Dziewięciu na dziesięć Polaków chce, by szkoła przekazywała wiedzę o życiu seksualnym. Ponad połowa uważa, że z seksem nie trzeba czekać do ślubu - wynika z sondażu CBOS.

- Musi powstać komisja śledcza ds. CBA, jeśli się tak nie stanie będzie to naruszenie demokracji. Spodziewam się, że po tej deklaracji premier mnie odwoła, ale nie mogę być już w tej sprawie wobec niego lojalny - powiedział Roman Giertych.

Zwłoki noworodka znaleźli w czwartek rano w jednym ze śmietników lubelscy policjanci. Matka jest w takim szoku, że nie jest w stanie powiedzieć co się stało

- Ziobro chciał się pozbyć groźnego konkurenta w wyścigu po tytuł jedynego sprawiedliwego szeryfa Polski - tak o dymisji Janusza Kaczmarka mówi w "Dzienniku" Marek Biernacki (PO). Minister sprawiedliwości zaprzecza. - Kaczmarek wiedział o akcji CBA i skłamał - twierdzi.

Trzy osoby zginęły, jedna została ranna, w zderzeniu TIR-a na litewskich numerach i busa, do jakiego nad ranem doszło w miejscowości Popiołówka (podlaskie), na trasie krajowej nr 8 Białystok-Augustów.

Gdyby powstał rząd tymczasowy, Polacy widzieliby w roli premiera Donalda Tuska albo Jana Rokitę - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika". Kłopot w tym, że żaden z nich wcale nie chce realizować tej wizji.

Janusz Kaczmarek usłyszy zarzuty składania fałszywych zeznań - donosi "Rzeczpospolita. Tymczasem były szef MSWiA ostro atakuje Zbigniewa Ziobrę.

Choć sensacyjne odkrycie szczątków naszych praprzodków z Kenii, sprzed 1,5 mln lat i zmieniające dotychczasową wiedzę na temat ewolucji wstrząsnęło wyobrażeniem na temat pochodzenia człowieka, nie wstrząśnie polską edukacją - pisze "Dziennik".

Cztery osoby zginęły a jedna została ranna w wypadku na drodze nr 1 w Dziardonicach w województwie kujawsko-pomorskim. TIR dosłownie zmiażdżył tam samochód osobowy.

MSZ wynajął profesjonalną firmę lobbingową, aby pomogła nam przekonać Amerykanów do zniesienia wiz dla Polaków - dowiedziało się "Życie Warszawy".

Zmniejszenie o 10 tys. liczby poborowych w 2008 roku, podwyżki żołdu i zróżnicowanie dodatków dla żołnierzy - o zmianach czekających wojsko poinformował min. Aleksander Szczygło

ABW we współpracy z celnikami rozbiła gang przemytników. Międzynaordowa grupa zajmowała się szmuglowaniem papierosów bez akcyzy pochodzących z Ukrainy. W Polsce je przepakowywano i wysyłano do Europy Zachodniej.