhydron. Teraz w ramach darowizny z przeprosinami od producenta, lek znowu trafia do aptek. Problem w tym, że nie chcą tego ani pacjenci, ani aptekarze.

Poseł PiS Leszek Dobrzyński został pobity w nocy pod swoim domem, po tym jak zwrócił uwagę mężczyźnie, który załatwiał publicznie potrzebę fizjologiczną przy pobliskim kościele. Poseł ma niewielkie obrażenia twarzy.

Krzysztof Rutkowski ma zamiar wziąć udział w nadchodzących wyborach do parlamentu - informuje "Gazeta Krakowska". Były poseł Samoobrony zapowiada walkę z bałaganem w wymiarze sprawiedliwości i zmniejszenie emigracji.

- Pan Wrzodak u mnie był, złożył mi propozycje kandydowania, a ja mu odpowiedziałem "nie" - powiedział gość "Kropki nad i" Roman Giertych. Z ugrupowaniem Zygmunta Wrzodaka miał ostatnio negocjować PiS bojąc się, że wróci do LPR.

Sąd Najwyższy uchylił wyrok w procesie cywilnym, który Edyta Górniak wygrała w dwu instancjach z "Super Expressem". Chodzi o publikacje z 2004 roku gdy piosenkarka w ciąży leżała w szpitalu.

Z kamienicy na lubelskiej starówce nagle trzeba było ewakuować lokatorów, bo niespodziewanie zaczęły tam pękać i osuwać się ściany mieszkań.

Szesnastoletnia Marlena poszła do szpitala na prosty zabieg korekty krzywego palca. Po kilku dniach wdarła się martwica. Dziś dziewczyna musi się uczyć żyć z kalectwem.

- Ja chcę łączyć kobiety trzech partii: PO, PiS i PSL. Chcę, aby kobiet w Sejmie było jak najwięcej. O sobie myślę na końcu - mówi Nelly Rokita w Magazynie 24 Godziny w TVN24. Żona znanego polityka Platformy nie podjęła jeszcze decyzji o starcie w wyborach.

Będzie lustracja kandydatów w październikowych wyborach. Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy lustracyjnej, wprowadzającej m.in. nowy wzór oświadczenia lustracyjnego.

- Można zmieniać partie polityczne, ale ważne w jakim stylu się to robi - powiedział w TVN24 Adam Lipiński. Poseł PiS podkreślił, że niedopuszczalne jest, aby zmieniający partie politycy zwiększali swoją wartość mówiąc źle o poprzednim ugrupowaniu.

Rodzice małej Oli walczą o jej życie. Kosztowna operacja w Niemczech jest jedynym ratunkiem. Gdy polscy postawili błędną diagnozę, rodzice dziecka szukali pomocy gdzie indziej. Podajemy, jak można pomóc.