- Andrzej Kryże jest wybitnym prawnikiem i zasługuje na miejsce w Sądzie Najwyższym lub Prokuraturze Krajowej - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Nie powiedział jednak, czy awansuje swojego zastępcę.

Warszawskie wydanie "Dziennika", strona 15, dział "Świat". Pierwsze litery kolejnych wersów artykułu "Rice krytykuje Moskwę za szantaż gazowy" układają się w niezbyt elegancki, ale jednoznaczny komunikat: "wała Tomaszowi Lisowi". Przypadek? Tak twierdzi szef działu zagranicznego gazety.

Są okręgowy w Katowicach ostatecznie umorzył sprawę pielęgniarek, które dwa lata temu podczas nocnego dyżuru fotografowały się z wcześniakami wyjętymi z inkubatora.

Roman Giertych zrezygnował z funkcji prezesa Ligi Polskich Rodzin. Powód? Klęska wyborcza LPR. - Przegraliśmy, bo zawarliśmy koalicję z PiS - twierdzi Giertych.

Sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński powiedział, że na najbliższym posiedzeniu Rady Politycznej odda się do dyspozycji partii. Poseł dodał, iż bierze na siebie odpowiedzialność za wynik wyborów.

Jacek Saryusz-Wolski z PO powiedział w wywiadzie dla włoskiego dziennika katolickiego "Avvenire", że Polska, jako pierwszy kraj, chce ratyfikować Traktat Reformujący UE. Zamierza w ten sposób zmienić "negatywny wizerunek Polski ostatnich dwóch latach".

Zaginioną 12-letnią Karolinę z Tuchowa (woj. małopolskie) policjanci odnaleźli w domu w Raszynie koło Warszawy. Jak podają funkcjonariusze, dziewczynkę uprowadził 47-letni mężczyzna, którego wcześniej poznała przez internet.

PiS będzie twardą opozycją - zapowiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. I na dowód ostro skrytykował PO. - Platforma chce ubezwłasnowolnić CBA. Za jej rządów grozi nam powrót do uległości wobec innych państw europejskich - grzmiał premier.

Przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku rozpoczęła się rozprawa w procesie wytoczonym przez b. prezydenta dawnemu działaczowi Wolnych Związków Zawodowych. Krzysztof Wyszkowski zarzucił Lechowi Wałęsie kradzież pieniędzy "Solidarności".

Starszy mieszkaniec Łodzi czekał kilkanaście godzin, aby legalnie stwierdzić zgon kobiety zmarłej w jego mieszkaniu. Pogotowie odesłało mężczyznę do lekarza pierwszego kontaktu, twierdząc, że nie może wyjeżdżać do zmarłej osoby

Dwie osoby zostały ranne w karambolu, do jakiego doszło rano na autostradzie A4 koło miejscowości Owczary (Dolnośląskie). Pomiędzy Opolem a Wrocławiem zderzyło się siedem samochodów, w tym dwie ciężarówki. Ruch w stronę Wrocławia jest utrudniony.

Wygląda na to, że Waldemar Pawlak nie chce wchodzić do rządu - spekulują media. - Dwa razy byłem premierem, wiem ile to kosztuje, więc nie muszę się tak emocjonować stanowiskami. Nie muszę być w rządzie - mówił w środę lider PSL w Radiu Zet.

W rozmowach z PSL nie będę się trzymał sztywnych zasad arytmetyki. Ludowcy muszą się czuć w nowym rządzie współgospodarzem a nie "przystawką" - powiedział w TVN24 Donald Tusk, kandydat PO na premiera. Przyznał, że Radek Sikorski ma duże szanse, żeby zostać szefem MON.

Znany lobbysta Marek Dochnal wyjdzie na wolność, jeśli zapłaci pół miliona złotych kaucji. Na uchylenie aresztu zgodził się sąd w Katowicach. Nie jest jednak znana dokłada data, od kiedy lobbysta będzie mógł znowu cieszyć się wolnością.

- Przemysław Gosiewski jest bardzo skuteczny politycznie i pracowity. Po tym względem, poza prezesem PiS, nie ma sobie w partii równych - w ten sposób Marek Kuchciński odniósł się w TVN24 do planowanych zmian na stanowisku szefa klubu PiS.

Adam Bielan, rzecznik PiS, który nadzorował kampanię partii stanie się pierwszą ofiarą powyborczych rozliczeń - twierdzi "Dziennik". - W PiS panuje frustracja i przekonanie, że ktoś musi zapłacić za to, co się stało - mówi gazecie jeden z posłów partii.

Po pożegnaniu Aleksandra Kwaśniewskiego koalicja SLD, SdPl i Partii Demokratycznej zaczyna trzeszczeć w szwach. Na placu boju pozostało trzech liderów i zaczyna się wielkie rozpychanie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Trwający lata spór o Rospudę najprawdopodobniej zakończy się sukcesem ekologów. Alternatywna trasa opracowana przez specjalistów na zlecenie PO przewiduje przebieg Via Baltica przez Łomżę i Ełk.