- Premier próbuje budować państwo totalitarne - tak ostro, przy okazji pożegnania z resortem, Roman Giertych skrytykował Jarosława Kaczyńskiego. Wytknął mu, że metodami niedemokratycznymi próbuje "wykończyć" politycznych konkurentów.

Wyborcy PiS okazują się zwolennikami koalicji PO-PiS, natomiast elektorat PO chciałby koalicji PO-LiD-PSL - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej".

- Wiedziałem, że jestem nagrywany. Minister Kaczmarek sam mnie o tym poinformował - mówi redaktor "Rzeczpospolitej" Maciej Duda w TVN24. Wcześniej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro donosił, jakoby Januszowi Kaczmarkowi "zdarzało się nagrywać rozmowy z dziennikarzami", m.in. - z Dudą.

Ksiądz Henryk Jankowski leci dziś do Urugwaju na zaproszenie Jana Kobylańskiego - sponsora Radia Maryja, wcześniej oskarżanego o szmalcownictwo.

Nawet 200 tys. zł odpraw chcieli załatwić kolegom z Samoobrony dyrektor generalny PFRON Marcin Domagała i prezes funduszu Ryszard Wijas. Dziś decyzję w sprawie odpraw i odszkodowań ma podjąć zarząd funduszu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Potężne burze i ulewy, które wczoraj wieczorem i w nocy przeszły nad Polską, znowu wyrządziły duże szkody. Ucierpieli między innymi mieszkańcy Krakowa - tam woda zalała piwnice i klatki schodowe.

Premier jest już zdeterminowany, by doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Gdyby nie udało się przegłosować wniosku o skrócenie kadencji Sejmu, Jarosław Kaczyński sam poda się do dymisji - tak "Dziennik" opisuje strategię PiS, ponoć uzgodnioną z PO.

Termin składania wniosków o dofinansowanie mundurków został przedłużony do 6 września. Władze oświatowe mówią, że nie będą rygorystycznie wymagać jednolitych strojów od początku roku szkolnego.

O tym, że koalicja PiS - Samoobrona - LPR istnieje politycy opozycji mówili już w dniu zaprzysiężenia rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Formalnego kształtu nabrała ona trochę później, a dziś w nieco mniej formalny sposób istnieć przestaje.

Lekarski protest nie ustaje. Pojawiają się jednak coraz to nowe cele akcji. Teraz w wielu placówkach medycy dopominają się o wypłaty za poprzedni miesiąc. Tak będzie w poniedziałek np. w Zabrzu, w tamtejszym Szpitalu Klinicznym.

4-letnia gniada klacz Pieta ze stada w Janowie Podlaskim została sprzedana za 300 tysięcy euro. Licytacja koni arabskich przyniosła w tym roku prawie 2,5 mln euro.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiada w rozmowie z TVN24, że koronny dowód, jaki "dzięki opatrzności" znalazł się w jego rękach, pogrąży Andrzeja Leppera nie tylko moralnie, ale także karnie. Ma zostać przekazany prokuratorom w poniedziałek.

- Premier powiedział mi, że Lepperowi zostaną postawione zarzuty zarówno w "seksaferze", jak i aferze CBA - mowi Roman Giertych, szef LPR. - To oznacza albo, że prokuratura działa na zlecenie, albo wcześniej pewnych ludzi informuje - stwierdził minister edukacji.

Po 2,5 godzinach zakończyła się konfrontacja zeznań Zbigniewa Ziobry i Andrzeja Leppera. Wychodząc z koszalińskiej prokuratury minister sprawiedliwości zapowiedział, że w poniedziałek przedstawi dowody, które "pokażą kto jest kłamcą i zdrajcą". TVP podaje, że będzie to nagranie spotkania Leppera z Ziobrą z 14 czerwca.

"Sytuacja jest tragiczna. Przecież wiesz, jak my tam mieliśmy krucho dowodowo" - taki telefon kilka minut po samobójstwie Barbary Blidy miał odebrać od Zbigniewa Ziobro ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek. - To kłamstwo - mówi Ziobro.