Minister zdrowia Ewa Kopacz przedstawiła sejmowej komisji zdrowia założenia reformy służby zdrowia. Mówiła m.in. o decentralizacji NFZ, restrukturyzacji ZOZ-ów i szansach dla młodych lekarzy. - To zapowiedź zapowiedzi - komentował wiceprzewodniczący komisji zdrowia Marek Balicki (LiD).

Minister obrony narodowej Bogdan Klich wstrzymał decyzję o wyznaczeniu gen. dyw. Marka Tomaszyckiego na szefa Zarządu Szkolenia Sztabu Generalnego WP, do czasu wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z prowadzonym przez prokuraturę wojskową śledztwem w sprawie ostrzelania ludności cywilnej w Nangar Khel - poinformował resort.

Rząd się pogubił. Nie ma projektów naprawy służby zdrowia, a Ewa Kopacz bazuje na tym, co przygotowało PiS - powiedział w TVN24 poseł Tadeusz Cymański. Jarosław Kaczyński przyznał, że PiS rozważało wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia. - Na razie go nie będzie, ale to na razie może potrwać kilka dni - stwierdził.

- PO chce przejąć media publiczne i ograniczyć ich pluralizm. Jeśli to zrobi, będziemy mieli w Polsce putinadę - ogłosił w "Sygnałach Dnia" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zdradził też, że zaproponował Ludwikowi Dornowi powrót na stanowisko wiceprezesa PiS.

Józef Oleksy skarży się do Strasburga na naruszenie prawa do rzetelnego sądu. Trybunał jego skargę przyjął. Ale pyta polski rząd, czy można go uznać za ofiarę nierzetelnego procesu lustracyjnego, skoro wyrok jest dla niego korzystny - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Chcę dochodzić swoich pieniędzy. Uważam, że większość majątku, który należy się mnie i dzieciom, została ukryta - mówi żona Janusza Palikota (PO). Była pani Palikot doniosła na niego do sejmowej komisji etyki. Poseł wszystkiemu zaprzecza - donosi "Dziennik".

"Tyle jesteśmy warci, ile jesteśmy zwarci" - brzmi motto instrukcji, jak dyskredytować Leszka Millera i jego nową partię. Tajemnicza notatka, sporządzona w siedzibie SLD na Rozbrat, do której dotarł "Dziennik", ma przekonać działaczy Sojuszu, że tylko zjednoczona lewica ma szansę na sukces.

Minister zdrowia Ewa Kopacz nie radzi sobie z reformą. Na burzliwym wtorkowym posiedzeniu rządu została ostro skarcona przez premiera - relacjonują media. Według "Rzeczpospolitej" groziła dymisją. "Dziennik" donosi, że stery reformy przejmuje już szef doradców Donalda Tuska, Michał Boni.

Silny wybuch gazu doszczętnie zniszczył we wtorek wieczorem sklep osiedlowy w Katowicach-Ligocie. Uszkodzonych zostało kilka samochodów. Na szczęście nikomu się nic nie stało.

Elżbieta Kruk (PiS) zarzuciła PO, że projekt ustawy medialnej zmierza do zmiany mediów publicznych na rządowe. Chodzi o wpływ ministra skarbu na wybór członków rad nadzorczych i zarządów mediów publicznych. Projektu broniła Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), tłumacząc, że Rada będzie przeprowadzać jawne konkursy na członków tych ciał.

Prezydent Lech Kaczyński "jest gotów szybko spotkać się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i rozmawiać na temat problemów polskiej służby zdrowia" - stwierdził Michał Kamiński minister w Kancelarii Prezydenta.

Ponad połowa zapytanych Polaków nie chce dymisji minister zdrowia Ewy Kopacz. Przeciwne jej odwołaniu jest 53 proc. respondentów badania "Rzeczpospolitej"

Byli prezydenci Czech i Polski: Vaclav Havel, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski wystosowali wspólny apel, w którym domagają się obniżenia cen wiz schengeńskich dla obywateli Białorusi z 60 do 35 euro.

- Pan minister się myli i niepotrzebnie zabiera głos w sprawie reformy służby zdrowia. W tej kwestii poprzedni rząd powinien milczeć jak grób - tak szef gabinetu premiera Sławomir Nowak skomentował wtorkową wypowiedź Zbigniewa Religi w TVN24, jakoby rząd przedstawił projekty reformy przygotowane przez jego zespół.

- Prezes TVP Andrzej Urbański był partyjnym aparatczykiem, tolerował cenzurę w telewizji publicznej i uczynił z niej komitet wyborczy PiS - mówił w Magazynie 24 godziny Stefan Niesiołowski (PO). Wicemarszałek podkreślił, że Andrzej Urbański, Krzysztof Czabański i Jerzy Targalski zostaną wyrzuceni, jak wejdzie w życie nowa ustawa medialna.

- Daniel Michalski, działacz przeciw homofobii, jesteś następny do odstrzału - taką wiadomość otrzymał szef szczecińskiego oddziału stowarzyszenia "Kampania Przeciw Homofobii". Znalazł się on na liście osób "do odstrzału" zamieszczonej w neofaszystowskim portalu "Redwatch".