Dwie osoby zginęły, a jedna została poważnie ranna w wypadku na krajowej "dwójce". Zawinił kierowca, który usiłował wyprzedzić na trzeciego. Trasa była przez wiele godzin zablokowana.

Choć obecnie wizerunek medialny rządu jest bardzo dobry, może to być wynikiem tego, że ludzie zazwyczaj mają dobrą opinię o rządzie, który jest nowy - twierdzą specjaliści od public relations. Dyskutowali o tym w studiu "Magazynu 24 godziny".

Dwa ogniska groźnego wirusa ptasiej grypy H5N1 wykryto na dwóch fermach w miejscowościach Unijewo i Myśliborzyce w gminie Brudzeń pod Płockiem (woj. mazowieckie). Zdecydowano o uboju i utylizacji 4 tys. 200 indyków z obu ferm.

Polityczne spadki kadrowe, "upychanie" znajomych na tzw. ciepłych posadkach oraz wątpliwości, czy ludzie z odchodzących ekip rządowych mogą gdziekolwiek pracować były jednym z gorętszych momentów dyskusji w "Magazynie 24 godziny".

Straż pożarna przetoczyła cysternę, z której wyciekał chlorowodór, poza granice Inowrocławia. - Cysterna znajduje się w szczerym polu i nie zagraża mieszkańcom miasta - zapewnił Marek Namysłowski z inowrocławskiej straży pożarnej.

Janusz Kamiński, wybitny polski operator, zdobył główną nagrodę - Złotą Żabę - za zdjęcia do filmu "Motyl i skafander" na zakończonym w Łodzi 15. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage 2007. Nagrodę za całokształt twórczości odebrali Roman Polański i Jerzy Stuhr.

Choć minister rolnictwa Marek Sawicki podpisał rozporządzenie zakazujące organizacji targów ptaków, w Bydgoszczy trwa wystawa gołębi i drobiu ozdobnego. Ministerstwo Rolnictwa nie podejmie kroków prawnych.

Na sklepowych wystawach świąteczne dekoracje świecą się już od dawna. Od dziś o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia będzie przypominać także światło wielkiej choinki na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Ta najwyższa (25 m) w kraju choinka do stolicy przyjechała z Wisły.

Super rozczochraniec czy superrozczochraniec? Kim jest Helka - pół-Rosjanka z abchaską prababką spod Baku? I co ma do tego konterfekt Nietzschego odzianego w poncho? Wszystko łączy jedno - tekst ogólnopolskiego dyktanda, które odbyło się w sobotę w Katowicach.

- Nie wyobrażam sobie skutecznego prowadzenia polityki zagranicznej i obronnej bez kooperacji z prezydentem - powiedział premier Donald Tusk. Ale - jak dodał - tego samego oczekuje od prezydenta. Ma również nadzieję, że komisja ds. CBA zajmie się także wątkiem Beaty Sawickiej.

Ptasia grypa jest chorobą ptaków wywoływaną przez wirusy. Groźny dla ludzi szczep wirusa ptasiej grypy jest oznaczany jako H5N1. Zachowanie podstawowych zasad higieny pozwala ludziom uniknąć zarażenia.

Komisja Europejska wprowadzi zakaz eksportu całego drobiu, żywych ptaków oraz pierza z Polski - podaje RMF FM. To reakcja na wykrycie trzech ognisk ptasiej grypy u indyków w dwóch miejscowościach na Mazowszu.

Nie udało się doprowadzić do końca dwuletniej próby zbudowania IV RP - mówi w wywiadzie dla "Wprost" prezydent Lech Kaczyński. Jak dodaje, mówienie o "Najjaśniejszej Rzeczypospolitej" przez premiera Donalda Tuska to - w rzeczywistości - jednoznaczny powrót do III RP.

Wiceszef PSL Jarosław Kalinowski podkreślił w radiowym "Śniadaniu w Trójce", że sektor energetyczny w Polsce musi być pod absolutną kontrolą Skarbu Państwa i Polskie Stronnictwo Ludowe od tego nie odstąpi.

Świąteczną akcję zbierania żywności organizują Federacje Polskich Banków Żywności. Zebrane produkty przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do najuboższych rodzin.

- To zły pomysł, żeby premier latał samolotami rejsowymi - uważa Jerzy Dziewulski, były szef ochrony prezydenta Kwaśniewskiego. Jego zdaniem, zachodzi tu dysonans z ustawą o Biurze Ochrony Rządu, które odpowiada za bezpieczeństwo premiera. Natomiast Polacy, podobnie jak sam Donald Tusk, chcieliby by władze państwa latały "zwykłymi" samolotami - wynika z sondażu "Newsweeka".

Minister Radosław Sikorski powinien przeprosić prezydenta - uważa szef komisji dyplomacji Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski. Jak dodał - to kwestia dyplomacji - on sam na miejscu Sikorskiego uwzględniłby wrażliwość prezydenta.

Na drodze krajowej numer 2 pod Sochaczewem doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zginęła jedna osoba, jedna została ranna.