- Chcieliśmy zmienić PiS, ale nam się to nie udało - mówił na antenie TVN24 Paweł Zalewski, który wraz z Kazimierzem Ujazdowskim i Piotrem Krzywickim opuścili partię. Były poseł PiS zapewnił, że nie zamierzają zakładać klubu parlamentarnego ani partii politycznej.

Maciej Wierzyński, komentator TVN24, był wydawcą programu "Studio Dwa" w Telewizji. W rozmowie z tvn24.pl wspomina ostatnie godziny telewizyjnego programu w sobotę 12-go grudnia 1981 roku.

Już za miesiąc, 29 stycznia, rozpocznie się proces architektów stanu wojennego: generałów Wojciecha Jaruzelskiego, Czesława Kiszczaka, Floriana Siwickiego oraz byłego I sekretarza KC PZPR Stanisława Kani.

Krajowy Sekretariat S.O.S. dla Radia Maryja apeluje do słuchaczy o "ratowanie" radia i związanych z nim instytucji. Jak podkreślają autorzy apelu, "egzystencja" radia jest zagrożona przez "wybryki niektórych osób ze środowiska rządowego".

Henryk Stokłosa jeszcze w tym roku powinien być w Polsce. Niemiecki sąd zgodził się na wydanie byłego senatora na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) - dowiedziała się PAP ze źródeł w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Marek Barański został odwołany z funkcji redaktora naczelnego "Trybuny". Zastąpił go poprzedni naczelny, Wiesław Dębski.

Przemysław Gosiewski twierdzi, że nie będzie kolejnych odejść z Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem spokojny o innych członków PiS - powiedział. Jego zdaniem posłowie, którzy odeszli z partii, powinni zrzec się mandatów.

Ciężko chory mężczyzna wracał samolotem linii LOT z USA do Wrocławia. Jego nosze obsługa samolotu zainstalowała tuż pod sufitem, uniemożliwiając pielęgniarce zaopiekowanie się chorym. Trzy dni później mężczyzna zmarł. Sprawą zajmie się prokuratura.

Telewizja TVN złożyła pozew cywilny przeciwko wydawcy "Gazety Polskiej" oraz jej dziennikarzom: Tomaszowi Sakiewiczowi, Katarczynie Hejke, Teresie Wójcik i Piotrowi Lisiewiczowi.

Przemysław Saleta odzyskał przytomność. Został odłączony od aparatury. Oddycha samodzielnie - powiedział dr Andrzej Chmura rzecznik kliniki na Lindleya w Warszawie.

Karol Karski, poseł PiS i rzecznik dyscyplinarny tej partii, w 2001 roku otrzymał od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Złoty Krzyż Zasługi - ustaliło RMF FM. Odznaczenie, podczas uroczystej gali, wręczał mu gen. Marek Dukaczewski, późniejszy szef WSI.

- Pamiętam jak ZOMO strzelało do robotników, pamiętam zagazowaną klatkę schodową i płonącego Lenina – pisze Katarzyna. Zupełnie inaczej pamięta to ptus: - Wyjrzałem przez okno, żeby zobaczyć wojnę. Byłem rozczarowany. Internauci tvn24.pl wspominają stan wojenny.

- Odwoływanie się do deklaracji, jaką podpisywali kandydaci PiS w wyborach nie ma ani prawnych, ani moralnych podstaw - zapewniają Paweł Zalewski i Kazimierz Ujazdowski. TVN24 dotarła do dokumentów, w których zobowiązują się do rezygnacji z mandatu w przypadku "zaprzestania wspierania PiS".

Ludwik Dorn nie pójdzie w ślady Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego. Zostaje w PiSie, nie wróci jednak na stanowisko wiceprezesa - dowiedziała się TVN24.

Trwał kilkaset dni i kosztował życie kilkudziesięciu osób. Zobacz, jak wyglądały najważniejsze wydarzenia tego ciemnego okresu polskiej historii.

- Rosja mówi tylko o możliwości zniesienia embarga na mięso, a ważniejsze są produkty roślinne – tak Anna Fotyga w „Sygnałach Dnia” podsumowała efekt polsko-rosyjskich rozmów handlowych. Była szefowa MSZ jest zdania, że rząd nie powinien rezygnować z „doświadczenia i skuteczności” prezydenta w polityce zagranicznej.

- Nie używać bezmyślnie broni, aby nie było zbędnych trupów – instruował legnickich milicjantów gen. Edward Tarała. Od wprowadzenia stanu wojennego do 1989 r. z rąk aparatu przymusu PRL zginęło 57 osób – zamordowanych przez milicjantów i esbeków, zastrzelonych w ulicznych demonstracjach.

Los Ludwika Dorna jest już przesądzony: sam odejdzie z PiS, albo zostanie wyrzucony. Teraz jego pozycja jest bardzo słaba, będzie tam zatem mocno upokarzany, albo poniewierany - ocenił w TVN24 poseł PO Antoni Mężydło.