Dwie osoby zostały ranne w karambolu, do jakiego doszło rano na autostradzie A4 koło miejscowości Owczary (Dolnośląskie). Pomiędzy Opolem a Wrocławiem zderzyło się siedem samochodów, w tym dwie ciężarówki. Ruch w stronę Wrocławia jest utrudniony.

Wygląda na to, że Waldemar Pawlak nie chce wchodzić do rządu - spekulują media. - Dwa razy byłem premierem, wiem ile to kosztuje, więc nie muszę się tak emocjonować stanowiskami. Nie muszę być w rządzie - mówił w środę lider PSL w Radiu Zet.

W rozmowach z PSL nie będę się trzymał sztywnych zasad arytmetyki. Ludowcy muszą się czuć w nowym rządzie współgospodarzem a nie "przystawką" - powiedział w TVN24 Donald Tusk, kandydat PO na premiera. Przyznał, że Radek Sikorski ma duże szanse, żeby zostać szefem MON.

Znany lobbysta Marek Dochnal wyjdzie na wolność, jeśli zapłaci pół miliona złotych kaucji. Na uchylenie aresztu zgodził się sąd w Katowicach. Nie jest jednak znana dokłada data, od kiedy lobbysta będzie mógł znowu cieszyć się wolnością.

- Przemysław Gosiewski jest bardzo skuteczny politycznie i pracowity. Po tym względem, poza prezesem PiS, nie ma sobie w partii równych - w ten sposób Marek Kuchciński odniósł się w TVN24 do planowanych zmian na stanowisku szefa klubu PiS.

Adam Bielan, rzecznik PiS, który nadzorował kampanię partii stanie się pierwszą ofiarą powyborczych rozliczeń - twierdzi "Dziennik". - W PiS panuje frustracja i przekonanie, że ktoś musi zapłacić za to, co się stało - mówi gazecie jeden z posłów partii.

Po pożegnaniu Aleksandra Kwaśniewskiego koalicja SLD, SdPl i Partii Demokratycznej zaczyna trzeszczeć w szwach. Na placu boju pozostało trzech liderów i zaczyna się wielkie rozpychanie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Trwający lata spór o Rospudę najprawdopodobniej zakończy się sukcesem ekologów. Alternatywna trasa opracowana przez specjalistów na zlecenie PO przewiduje przebieg Via Baltica przez Łomżę i Ełk.

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu przyjął do rozpoznania skargę dr. Mirosława G. zatrzymanego w lutym pod zarzutem korupcji i zabójstwa pacjenta. Informacja o decyzji Trybunału została przekazana polskiemu rządowi - donosi "Gazeta Wyborcza".

- Prokuratura Krajowa jeszcze raz wystąpi do USA o wydanie Edwarda Mazura - powiedział dziennikowi "Polska" obecny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Potencjalni nowi ministrowie tego resortu nie wykluczają poparcia dla tego wniosku.

Piotr Zawrotniak, 26-letni lider SLD na Lubelszczyźnie porzucił karierę polityka i wyjechał do pracy do Anglii. Przygotowuje tam posiłki dla pasażerów jednej z linii lotniczej. Nad jego losem pochyla się "Gazeta Wyborcza".

- PSL nie stawia żądań przed rozmowami koalicyjnymi z PO - zapowiada Marek Sawicki ze Stronnictwa. Jak dodaje, obecnie potrzeba "kilku dni spokoju, by się dogadać".

- Mam na swoim koncie liczne sukcesy m.in. w zakresie walki z korupcją - chwalił się w "Magazynie 24 godziny" Zbigniew Ziobro. I życzył następcy powodzenia i uprzedził, że będzie bacznie przyglądał się jego poczynaniom.

Choć ocena działania szefa CBA Mariusza Kamińskiego jest jednoznacznie negatywna za zaagażowanie polityczne, to CBA nie będzie zlikwidowane - zapowiada oficjalny już kandydat na premiera Donald Tusk.

- Przeciwko PiS podczas kampanii wyborczej występowały potężne siły. Telewizja Publiczna też nam nie sprzyjała, a nawet naganiała wyborców PO - tak przegraną PiS w wyborach tłumaczył w "Kropce nad i" Jacek Kurski.

W VI kadencji Sejmu w ławach poselskich znajdzie się wiele znanych twarzy niekoniecznie kojarzonych z polityką. Posłami zostali m.in. zwycięzca pierwszej polskiej edycji Big Brothera Janusz Dzięcioł, naczelnik jurajskiej grupy GOPR Piotr van der Coghen i satyryk Tadeusz Ross.

- Żyjemy w kraju, który przez ostatnie 18 lat osiągnął niesłychanie dużo - mówił podczas wykładu dla studentów UW prof. Władysław Bartoszewski. Były więzień obozu w Oświęcimiu i uczestnik Powstania Warszawskiego, któremu specjalne podziękowania złożył po wygranych wyborach Donald Tusk, apelował: - Cieszcie się, że żyjecie w suwerennym kraju, bo dla mnie to wcale nie było takie oczywiste.