- To jest zemsta premiera za taśmy Beger - powiedział wicepremier Andrzej Lepper w TVN24 o tzw. aferze gruntowej. Przyznał, że do siedziby Samoobrony dotarł list premiera Jarosława Kaczyńskiego z warunkami współpracy koalicyjnej, ale jeszcze się z nim nie zapoznał.

- Lepper chce zdyskredytować organy ścigania i prowadzone śledztwo - skomentował w TVN24 minister koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann słowa Andrzeja Leppera. Szef Samoobrony zarzucił premierowi i PiS, że tzw. afera gruntowa, to zemsta za taśmy Renaty Beger.

Jeżeli premier chce wziąć na swoje sumienie wprowadzenie do kanonu lektur książki promującej pederastię, niech to robi - tak minister edukacji Roman Giertych skomentował decyzję Jarosława Kaczyńskiego o powrocie na listę lektur dzieł Witolda Gombrowicza.

Resort sprawiedliwości sprawdzi, dlaczego syn posłanki - złapany na jeździe po pijanemu - nie stanął przed sądem 24-godzinnym. Chodzi o potomka Danuty Hojarskiej z Samoobrony, którego policja zatrzymała, jak jechał na rowerze po alkoholu.

Budowa autostrady przez Dolinę Rospudy rozpocznie się 1 sierpnia. GDDiK twierdzi, że wszystko odbywa się zgodnie z polskim prawem.

To, że pacjent z pękniętym tętniakiem został przewieziony do szpitala w Olsztynie, a nie w Warszawie było zgodne z przyjętymi zasadami - twierdzą lekarze. Są oburzeni artykułem w dzisiejszym "Dzienniku", potępiającym ich zachowanie.

CBA zapobiegło utracie kontroli nad toruńskim "Metronem" przez Skarb Państwa - poinformowało CBA w komunikacie prasowym. Dodało, że straty mogły wynieść kilkadziesiąt milionów złotych. - Ustalimy kto zawnił - mówi tvn24.pl Piotr Kaczorek z CBA.

Platforma Obywatelska może złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności - twierdzi "Wprost". PO zaprzecza: nie prowadziliśmy rozmów na ten wspólnej koalicji z LiS.

Rok sukcesów w godzinnym skrócie, czyli podsumowanie 365 dni rządu Jarosława Kaczyńskiego. Spadło bezrobocie, emeryci dostali podwyżki, rodzice - becikowe, Polska z "brzydkiej" stała się "piękną panną", a ze szkół jednak nie zniknie Gombrowicz - wymieniał sukcesy swojego gabinetu premier.

- Ustrój się zmienił, ale propaganda sukcesu pozostała - komentuje Jerzy Szmajdziński z SLD rocznicowe wystąpienie premiera Jarosława Kaczyńskiego. PiS ripostuje: krytyka ze strony SLD, to więcej niż hipokryzja.

Przy częstochowskim cmentarzu Kule od roku kręci się Pikuś. W dzień wyleguje się przy straganach, w nocy idzie na cmentarz. Tam mieszka - na grobie swojego pana.

List z "warunkami dobrego rządzenia" do liderów Samoobrony i LPR jeszcze nie został wysłany. Premier unikał odpowiedzi na pytania dziennikarzy o postulaty jakie będzie zawierał. - Dam rozsądny czas na jego rozpatrzenie - obiecał Jarosław Kaczyński

- Prawo i Sprawiedliwość nie może zapominać, że choć jest największym ugrupowaniem, to nie ma w Sejmie większości - stwierdził lider LPR Wojciech Wierzejski. Jego partia ciągle czeka na list w którym premier określił warunki trwania koalicji.

Policjanci zatrzymali pijanego 30-latka, który porwał dwumiesięczne niemowlę. Tłumaczył, że zabrał dziecko od matki, bo tam trwała libacja. Rodzice trafili do aresztu.

-Zmieniłem rozporządzenie wicepremiera Romana Giertycha. Gombrowicz zostaje w kanonie lektur - poinformował premier na konferencji, na której podsumował 365 dni pracy swojego rządu.