Siedem i pół tysiąca litrów spirytusu przechwycili łódzcy celnicy podczas likwidacji nielegalnej fabryki alkoholu. W akcji uczestniczyli też funkcjonariusze CBŚ. Na miejscu znaleziono m.in. prowizoryczną linię do odkażania oraz tysiące butelek i fałszywych etykiet.

Już wiemy, że grzeczni chłopcy przegrywają - mówi bliski współpracownik Donalda Tuska i zapewnia, że Platforma odrobiła lekcje po ostatniej kampanii. Nie będzie deklaracji o PO-PiSie ani PO-LiDzie, będzie za to większy wpływ terenu na wyborcze listy.

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz zebrał już dość materiału na pierwszy z zapowiadanych aneksów do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Ma on się ukazać w ciągu trzech tygodni - czytamy w "Dzienniku".

Prawie 200 Polaków z Białorusi, Litwy, Rosji, Kazachstanu i Ukrainy przypomni w piątek polskim parlamentarzystom o swoim istnieniu. Chcą, aby Sejm zajął się w trybie natychmiastowym głosowaniem w sprawie Karty Polaka – pisze „Dziennik”.

Jeśli dojdzie do przedterminowych wyborów na jesieni, Aleksander Kwaśniewski część kampanii spędzi w USA na wykładach uniwersyteckich. Będzie przemawiał do studentów, zamiast pomagać lewicy - dowiedział się "Dziennik".

W niektórych szkołach dyrektorzy tak przejęli się zaleceniem byłego już ministra edukacji, że zamówili mundurki dla swoich uczniów jeszcze przed wakacjami - pisze "Życie Warszawy". Jednak młodzież urosła przez wakacje, no i dyrektorzy mają kłopot.

Spalona słońcem hiszpańska prowincja, dwa nienawidzące się rody i zemsta, która ciągnie się przez dwa pokolenia. Psychologiczny thriller Carlosa Saury "Siódmy dzień" wchodzi na ekrany kin.

Kilkumetrowe fale, wiatr łamiący maszty i łodzie poprzewracane do góry dnem - tak wyglądały mazurskie jeziora podczas białego szkwału. Nawałnica osiągnęła tam 12 stopni w skali Beauforta, zabiła cztery osoby, a kolejnych siedem wciąż jest poszukiwanych.

Wirtualna siedziba SLD powstanie w grze sieciowej "Second Life". - To na razie tylko pomysł, ale bardzo poważnie się nad nim zastanawiamy - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik SLD Piotr Mościcki. - To będzie profesjonalny projekt, a nie chatka z napisem "SLD" - zapewnia.

- Zwłoka z informacją o śmierci cywili w Afganistanie jest zgodna z procedurami i była potrzebna, żeby chronić polskich żołnierzy - powiedział w "Magazynie 24" Aleksander Szczygło. Wcześniej byli ministrowie obrony domagali się powołania specjalnej komisji mającej wyjaśnić sprawę.

- To zwykła zemsta - tak Tadeusz Cymański (PiS) komentował w magazynie "24 godziny" wieczorne wydarzenia w Sejmie. W czwartek opozycja rozpoczęła odwoływanie szefów sejmowych komisji z PiS.

Na liście lektur starsi uczniowie nie znajdą forsowanej przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha twórczości Jana Dobraczyńskiego. Młodsi stracą "Władcę pierścieni" i "Chatkę Puchatka".

Jeśli była narada w sprawie Barbary Blidy, to mnie na niej nie było - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w "Kropce nad i". Zaprzeczył tym samym słowom premiera, który relacjonował w mediach takie spotkanie.

- Dalsze wyjaśnienia Janusza Kaczmarka przed sejmową komisją ds. służb specjalnych zaczną się w piątek w południe. - Uznaliśmy, że o tej porze nie ma sensu zaczynać rozmowy z panem ministrem - powiedział jej szef, Paweł Graś z PO.

Cezary T. chciał przeszkodzić w rozpoczęciu prac przy budowie obwodnicy Augustowa, gdy na teren działki, należącej wcześniej do niego, wjechał ciężki sprzęt, aby rozpocząć prace.

Państwowa Komisja Wyborcza podtrzymała swoje stanowisko o odrzuceniu sprawozdań finansowych Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej za rok 2006 - poinformował przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz.

Postrzelony przez nieznanego sprawcę syn domniemanego szefa gangu wołomińskiego Henryka N. ps. "Dziad" zmarł w szpitalu.

Na dziewięć lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku 24-letniego sprawcę wypadku drogowego, w którym zginęła 18-letnia dziewczyna. Sąd uznał, że nie był to wypadek, lecz zabójstwo.

Próbowano dokonać prowokacji przeciwko prokuraturze i CBA. Są na to dowody, że stał za tym Janusz Kaczmarek - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zarówno on, jaki i szef ABW, szef CBA i szef gabinetu prezydenta zarzucili byłemu szefowi MSWiA kłamstwo. Tylko koordynator służb specjalnych przyznał, że szereg faktów, o których mówi były szef MSWiA, miało miejsce.

Kolejna osoba, która kandydowała do Sejmu z list Samoobrony dołączyła do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Po Józefie Cepilu PiS wzmocniła Halina Molka z Koła Posłów Bezpartyjnych.