Kierowcy i turyści odetchnęli z ulga, kiedy kilka dni temu została podjęta decyzja o poszerzeniu zakopianki. Jednak mieszkańcy Podhala z wybranego rozwiązania wcale się nie cieszą. - To będzie kataklizm - mówią mieszkańcy Poronina.

Poseł Stanisław Łyżwiński ma znaleźć się w więziennym szpitalu. Łódzki sąd zdecydował, że parlamentarzysta zostanie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a ze względu na stan zdrowia znajdzie się nie w areszcie, a na oddziale szpitalnym.

- Nie po to zmienialiśmy ludzi w sądzie, żeby teraz jej nie aresztowali - miał stwierdzić szef ABW Bogdan Święczkowski na spotkaniu przed operacją zatrzymania Barbary Blidy. Tak przynajmniej, według "Newsweeka", zeznał przed sejmową speckomisją Janusz Kaczmarek.

Język polityka, a zwłaszcza chrześcijanina i kapłana, nie może być językiem nienawiści i agresji - napisali do wiernych hierarchowie, którzy obradowali na Jasnej Górze. Episkopat skomentował tymi słowami kryzys polityczny ostatnich tygodni.

Łódzki sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące posła Stanisława Łyżwińskiego. Ze względu na stan zdrowia ma on trafić do więziennego szpitala.

- W Donaldzie Tusku jest zarówno baranek, ale i ostry polityk, czyli ma wszystko, czego brakuje liderom PiS - uważa Bogdan Zdrojewski z PO. Polityk PiS dodał, że zarzuty Marka Kuchcińskiego, jakoby Platforma chroniła agentów "to opinia z kosmosu".

Poszukiwana 16-latka, która w sobotę odłączyła się od grupy wycieczkowej w okolicach Sokolca (Dolnośląskie) odnaleziona. Okazało się, że dziewczyna choruje na autyzm.

- Jedynym i najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji są wcześniejsze wybory, za którymi może zagłosować więcej niż 307 posłów - uważa Marek Kuchciński z PiS i ostrzega. - Jeśli opozycja głosowałaby przeciw, to by się okazało, kto ma wilcze zęby.

Dwie osoby zmarły w sobotę na skutek licznych użądleń szerszeni w Letnicy w woj. Lubuskim. Trzecia ofiara ataku owadów trafiła do szpitala.

Słynne "taśmy Leppera", którymi lider Samoobrony miał straszyć polityków PiS, nie istnieją - donosi "Newsweek". - Żadnych nagrań nie było i nie ma - cytuje wypowiedź Ryszarda Czarneckiego.

- O to była cała awantura w Sejmie o trzeciej w nocy. Widocznie w drugiej części są rzeczy jeszcze bardziej porażające - twierdzi posłanka SLD Joanna Senyszyn, która w Magazynie 24 godziny zarzuciła Ludwikowi Dornowi celowe przerwanie "nocnego czytania".

Choć Episkopat dzieli Radio Maryja, ze słów abp Józefa Michalika wynika, że żadne poważne kroki nie zostaną przeciwko niemu podjęte. Hierarcha w przerwie posiedzenia Rady Stałej Episkopatu powiedział, że uwaga obradujących skierowana jest nie tylko na toruńską rozgłośnię, ale na media w ogóle.

- Polacy już raz odrzucili istniejący porządek. Teraz znów stoją przed tym samym wyborem: Polska liberalna, czy solidarna - powiedział premier Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. I dodał: IV RP zwycięży!

Wieczór w kameralnym klubie, przy dobrym jazzie i w nieprzypadkowym towarzystwie... To było możliwe codziennie w warszawskim Akwarium. Było, bo siedem lat temu to kultowe miejsce zniknęło z mapy wieczornych imprez.