Dolnośląski poseł PiS Dawid Jackiewicz, który dziś obejmie funkcję wiceministra Skarbu, ma pilnować spółek Skarbu Państwa podczas kampanii wyborczej - pisze "Rzeczpospolita". Cieniem na nominacji kładzie się jednak jego sprawa w prokuraturze.

Po tym, jak Jan Rokita wycofał się z polityki, PO ma nie lada kłopot z obsadzeniem pierwszego miejsca na swojej krakowskiej liście. Wszak w tym właśnie okręgu startuje jeden z najpopularniejszych polityków w kraju - Zbigniew Ziobro.

Dostałem propozycję startu z LiD i ją rozważam. Decyzję ogłoszę w środę - mówi "Dziennikowi" obecny senator Platformy Obywatelskiej Robert Smoktunowicz.

Andrzej Lepper zarzucił PiS w "Magazynie 24 godziny" TVN24, że partia manipuluje telewizją publiczną. Jego zdaniem, skandalem było przerwanie transmisji niedzielnego meczu piłkarskiego w TVP3, aby w tym czasie pokazać konwencję PiS w Białymstoku.

Poszukiwany przez polskie organa ścigania szef Prokomu Ryszard Krauze przebywa w Szwajcarii. Dziennikarka "Rzeczpospolitej" odnalazła go w tamtejszym, luksusowym Hotelu Hyatt Park Zürich.

Nelly Rokita rzuca gary, sprzątanie i prowadzenie domu. "Jaś doskonale sobie z tym poradzi" - mówi "Faktowi" dwa dni po tym, jak została doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego do spraw kobiet.

Kontrole na granicach Polski z innymi państwami UE mogą być zniesione dwa tygodnie wcześniej, czyli 15 grudnia 2007 r. - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Taki świąteczny prezent rozważa kierująca teraz UE Portugalia.

Zginęły dwie osoby, a dwie inne w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Wszyscy podróżowali skradzioną dwie godziny wcześniej toyotą. W szpitalu jest też pobity podczas kradzieży właściciel samochodu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaprzecza, jakoby próbowało zwerbować Antoniego Mężydłę na agenta bądź zlecało mu podsłuchiwanie kogokolwiek. O podjęciu przez CBA takiej próby, Mężydło mówił w "Magazynie 24 godziny" w TVN24.

- Wczoraj był "kapiszon", a dzisiaj rzucono o ziemię "starym kotletem" - tak premier Jarosław Kaczyński podsumował wypowiedzi Andrzeja Leppera na temat domniemanych nieprawidłowości w finansowaniu pierwszej partii Kaczyńskich Porozumienia Centrum.

Czeczenka, która próbowała przedostać się z dziećmi przez "zieloną granicę" do Polski może liczyć na pomoc naszego kraju w uzyskaniu statusu uchodźcy - zapowiedziała prezydentowa Maria Kaczyńska, która odwiedziła kobietę w szpitalu w Ustrzykach Dolnych.

Kserokopie dokumentów, które mają świadczyć o przestępstwach Jarosława Kaczyńskiego pokazał w programie "Kawa na ławę" szef Samoobrony Andrzej Lepper. Okazuje się, że to część tzw. Raportu Nowaka - "ekscentrycznego" posła IV kadencji.

Związek PiS ze środowiskiem Rydzyka, a także propozycje partii Jarosława Kaczyńskiego dotyczące połączenia dwóch polskich firm naftowych: PKN Orlen i Grupy Lotos - tak chęć kandydowania z list PO tłumaczył Bogdan Borusewicz.

Premier Jarosław Kaczyński wziął udział w spotkaniu na Jasnej Górze z uczestnikami 25. Pielgrzymki Ludzi Pracy. W przemówieniu do uczestników pielgrzymki premier nawiązał do ideii głoszonych przez księdza Jerzego Popiełuszkę.

- Pięciu młodych mężczyzn zginęło w wypadku drogowym w Starym Lublińcu w powiecie lubaczowskim - poinformował rzecznik podkarpackiej policji komisarz Mariusz Skiba.

Służby ratownicze wznowiły w Warszawie poszukiwania zaginionego pilota awionetki, która w sobotę awaryjnie lądowała na Wiśle w rejonie Kanału Żerańskiego.

Pierwszy światowy zjazd rodu Gosiewskich, z udziałem 70 osób, odbył się w Kretowinach koło Morąga. Na imprezie zabrakło najsłynniejszego dziś członka rodu - wicepremiera Przemysława Gosiewskiego.

- Premier Kaczyński dał mi słowo honoru, że Antoni Macierewicz będzie powołany tylko na trzy miesiące - powiedział lider Ligi Polskich Rodzin, były wicepremier Roman Giertych w Radiu Zet. Potem premier zmienił zdanie - i Macierewicz pozostał szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego.