Skandalem zakończył się konkurs Super Premier w Opolu. Z prostego dodawania wynika, że zwycięstwo przypadło zespołowi Zakopower, jednak ze sceny, na oczach milionów telewidzów ogłoszono wygraną Kasi Cerekwickiej - na Kontakt TVN24 pisali oburzeni widzowie. Błąd naprawiono dopiero po dłuższej chwili.

Rosjanie są gotowi upamiętnić w Polsce ofiary Katynia - donosi "Rzeczpospolita", powołując się na nieoficjalnie zdobyte informacje. Według gazety, między innymi o tym rozmawiano na pierwszym spotkaniu polsko-rosyjskiej Grupy ds. trudnych w piątek w Warszawie.

Brak konkretów, „zadęcie” i utrzymanie drożyzny – to zarzuty Krzysztofa Putry (PiS) wobec ministra finansów. Mimo starań opozycji Jacek Rostowski zachował stanowisko. – Możemy obniżyć akcyzę, ale skąd weźmiemy pieniądze na podwyżki dla nauczycieli – bronił go Sławomir Nitras (PO)

Z poprzedniej wycieczki mały podróżnik zapamiętał jedno: że podróż radiowozem może oznaczać kłopoty. Dziś na zaproszenie policjantów z lotniskowego komisariatu oraz Służby Ochrony Lotniska Mikołaj po raz kolejny odwiedził warszawskie Okęcie. Tym razem legalnie, i z mamą.

"Decyzja Irlandii jest dla Polski podwójnie korzystna" - tak Marek Jurek ocenił negatywny wynik referendum ws. Traktatu Lizbońskiego w Irlandii. Zdaniem Jurka, decyzja Irlandii "potwierdza pozycję naszego kraju w Unii, określoną przez Traktat Nicejski oraz oznacza upadek Traktatu, który pominął podstawowe postulaty naszego kraju".

- To zły dzień dla Europy, ale nie tragedia. Unia nie z takich wychodziła tarapatów – podsumował wyniki irlandzkiego referendum eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski. - Cieszę się, że wreszcie nauczyliśmy się respektować też głosy tych, którzy mają wątpliwości – dodał Paweł Kowal (PiS).

Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata i długie przemówienie ministra. - Proszę opozycję, by nie utrudniała reform tylko dlatego, że sama ich wprowadzić nie umiała - apelował Rostowski.

Kto lepiej dba o nauczycieli, czy PiS jest liberalny, i czy Jarosław Kaczyński to premier czy poseł? - to właśnie roztrząsali w debacie nad wnioskiem o odwołanie ministra finansów szef rządu i prezes PiS. Między politykami doszło do ostrej wymiany zdań.

ABW zaprzecza, jakoby funkcjonariusze ABW rozebrali do naga dziennikarzy TVP, którzy pojawili się w domu członka komisji weryfikacyjnej WSI Piotra Bączka, gdzie odbywała się rewizja. Zarzuca to ABW poseł PiS Antoni Macierewicz.

Hańba, hańba, hańba - wołali posłowie PiS, którzy opuszczali obrady Sejmu, po tym jak marszałek Bronisław Komorowski nie dopuścił ich do zadawania pytań ws. prywatyzacji. - Prawa opozycji zostały drastycznie ograniczone - grzmiał na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

To dyrektor szkoły - po zasięgnięciu opinii m.in. samorządu uczniowskiego - zdecyduje, czy w jego szkole będą obowiązkowe mundurki - postanowili w piątek posłowie.

Na wznowionym w piątek po 9 posiedzeniu Sejmu, posłowie zagłosują nad wotum nieufności dla ministra finansów. Platforma, która wraz z PSL ma większość drży jednak o wynik, gdyż kilkudziesięciu parlamentarzystów PO pojechało na mecz Austria - Polska. Zarządzona przez szefa PO partyjna dyscyplina, może nie pomoc.

W szpitalu w Siemianowicach Śląskich zmarł kolejny górnik poparzony po wybuchu metanu w kopalni "Borynia". To już szósta ofiara katastrofy. Zmarły miał 44 lata. W górnictwie przepracował ponad 20 lat. Miał żonę, osierocił troje dzieci.

Przedstawiciele Prawo i Sprawiedliwość ostro reagują na wypowiedź Grzegorza Schetyny. Wicepremier tłumaczył, czemu przedłużył ochronę BOR prezesowi ich partii: -Jarosław Kaczyński czuje się zagrożony, bo dostaje anonimy z pogróżkami. -Schetyna chce zrobić z prezesa paranoika - oceniają w rozmowie z "Dziennikiem" posłowie PiS.

Dlaczego Rosjanom i Polakom tak trudno porozumieć się co do przeszłości? Nasi sąsiedzi twierdzą, że powodów jest przynajmniej 14 - tyle właśnie punktów znajduje się w specjalnym dokumencie, w którym Rosjanie "punktują" Polaków za wydarzenia z przeszłości. - Przy okazji dopuszczają się historycznych kłamstw - pisze "Dziennik".

"Don't worry, be Jewish" - w koszulce z takim napisem Janusz Palikot zasiadł do dyskusji z Krzysztofem Bosakiem w "Magazynie 24 godziny". Jak wyjaśnił, napis na koszulce odnosi się do decyzji prokuratury, która umorzyła śledztwo ws. "taśm o. Rydzyka", bo - jak argumentowano - nie znaleziono dowodów na znieważenie Żydów.

- 14-latka ma prawo do aborcji. To prawo zostało złamane. Pogwałcono jej godność i prawo do prywatności – przekonywała w „Kropce nad I” Kazimiera Szczuka. – Etyka jest ponad prawem. Nie można zabijać niewinnego dziecka – odpowiada Teresa Król z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Radomska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy ABW. Sprawa dotyczy przeszukania w mieszkaniu członka komisji weryfikacyjnej WSI z maja br., kiedy agenci ABW zarekwirowali kamerę dziennikarzy TVP.

Angelika i Marta - dwie siostry z Elbląga porwane przez matkę i wywiezione do Austrii, są już w drodze do Polski. Dziewczynki wracają do domu dziecka, ale mimo to, stanowisko straci dyrektor placówki.

Toruńska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie taśm o. Tadeusza Rydzyka. Według śledczych, redemptorysta podczas wykładów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej nie znieważył osób narodowości żydowskiej. Przedstawiciele środowisk żydowskich zamierzają zaskarżyć decyzję toruńskiej prokuratury.