Prokuratorzy z Katowic sprawdzą, czy europarlamentarzyści oszukiwali przy rozliczaniu służbowych delegacji. Doniesienie w tej sprawie złożył detektyw Krzysztof Rutkowski.

- Jeśli okaże się, że to prawda, nie wyobrażam sobie, żeby nie było konsekwencji - mówiła posłanka PiS Jolanta Szczypińska. Wicepremier Przemysław Gosiewski "nie bardzo wierzy w prawdziwość" wypowiedzi Ojca Rydzyka.

- Szatan przychodzi i odwraca uwagę od tego wielkiego święta na Jasnej Górze - mówi o. Rydzyk w komunikacie powtarzanym na antenie Radia Maryja i doszukuje się spisku w publikacji nagrań.

25-letni mężczyzna złamał sobie rękę, nogę i biodro, kiedy wyskakiwał z okna szpitala w Białej Podlaskiej przyłapany na kradzieży. Teraz leży w szpitalu, który usiłował okraść.

Autor tekstu pt.: "Spowiedź Rydzyka" ujawnia w TVN24 szczegóły powstania artykułu o obraźliwych stwierdzeniach dyrektora Radia Maryja pod adresem prezydenta i prezydentowej. I stwierdza: "To tylko część materiałów".

Rekin farmaceutycznego przemysłu, jeden z najbogatszych Polaków - Jerzy Starak do lipca 1990 był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa - wynika z dokumentów IPN, do których dotarł "Dziennik".

Protest-song w obronie Misia Uszatka ukazał się w internecie. Teledysk do piosenki o tarapatach misia cieszy się dużą popularnością na portalu YouTube.

Kongres USA ma wkrótce podjąć decyzję w sprawie poszerzenia programu bezwizowego o nowe kraje. Jeśli przejdzie projekt w obecnym kształcie, program nie obejmie Polski - pisze "Rzeczpospolita".

Tytuł magistra w mniej niż pięć lat? "Dziennik" donosi, że już niedługo będzie to możliwe. Resort nauki i szkolnictwa wyższego zamierza wprowadzić odpowiednie zmiany już na rok akademicki 2008/09.

Kolejne warszawskie szpitale przyłączają się do strajku. W poniedziałek protest rozpoczynają placówki przy Karowej i Niekłańskiej. Lekarze domagają się wzrostu wynagrodzeń i reformy służby zdrowia.

Przed sejmową komisją śledczą ds. banków maja się stawić w poniedziałek były wiceminister finansów Ryszard Pazura i przewodniczący rady Banku Śląskiego Krzysztof Opawski.

Aresztowanie doradcy ds. sportu Artura Piłki jeszcze bardziej nadweręży wizerunek prezydenta. Na pomoc wezwano Michała Kamińskiego, twórcę sukcesu wyborczego PiS z 2005 r - pisze "Życie Warszawy".

"Gazeta Wyborcza" ujawnia fragmenty zeznań funkcjonariuszki ABW, która filmowała akcję Agencji wobec Barbary Blidy.

Złożenie pozwu przeciwko Krzysztofowi Rutkowskiemu zapowiadają politycy PiS Adam Bielan i Michał Kamiński. Były poseł-detektyw zarzucił im malwersacje finansowe i złożył doniesienie do prokuratury.