Dwoje dzieci wypadło z okna na siódmym piętrze podczas nieobecności rodziców. - Niestety możemy potwierdzić, że chłopiec zmarł na miejscu. 7-letnia dziewczynka przeżyła. To naprawdę cud - stwierdził Wojciech Wybraniec z wrocławskiej policji.

Jedna osoba została postrzelona w podpoznańskich Komornikach. Przed południem pod warsztat samochodowy podjechał granatowy mercedes sprinter z trzema osobami w środku. Jeden z nich najpierw rozmawiał i kłócił się z pracownikiem warsztatu, po czym zaczął strzelać.

Chcemy powołać stowarzyszenie pierwszych dam i byłych pierwszych dam - poinformowały wspólnie Maria Kaczyńska i Jolanta Kwaśniewska podczas obradującego dziś w Warszawie Światowego Szczytu Rodziny.

W całej Polsce nie działają kamery monitorujące drogi, bo ciężarówka wjechała w ich centralę w Krakowie - podało radio RMF FM. Informacje z tych kamer są istotne zwłaszcza przy tak śnieżnej pogodzie. W całej Polsce warunki na drogach są bardzo trudne, dochodzi do licznych stłuczek i wypadków.

Międzynarodowe Biuro Wystaw (BIE) zignorowało apel polskiej delegacji aby podczas wyboru gospodarza EXPO 2012 nowo przyjęte państwa wstrzymały się od głosu. Biuro poinformowało o takiej możliwości... gdy zagłosowało 139 ze 140 delegatów. Głosowanie nagrał Tomasz Siemieński, korespondent "Polskiego Radia" w Paryżu.

- Może nie byliśmy na przegranej pozycji, ale było widać, że decyzje zapadły już dawno temu - mówił w TVN24 minister kultury Bogdan Zdrojewski. Politycy w komentarzach po przegranej Wrocławia, nawołują do spokojnej analizy i wyciągnięcia wniosków.

- Rząd dotrzyma słowa i zrealizuje wszystkie zobowiązania w stosunku do nauczycieli - zapowiedziała w TVN24 Katarzyna Hall. Nowa minister edukacji nie zamierza rewolucjonizować szkolnictwa na siłę i wzywa nauczycieli do działania "ramię w ramię" z rządem.

To prokuratura wojskowa sugerowała użycie specjalnych oddziałów Żandarmerii Wojskowej przy zatrzymaniu żołnierzy oskarżonych o zabójstwo cywili w Afganistanie - to według szefa MON Bogdana Klicha wynika z konfrontacji szefów obu instytucji.

W Zakopanem trwa spór o to, gdzie zamieszka Adam Małysz. Część radnych nie zgadza się, by dać skoczkowi działkę budowlaną na zboczu Gubałówki w zamian za należące do niego rekreacyjne tereny pod Wielką Krokwią. Argumentują, że Małysz mógłby zyskać na tej transakcji nawet 900 tysięcy złotych.

Reportaż o pożarze szkoły dla niewidomych dzieci w Laskach i apel o wsparcie finansowe na jej odbudowę spotkały się w wielkim odzewem widzów i naszych internautów. Przypominamy numer konta, na które można wpłacać pieniądze.

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych pracuje od 300 do 400 osób, które ukończyły moskiewską szkołę dyplomatyczną. Rząd PiS degradował absolwentów tej uczelni, rząd PO przywraca niektórych z nich na wysokie stanowiska - pisze "Rzeczpospolita".

Dwie powołane do lustracji biskupów komisje nie znalazły dowodów świadomej i dobrowolnej współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL żadnego z żyjących polskich biskupów - mówi "Dziennikowi" bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Jednak osoba nie żyje, a druga jest ciężko ranna po eksplozji w koksowni w Zdzieszowicach niedaleko Opola. Siła wybuchu była ogromna, w całej hali wypadły szyby z okien.

- Na początek można refundować in vitro dla najbiedniejszych. Na wszystko nie będzie nas stać - powiedziała nowa minister zdrowia Ewa Kopacz. To wiadomość dla półtora miliona polskich par, które nie mogą mieć dzieci.

Po całonocnych opadach śniegu i lekkich przymrozkach oczyszczenie samochodu może być najmniejszym problemem tego poranka. Na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie. Jadąc do pracy lepiej zdjąć nogę z gazu i po prostu wyruszyć wcześniej. Zima dotarła do nas na całego.

- To, co powinniśmy zrobić, to zastanowić się dlaczego Polska przegrywa kolejną kampanię międzynarodową - mówił Krzysztof Olendzki, przedstawiciel polskiego rządu ds. EXPO 2012 po przegranej Wrocławia w walce o organizację wystawy.

Pijanego policjanta - przebierańca przechadzającego się ulicami Krosna zatrzymała tamtejsza policja. Udało się go namierzyć dzięki nagraniom z monitoringu.