Policja zwróciła się o pomoc do wszystkich, którzy mogą pomóc w ujęciu sprawcy wypadku, który dziś około 2 w nocy pod Koszalinem z impetem uderzył w trzy osoby. Jedna z nich zmarła. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja nie podaje jednak żadnych szczegółów ułatwiających jego namierzenie.

Ponad tona wieprzowiny, pół tony wołowiny, ponad sto kilogramów słoniny i parówek. To tylko część punktów z listy zakupów, którą przygotowała kancelaria premiera. Innego rodzaju zamówienia składa kancelaria prezydenta. W kręgu zainteresowania prezydenckich urzędników znalazły się wieczne pióra i ludzie, którzy umyją okna m.in. w BBN i rezydencji w Juracie.

Szanować bohaterstwo powstańców, ale nie zamykać oczu na brak wyobraźni dowódców – tak, zdaniem Tomasza Nałęcza, powinna wyglądać pamięć o Powstaniu Warszawskim. Innego zdania jest Marek Kochan. - Naród potrzebuje mitów, bez nich się rozpadniemy.

Dziś Światowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów. W 65. rocznicę likwidacji obozu cygańskiego w Auschwitz II - Birkenau w Oświęcimiu odbędą się uroczystości.

Zamienione w szpitalu przed laty bliźniaczki i ich rodziny nadal nie dostały zasądzonego odszkodowania. Po siedmioletniej batalii przyznano im prawie dwa miliony złotych. Od tej sumy, co miesiąc, narastają odsetki.

W cieniu 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stolica ma swoje mniejsze święto. Od pięciu lat o "życiu i wartościach jakie wyznawali" powstańcy codziennie opowiada Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego dyrektor Jan Ołdakowski przyznawał jednak w programie "24 godziny", że pięć lat temu mocno przeżywał wizytę pierwszych powstańców. - Baliśmy się jak zareagują.

Dwa miesiące temu mówił, że wesprze kasę koszykarskiej Stali Stalowa Wola, jeśli nie będzie w niej obcokrajowców. Ostatnio zaskoczył reakcją na prośbę wojewody, by 1 sierpnia syrenami uczcić pamięć poległych powstańców. Andrzej Szlązak - prezydent miasta, nie zgodził się na włączenie syren. Ale poległ w walce z... najmłodszym miejskim radnym. Syreny w godzinę "W" jednak zawyły.

Uczenie dzieci bezpiecznego zachowania nad wodą, w lesie, czy innych sytuacjach w terenie, zwłaszcza w wakacje, wcale nie musi ograniczać się do nudnej pogadanki pod koniec roku szkolnego. Podlaska policja przygotowała dla najmłodszych "wirtualno-planszową" grę w w internecie, w której wygrana zależy nie tylko od liczby wyrzuconych oczek, ale głównie od udzielenia poprawnej odpowiedzi na pytanie.

Lada chwila na biurka lekarzy pierwszego kontaktu i do izb przyjęć trafią nowe instrukcje jak postępować w przypadku pacjentów, którzy mogą być zakażeni wirusem A/H1N1. Obowiązywać zaczną jednak dopiero po wakacjach. Lekarze będą musieli już w gabinecie wykonać pierwsze testy. Dzięki nim dowiedzą się z jakim typem wirusa mają do czynienia.

- Największą tragedią było odosobnienie, jakie wtedy czuliśmy - mówił 65 lat po wybuchu Powstania Warszawskiego jego uczestnik, Władysław Bartoszewski. - W erze NATO i Unii Europejskiej coś podobnego się jednak Polsce nie przydarzy - podkreślił w programie "Horyzont" w TVN24.

Nie wszyscy posłuchali apeli o godne, zgodne i ciche uczczenie 65. rocznicy wybuchu powstania Warszawskiego. Po uroczystościach przed pomnikiem Gloria Victis, gdzie najwyżsi przedstawiciele polskich władz składali hołd poległym, na polityków czekała grupa, która nie chciała świętować. Część z nich została "wybuczana". Na Lecha Kaczyńskiego czekały brawa.

Lato na drogach, to wyjątkowo gorący okres. I niestety tragiczny. Wielu wypadków dałoby się uniknąć, gdyby wszyscy kierowcy przestrzegali zasady: piłem, nie jadę. Jak karać więc tych, którzy jej nie stosują? - Dożywotnio zabierać prawo jazdy,... ale tylko w przypadku recydywy - uważa większość internautów tvn24.pl.

"ALARM - do rąk własnych! Dnia 31.7. g. 19. Nakazuję "W" dnia 1.8. g. 17.00. (...)" - to fragment rozkazu płk. Antoniego Chruściela "Montera", który 65 lat temu obiegł Warszawę. Dziś o tej samej godzinie Warszawa ciszą uczciła poległych w walkach powstańców. Polacy przystanęli też w innych miastach, a przedstawiciele władz na chwilę przestali mówić o polityce.

W nocy z piątku na sobotę zamaskowani sprawcy zniszczyli w Kostrzynie n. Odrą wystawę, na której prezentowane były zdjęcia martwych płodów. Teraz, wśród festiwalowiczów 15. Przystanku Woodstock, policja szuka sprawców. Ekspozycja była protestem przeciwko prawu do aborcji, ale autorzy nie mieli zgody na jej prezentację.

Jest godzina 13. W kotłowni Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którą do dziś łatwo rozpoznać po górującym nad Żoliborzem kominie, zbierają się żołnierze 4 batalionu Organizacji Wojskowa Powstańczego Pogotowia Socjalistów. Czekają na godzinę "W" i swoje pierwsze zdanie: atak na fort Bema. Nigdy nie wezmą w nim udziału. Już za chwilę na Żoliborzu padną pierwsze strzały w Powstaniu Warszawskim.

Gang złomiarzy wpadł w ręce policji. Złodzieje kradli złom wprost z pociągu. Wskakiwali na wagony i w biegu wyrzucali łupy z wagonów. Byli wybredni - zabierali tylko co cenniejsze kawałki metalu.

Za często w naszym kalendarzu pojawiają się święta martyrologiczne, a za rzadko radosne - uważa Tadeusz Mazowiecki. Na 15. Przystanku Woodstock mówił, że właśnie dlatego jest przeciwny temu, by 1 sierpnia był świątecznym Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. W tym samym czasie w Warszawie marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapewniał, że takie święto jest nam bardzo potrzebne.

Tragedia na krajowej "trójce". Pomiędzy Babigoszczą a obwodnicą Przybiernowa (woj. zachodniopomorskie) samochód potrącił mężczyznę handlującego jagodami przy drodze. Ciężko rannego jagodziarza do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na lotnisku w miejscowości Radawiec (Lubelskie) spadł szybowiec. Dwie osoby, które znajdowały się w szybowcu zostały przewiezione do szpitala - informuje policja.

Policja poszukuje młodego mężczyzny, który w piątek po południu napadł na dom właściciela kantoru wymiany walut w Krośnie. Za pomoc w odnalezieniu bandyty rodzina ofiary wyznaczyła 30 tys. nagrody.