Dwaj 19-letni mężczyźni zginęli w pożarze auta, które uległo wypadkowi w piątek, na trasie Tułowice – Skarbiszowice w województwie opolskim.

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że PiS zamierza przygotować wnioski o powołanie w Sejmie trzech komisji śledczych. Mają się one zająć między innymi sprawami podejrzenia korupcji wobec dwóch posłów Platformy Waldego Dzikowskiego i Tomasza Szczypińskiego, oraz "sprawą wyprowadzenia pieniędzy z PO".

Policjanci z Radomia zatrzymali trzech paserów, którzy pracowali dla grupy przestępczej, zajmującej się kradzieżami samochodów. Mieli swoją specjalizację: Mercedes Spinter i podobne...

- Artykuł niestety jest pełen kompromitujących bzdur i ewidentnych kłamstw - tak Tomasz Lis ocenia rewelacje "Dziennika" na temat swego kontraktu a telewizją publiczną. Gazeta na pierwszej stronie doniosła o niebotycznych honorariach, jakie miał wynegocjować.

Wynagrodzenie rezydentów - czyli lekarzy po studiach medycznych odbywających w szpitalach specjalizację - ma wynosić nie mniej niż 70 proc. średniej krajowej - stanowi przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

- Nie współpracowałem z WSI. Zarejestrowano mnie jedynie jako współpracownika - mówił w TVN24 Paweł Kowal. Choć teczka byłego wiceszefa MSZ była wśród dokumentów WSI, informacja o nim nie znalazła się w raporcie z weryfikacji służb, który został opublikowany właśnie przez prezydenta - twierdzi "Dziennik".

- Nie chcę ferować, kogo trzeba będzie przesłuchać. Komisja ma poważny zakres działania. Mam tylko nadzieję, że to nie będzie show - mówiła w TVN24 posłanka PiS Beata Kempa. Dziś posłowie wybiorą członków komisji śledczej, która ma wyjaśnić okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Reformę ABW poprzez wprowadzenie "w okres drgań" i "skoordynowane posunięcia rozwibrowujące" zalecał zatrudniony w Agencji specjalny zespół kierowany przez prof. Andrzeja Zybertowicza. Dostał za to ok. 60 tys. zł - donosi Gazeta Wyborcza

Abonenci słono zapłacą za możliwość oglądania programów z udziałem Tomasza Lisa w TVP. Jego kontrakt opiewa na 70 tys. złotych miesięcznie. Do tego może on, według ocen ekspertów, liczyć na 100 tysięcy miesięcznie dla swojej firmy - podaje "Dziennik".

Czy to osobista niechęć kilku ministrów rządu Kaczyńskiego spotęgowała kłopoty kardiochirurga, doktora G., aresztowanego przed rokiem przez CBA? Taka teza pojawia się w wywiadzie z ówczesnym dyrektorem szpitala MSWiA w Warszawie, przeprowadzonym dla "Gazety Wyborczej".

W co dziesiątej polskiej szkole ukryta jest trucizna w postaci rakotwórczego azbestu - pisze "Dziennik Zachodni". Może się to bardzo niekorzystnie odbić na zdrowiu uczących się w nich dzieci.

Jeśli wyjeżdżamy na dłużej niż trzy dni powinniśmy się zameldować w miejscu, w którym aktualnie przebywamy. Taki obowiązek nakłada na nas prawo. Za jego nieprzestrzeganie grozi nawet 500 złotych grzywny - ostrzega "Dziennik Polski".

Życie psa i kota, podobnie jak człowieka, nierzadko zależy od szybkiej transfuzji. W Polsce funkcjonuje tylko jeden bank krwi dla zwierząt - miesięcznie potrafi przyjąć nawet setkę honorowych dawców - informuje "Metro".

Do 400 żołnierzy powiększył MON planowaną liczebność polskiego kontyngentu w Czadzie. Koszt misji, która ma potrwać nie dłużej niż rok, szacowany jest na 100 mln zł. Pierwsi żołnierze wylądują w Afryce na przełomie marca i kwietnia.

- Pan ma niepohamowany talent aktorski! Powinien Pan zostać komikiem! - tak komplementował Kazimierz Kutz posła PiS Tadeusza Cymańskiego. A wszystko przy okazji dyskusji o skreśleniu uczelni ojca Rydzyka z listy szkół dotowanych z unijnego budżetu.

- Komisja ds. CBA będzie o wszystkim i o niczym - twierdzi minister Zbigniew Wassermann. - Rozpatrzone zostanie, czy były wywierane naciski przez polityków na pracowników organów państwowych - wyjaśnia Andrzej Czuma z PO. - Czyli, czy służby były narzędziem zwalczania przeciwników politycznych - dodaje Ryszard Kalisz.

Sąd w angielskim Exeter nie zgodził się na odrzucenie dowodu w postaci wyników badań DNA, który obciąża 24-letniego Jakuba T. Poznaniak jest podejrzany o brutalne zgwałcenie w 2006 roku mieszkanki tej miejscowości. Przebywa w areszcie prawie od roku.