Czy "bombą Tuska" będzie Ryszard Grobelny? - zastanawia się "Dziennik". Popularny prezydent Poznania mógłby poważnie zagrozić wielkopolskiej lokomotywie wyborczej PiS, Zycie Gilowskiej.

Przed Belwederem w Warszawie demonstranci przywitają premiera komunistycznego Wietnamu Nguyen Tan Dunga, który spotyka się dziś z Jarosławem Kaczyńskim. Pikieta jest protestem przeciwko łamaniu praw człowieka w Wietnamie.

Polskie władze chcą wykorzystać swój sprzeciw wobec Dnia Przeciwko Karze Śmierci jako kartę przetargową w negocjacjach z Unią Europejską - pisze "Rzeczpospolita".

- Premier w żadnym wypadku nie boi się procesu, co więcej ten proces może być bardzo interesujący - tak rzecznik rządu Jan Dziedziczak komentuje zapowiedź "Agory" - spółki wydającej "Gazetę Wyborczą", że złoży pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu.

- Nie jestem tak naładowany, żeby wybuchać - mówił w "Magazynie 24 godziny" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. I choć na zapowiadaną transferową bombę Platformy się nie szykuje, przyznaje: "Czuję się rozrywany".

- W wolnym czasie mogę pomagać kolegom z partii. Legitymacji nie złożyłem. Dla PO prawdopodobnie takiego spotu bym nie wymyślił - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński. Tymczasem Monika Olejnik spot reklamowy PiS nieco zmieniła...

- Minister zobowiązał mnie, bym zebrał informacje na temat sprawy mafii węglowej na wypadek, gdyby był o to pytany - mówi Naczelny Prokurator Wojskowy kilka godzin po złożeniu zeznań przed sejmową speckomisją. Posłowie z jego zeznań wyciągają daleko idące wnioski.

Zaborców chciał pokonać sposobem i zamieszkał w wozie. W Poznaniu na placu Adama Mickiewicza można oglądać zrekonstruowany pojazd Michała Drzymały.

Zakrwawione zwłoki marynarza znalazł w mesie na statku Pyrgos kucharz okrętowy. Statek bandery Antigua i Barbuda stoi przy nabrzeżu Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu.

17 lub 18 września IPN rozpocznie publikowanie katalogów m.in. oficerów służb specjalnych PRL oraz informacji z akt IPN dotyczących osób pełniących dziś najważniejsze funkcje publiczne - zapowiedział prezes IPN Janusz Kurtyka.

Czy Nelli Rokita zmierzy się w walce o głosy wyborców ze swoim mężem Janem Rokitą? Wszystko wskazuje na to, że żona znanego polityka PO, wystartuje do parlamentu z list wyborczych PiS - twierdzi "Wprost".

Przemyt 118 kg heroiny o wartości około 24 mln zł udaremnili celnicy na polsko-ukraińskim przejściu w Dorohusku (Lubelskie). Zatrzymano Turka, kierowcę ciężarówki.

- Po wyborach złożymy projekt ustawy, która uniemożliwi politykom zasiadanie we władzach firm państwowych. Obalimy oligarchiczny układ PiS - zapowiedzieli politycy PO i... przewrócili stolik obrazujący oligarchiczną sieć PiS.

LPR zamierza uczynić obronę złotówki - czyli rezygnację przyjęcia europejskiej waluty euro - jednym z głównych tematów swej kampanii wyborczej. - Od Mieszka I bicie monety było oznaką suwerenności - mówi lider Ligi Roman Giertych.- Chleb będzie kosztował jedno euro, czyli dwa razy drożej niż teraz - tłumaczył Sylwester Chruszcz

Pierwszy raz słyszę, żeby Zbigniew Wrzodak czy Jan Łopuszański kandydowali z list PiS - powiedział premier Jarosław Kaczyński, komentując doniesienia mediów. Przyznał jednak, że PiS wystawi do Senatu Ryszarda Bendera.

Happeningiem Platforma Obywatelska rozpoczęła ogólnopolską akcję podpisywania swoich billboardów, które pojawiły się na ulicach przed rozpoczęciem kampanii wyborczej.