- Nie znam kraju demokratycznego, w którym przywódcy jakiejś partii zajmowaliby się kwestią mediów publicznych w tonie inkwizytorskim - mówi Andrzej Urbański w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Szef TVP przyznaje, że nie spodziewał się takiego stylu rządzenia Platformy.

Firmy telekomunikacyjne zrezygnują z prowizji, telewizje połączą siły, a Polacy od bladego świtu będą wrzucać złotówki do puszek wolontariuszy - to scenariusz na najbliższą niedzielę, dzień XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale nie wszystkim nastrój dobroczynności się udziela - fiskus od każdego sms-a wysłanego na WOŚP pobierze 22% VAT-u - pisze "Dziennik".

9 zastępów straży pożarnej przez kilka godzin nie mogło sobie poradzić z pożarem, a straż miejska i policja do późnego wieczora patrolowały Błonia stadionu X-lecia. Zarządcy obiektu podejrzewają podpalenie.

- Nie zamieniaj naszego wspólnego życia, które trwało trzynaście lat, w polityczny spektakl. Nie dawaj pożywienia tym wszystkim padlinożercom - to apel posła PO Janusza Palikota do swojej byłej żony, która domaga się od eks-męża 40 milionów złotych. Marię Sowińską reprezentuje Roman Giertych.

- Zbigniew Ziobro kręci w sprawie nagrania, które miało być gwoździem do trumny Andrzeja Leppera - tak poseł Janusz Palikot z PO skomentował doniesienia prokuratury, że śledczy dysponują najprawdopodobniej nieoryginalnym zapisem rozmowy. - Nikt nie kręci, Platforma szuka tematu zastępczego, bo sobie nie radzi - ripostował Jacek Kurski.

Na kary od 6 miesięcy w zawieszeniu do jednego roku więzienia skazał Sąd Rejonowy w Świnoujściu czterech mężczyzn, którzy w lecie okradli byłego koordynatora do spraw służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna i jego żonę.

- Byłoby niegodziwością, gdybym zmarnowała projekt poprzednika. Zbigniew Religa odwalił kawał dobrej roboty, ale jego projekt zawierał wiele błędów. Mam odwagę go poprawić i wprowadzić w życie - mówiła w "Magazynie 24 godziny" Ewa Kopacz.

Miały zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jechały z Pomorza do Warszawy po identyfikatory. Ich samochód wpadł w poślizg. Dwie niedoszłe wolontariuszki zginęły na miejscu, dwie zostały ranne.

Prezydent Lech Kaczyński zaprosił na czwartek przedstawicieli klubów parlamentarnych: PO, PiS, LiD i PSL na konsultacje w sprawie służby zdrowia - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Wszystkie partie Sejmowe potwierdziły, że otrzymały zaproszenie i na spotkanie przybędą.

- Zwołanie Rady Gabinetowej to sugerowanie, że dopadł nas kryzys w służbie zdrowia. Nic złego się nie dzieje. Powinniśmy zająć się projektami ustaw - mówił w "Kropce nad i" wicepremier Grzegorz Schetyna.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy krytykuje minister Ewę Kopacz, program zmian w służbie zdrowia minister Ewy Kopacz. Jednocześnie szef związku Krzysztof Bukiel przeprasza Kopacz za "zbyt emocjonalne" słowa lekarzy.

- Poduszkowiec równie łatwo porusza się na lądzie, jak i na wodzie - zachwalał nowy nabytek olsztyńskiej policji komendant Andrzej Góżdź. Szkoda tylko, że jeszcze tego samego dnia podczas uroczystej prezentacji maszyna przestała poruszać się w ogóle.

Szkoła o. Rydzyka nie dostanie 15,3 mln euro z Unii Europejskiej. Minister nauki wykreśliła ją z listy inwestycji kluczowych - podaje "Gazeta Wyborcza".

Policjanci zatrzymali w środę 14-latka, który prawdopodobnie jest sprawcą wykolejeń łódzkich tramwajów. Być może również spowodował on wtorkowy wypadek, do którego doszło w centrum Łodzi.

Sąd odrzucił zażalenie obrońcy Misztala na polecenie aresztowania. Piotr Misztal był najpierw posłem Samoobrony, potem bezpartyjnym. Prokuratura poszukuje go międzynarodowym listem gończym. Tymczasem Misztal deklaruje, że 26 stycznia wróci do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Spęd pederastów – AIDS, fala homo-prostytucji, profanacje - to tytuł środowego wpisu na blogu byłego szefa Młodzieży Wszechpolskiej. Za dwa lata w Polsce ma się odbyć światowa parada gejów i lesbijek. Przed nią - już teraz - przestrzega były poseł LPR Wojciech Wierzejski na swoim blogu w onet.pl.

W Sejmie i rządzie duże zamieszanie w sprawie reformy zdrowia. Dlatego prezydent Lech Kaczyński wzywa do Pałacu Prezydenckiego premiera Donalda Tuska. 14 stycznia godz. 11.45 - na Radzie Gabinetowej prezydent chce porozmawiać z rządem o reformie służby zdrowia.

- Informacje, że kombinowałem z nagraniem mojej rozmowy z Andrzejem Lepperem są nieprawdziwe - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji Zbigniew Ziobro. Wątpliwości, co do nagrania, wysunęła prokuratura. - Zapis rozmowy między Zbigniewem Ziobro a Andrzejem Lepperem na nośniku przedstawionym w prokuraturze przez byłego ministra sprawiedliwości jest najprawdopodobniej nieoryginalny - powiedziała w TVN24 rzeczniczka prokuratury okręgowej Katarzyna Szeska.

Były lider LPR, wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a po przegranych wyborach reprezentuje byłą żonę Janusza Palikota, Marię Nowińską. Ta domaga się od męża kilkudziesięciu milionów złotych. – To mój zawód. Wziąłem tą sprawę nie ze względu na medialny rozgłos – zapewnia w rozmowie z tvn24.pl mecenas Giertych.

LiD, ustami Wojciecha Olejniczaka przedstawił "plan działań koniecznych", jakie musi podjąć rząd, żeby uzdrowić służbę zdrowia. Pierwszym punktem planu jest "natychmiastowe spotkanie" premiera z przedstawicielami związków zawodowych i parlamentarzystami.