Klub PO jest za powołaniem w Sejmie dwóch komisji śledczych: ds. okoliczności śmierci Barbary Blidy i ds. działalności CBA - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Obie komisje będą zapewne liczyć po siedmiu członków. PO nie zgadza się na proponowaną przez PiS komisję do zbadania możliwości korupcji przy prywatyzacji służby zdrowia.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zbada, czy wiceprokurator generalny Jerzy Engelking nie złamał ustawy o ochronie danych osobowych. Ścigania Engelkinga żądają były szef MSWiA Janusz Kaczmarek i jego żona.

"Produkowanie" dziecka, czy leczenie niepłodności, manipulacja czy terapia - od lat temat zapłodnienia in vitro wzbudza kontrowersje i wywołuje spory. Na antenie TVN24 o etycznym i naukowym aspekcie sztucznego zapłodnienia dyskutowali dr Kinga Ziółkowska, ginekolog i dr Kazimierz Szałata, filozof.

- Decyzja o tym, czy ustawa o czasie pracy lekarzy wejdzie w życie w tej, czy innej formie zapadnie na zjeździe OZZL 7 grudnia - zdeklarowała minister zdrowia Ewa Kopacz. Zapowiedziała też, że weźmie udział w tym zjeździe.

29-letni podoficer szczecińskiej 12. Dywizji Zmechanizowanej zginął w wypadku pojazdu wojskowego honker w okolicy Recza (Zachodniopomorskie). Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 10 - honker najechał na tył stojącego na jezdni samochodu ciężarowego.

Premier Donald Tusk budzi największe zaufanie spośród wszystkich polityków - wynika z sondażu CBOS. Tuż za nim plasują się wicepremier Waldemar Pawlak i Zbigniew Religa.

Nie będę wrażliwy na połajanki. To szef rządu odpowiada konstytucyjnie za politykę zagraniczną - mówi Donald Tusk, który zdecydowanie odpowiada na zarzut prezydenta, że nie poinformował go o decyzji w sprawie Rosji i OECD. - W expose premier obiecywał konsultacje, teraz robi co innego. Prezydent to nie dekoracja w polskiej dyplomacji - ripostuje Paweł Kowal (PiS).

14-letnia wychowanka domu dziecka jest wśród podejrzanych o śmiertelne pobicie. Ona i jej 30-letni znajomy zostali już aresztowani. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia, o losie Katarzyny P. zdecyduje sąd d.s Rodziny i Nieletnich.

Dwaj kolejni żołnierze podejrzani o udział w ostrzelaniu afgańskiej wioski zostają w areszcie. Poznański sąd wojskowy oddalił zażalenie obrony st. szer. Robert B i ppor. Łukasza B. Wcześniej podobny wyrok zapadł w sprawie dwóch innych aresztowanych żołnierzy. Jeszcze dziś decyzja w sprawie kolejnego zażalenia.

Zbigniew Romaszewski (PiS) został wicemarszałkiem Senatu. Platforma Obywatelska, która długo nie chciała się na to zgodzić, tym razem poparła jego kandydaturę. Za jego kandydaturą zagłosowało 79 senatorów, 7 było przeciwnych, 3 senatorów wstrzymało się od głosu.

Ewa Kopacz spotyka się dziś ze związkowcami z OZZL. Chce rozmawiać o tym, czy są skłonni - a jeśli tak, to za ile - pracować na starych zasadach. Lekarze stawiają sprawę jasno: wydłużenie czasu pracy jest warte pensji w wysokości trzech średnich krajowych.

- "Donald Tusk wychodzi naprzeciw Rosji", "Udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr", "Warszawa może liczyć na wzajemność ze strony Moskwy" - rosyjskie gazety komentują zapowiedź Donalda Tuska, że Warszawa odstępuje od blokowania negocjacji Rosji w sprawie jej przystąpienia do OECD.

Znajomi, rodzina i sąsiedzi - nikt nie wie, gdzie jest matka dwójki dzieci, które wypadły wczoraj z okna mieszkania na jednym z wrocławskich osiedli. Kobieta wyszła tylko po zakupy, w tym czasie rozegrała się tragedia.

Zapowiada wizyty w Moskwie, Watykanie i w Brukseli. Przedstawiciele jego rządu spotykają się z lekarzami w pilnej sprawie ograniczenia czasu pracy. Zapadają ostatnie decyzje dotyczące Stadionu Narodowego. Wydawałoby się, że premier ma nawał pracy, ale Donald Tusk znalazł czas dla "Faktu" i został jednodniowym naczelnym tej gazety.

Skazańcy, którzy z powodu przepełnionych więzień czekają na odsiadkę, powinni pracować przy budowie stadionów na Euro 2012 - uważa minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. W RMF opowiedział się za przywróceniem kary "robót publicznych".

Przez ostatnie dwa lata polskie władze używały fatalnej retoryki wobec Rosji. Robienie komuś na złość jest głupie i krótkowzroczne. W polityce zagranicznej trzeba wyciągać rękę - w taki sposób senator Włodzimierz Cimoszewicz skomentował w TVN24 zapowiedź premiera, że Polska nie będzie blokować przystąpienia Rosji do OECD.

Porozumienie ponad politycznymi podziałami, ale... nie ze wszystkimi. Maria Kaczyńska i Jolanta Kwaśniewska ogłosiły powołanie stowarzyszenia byłych i obecnych pierwszych dam. Według "Dziennika" nie zaprosiły jednak Danuty Wałęsy.

Kolejni górnicy opowiadają, jak w namawiano ich do fałszowania wskazań czujników metanu. Jeden z nich nagrał taką rozmowę. - Niech dyrekcja wie, że po tragedii na Halembie górnicy stali się odważniejsi i coraz głośniej zaczynają mówić o przekrętach - wyjaśnił w "Gazecie Wyborczej" Jarosław J.