Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski nie ma zamiaru tłumaczyć się ze środowej wypowiedzi, w której wyraził nadzieję na szybkie postawienie przed sądem jednego z afgańskich terrorystów. W reakcji na tę wypowiedź afgańskie ugrupowanie zapowiedziało wzmożenie ataków na polskich żołnierzy.

- Beenhakker nigdy jeszcze nie wygrał meczu na Euro. Wierzę jednak, że w niedzielę to się zmieni - wyznał w "Magazynie 24 godziny" europoseł Ryszard Czarnecki. Daleki od hurraoptymizmu był z kolei dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Janusz Basałaj - jego ucieszy remis.

Dwie starsze kobiety padły ofiarami brawurowej jazdy motocyklisty spod Warszawy. Obie zostały śmiertelnie potrącone na przejściu dla pieszych w Wielogórze koło Radomia.

Kolorowy korowód kilku tysięcy gejów, lesbijek i osób sprzeciwiających się ich dyskryminacji przeszedł w sobotę ulicami Warszawy. Jak co roku, obok nich przeszli przedstawiciele środowisk konserwatywnych. - Każdy ma prawo manifestować swoje poglądy, byle to robił zgodnie z prawem - skomentował demonstracje premier Donald Tusk.

Nieudolność, bezczynność, niespełnienie wyborczych obietnic i brak patriotyzmu – to tylko część długiej listy zarzutów, które pod adresem rządu Donalda Tuska wygłosił Jarosław Kaczyński. Płomienne przemówienie wygłosił przy okazji Rady Politycznej PiS na Podkarpaciu. Premier ripostował: - Mamy różne filozofie rządzenia. Irytują mnie słowa prezesa PiSu. To niepotrzebna zapiekłość.

Polacy będą w Iraku jeszcze tylko cztery miesiące. - W połowie października z bazy Echo w Iraku odjedzie ostatni polski żołnierz - zapowiedział w programie "Kontrapunkt" RMF FM i "Newsweeka" minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Kochaj, żyj, bądź – pod tym hasłem ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości. – Zaczyna się od parad, kończy na adopcji dzieci przez homoseksualistów – stwierdził w TVN24 Konrad Bonisławski z Młodzieży Wszechpolskiej. Jego zdaniem „zboczeńcy” powinni mieć zakaz demonstracji.

Polska miała stać się rajem dla hazardzistów i właścicieli kasyn - tak zakładał projekt nowej ustawy o grach losowych przygotowany przez Ministerstwo Finansów. Według "Dziennika", resort zmienił jednak zdanie: najpierw poinformował, że prace trwają, następnie - że projekt został wycofany.

Kto chce uczyć się religii, niech chodzi na plebanię, jak kiedyś - mówią ci, którym nie podoba się, że w szkole obok matematyki, biologii czy chemii w planie zajęć jest religia. - Przecież nikt nikogo nie zmusza, to lekcje tylko dla chętnych - odpierają zarzuty zwolennicy takiego rozwiązania. O tym, czy religia powinna zniknąć ze szkolnego planu lekcji, rozmawiać będą o 15:00 goście programu TVN24 "Tak czy nie" - byli posłowie LPR Krzysztof Bosak i SLD Piotr Gadzinowski.

O połowę zmniejszyła się liczba strajkujących pracowników Poczty Polskiej. Z pięciu tysięcy protestujących do tej pory pocztowców, pozostało niecałe dwa i pół tysiąca.

Polski europoseł, który w Brukseli czy w Strasburgu spędza miesięcznie średnio zaledwie 16 dni, może zaoszczędzić rocznie z diet i ryczałtów za dojazdy co najmniej 100 tysięcy euro - informuje "Rzeczpospolita".

Czternastoletnia Agata chciała dokonać legalnej aborcji ciąży pochodzącej z gwałtu. Jednak do zabiegu nie doszło, bo - jak twierdzi "Gazeta Wyborcza" - zapobiegli temu księża i działaczki organizacji antyaborcyjnych.

- Rada Polityczna PiS zbierze się w sobotę w Krośnie, by ocenić politykę PO wobec ściany wschodniej - zapowiedział rzecznik partii Adam Bielan. Jednak działacze partii nie ukrywają, że spotkanie właśnie tam ma związek z uzupełniającymi wyborami do Senatu, które odbędą się na Podkarpaciu za dwa tygodnie.

Akrobatyczne pokazy lotnicze budzą zachwyt i podziw, ale niektórym potrafią zmrozić krew w żyłach. W weekend amatorów podniebnych widowisk czeka nie lada gratka - 13. Międzynarodowy Pikinik lotniczy w podwarszawskiej Góraszce.

"Kochaj, żyj, bądź" - to hasło tegorocznej Parady Równości, która w sobotę przejdzie ulicami Warszawy. Chociaż według sondażu CBOS Polacy najchętniej zakazaliby gejom demonstrowania, to są i tacy, którzy się z nimi solidaryzują. Na przykład Marek Borowski, który pojedzie na specjalnej platformie Socjaldemokracji Polskiej.

Do 2010 roku niemal cały nadzór nad szkołami, jaki teraz mają kuratoria oświaty, zostanie przekazany samorządom - donosi "Rzeczpospolita".

Przewodniczący "Solidarność" Janusz Śniadek poprosił unijną komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes o spotkanie w sprawie polskich stoczni. Związek liczy, że jego argumenty przekonają Brukselę, by nie żądać zwrotu przez polskie stocznie otrzymanej przez nie pomocy publicznej.

- Premier ma rację: mamy dużo do zrobienia, jesteśmy w trakcie procesu wyganiania bandytów ze stadionów - stwierdził Mirosław Drzewiecki. Tak minister sportu skomentował zapowiedź Donalda Tuska, że jeśli nie uda się "opanować dziczy" na polskich stadionach, to lepiej nie organizować Euro 2012. Elżbieta Jakubiak (PiS) zaapelowała, aby nie straszyć kibiców.

- Wszystkie rachunki rządu będą w internecie w ciągu dwóch miesięcy – zapowiedziała w „Piaskiem po oczach” Julia Pitera. Minister obiecała też, że majątki osób publicznych będą jawne i że w tej sprawie przygotowywana jest ustawa. A z publikacji raportu o wydatkach PiS jest dumna.

Powiało egzotyką w Ustroniu. Uzdrowisko odwiedził prawdziwy szejk prosto z piasków Arabii Saudyjskiej. Nosił się mało królewsko – bo w dresie – ale mieszkańcy i tak są pod wrażeniem. I liczą, że wróci i zainwestuje petrodolary.