Główny prowadzący śledztwo w sprawie ostrzelania przez polskich żołnierzy afgańskiej wioski Nangar Khel, płk Zbigniew Rzepa został odsunięty od sprawy. Według informacji do których dotarła "Rzeczpospolita" został on wysłany na... 3-miesięczne praktyki do prokuratury w Warszawie.

Skrzynia odporna na ogień, kwas i wybuchy. A w środku kartki, listy i znaczki z 1944 roku. Unikalna kolekcja zakupiona przez Muzeum Powstania Warszawskiego przekroczyła już granicę naszego kraju.

Nazwisko znanego warszawskiego adwokata znów na pierwszych stronach gazet. "Rzeczpospolita" podaje, że Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy, jest oskarżony o utrudnianie jednego ze śledztw w sprawie tzw. grupy pruszkowskiej.

Czy władze Poznania sprzedały Grażynie Kulczyk działkę za bezcen, czym naraziły miasto na wielomilionowe straty? To oceni dziś sąd. Na wyrok czeka prezydent miasta Ryszard Grobelny i urzędnicy miejscy.

Strażacy ugasili pożar zabytkowego dworku w Gdańsku. Zniszczeniu uległo tylko poddasze budynku. Nie wykluczone, że ogień mogli zaprószyć pracownicy remontujący dworek.

W słupskim supermarkecie policjantka zmusiła podejrzaną o kradzież dziewczynę do rozebrania się - wszystko nagrały kamery ochrony. - Rewizję trzeba przeprowadzać z poszanowaniem godności. W tym przypadku zostały złamane wszystkie zasady - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" były rzecznik policji Paweł Biedziak.

Nie milkną komentarze po wstrząsającym reportażu "Superwizjera" o niemieckich neonazistach. - Faszyzm to nie tylko problem naszych zachodnich sąsiadów, to problem globalny - stwierdzili zgodnie goście "Magazynu 24 Godziny".

Odmawiając lustracji Bronisław Geremek postawił się ponad prawo. Nie spodziewałem się po nim nieposłuszeństwa obywatelskiego - powiedział Zbigniew Romaszewski z PiS w "Magazynie 24 Godziny". - To jego prywatna decyzja, nie polityczna. Zakwestionował złe prawo - bronił eurodeputowanego Jan Lityński z LiD.

- Ten "chłopak" umyślił sobie, że zostanie premierem, prezydentem i uwierzył w swoją misję. Ten aplikant jest niebezpieczny, bo zepsuł porządek prawny w Polsce - tak o Zbigniewie Ziobro mówił w "Kropce nad I" mecenas Leszek Piotrowski, pełnomocnik rodziny Blidów.

Parafianki z Olsztyna poskarżyły do kurii się na swojego proboszcza. Powód? Duchowny odmówił odprawienia mszy w intencji kobiet, które oskarżają prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego o molestowanie i gwałt. Wcześniej zgodził się na mszę, podczas której modlono się za prezydenta.

Dorota Macieja, dotychczasowa szefowa "Wiadomości", może zastąpić na stanowisku dyrektora TVP 1 zdymisjonowaną we wtorek Małgorzatę Raczyńską - dowiaduje się portal tvn24.pl. Raczyńska, postrzegana była jako zaufana osoba braci Kaczyńskich.

Po ujawnieniu reportażu TVN24 "Niemoralna propozycja dyrektora" Beata boi się chodzić do szkoły. Jest szykanowana i oskarżana o to, że skandal wywołała dla pieniędzy. Prawie wszyscy odwrócili się od niej. Nauczyciele milczą, ale pojawiają się głosy rodziców, które potwierdzają wersję Beaty.

Realizujemy postulat taniego państwa. Będą nowe samoloty dla vipów, ale niekoniecznie nowe - przyznał Bogdan Klich w "Magazynie 24 Godziny". Szef MON dodał, że maszyn nie będzie sześć, jak planowała poprzednia ekipa, ale trzy. Minister przyznał też, że jest problem wysokości wynagrodzeń dla lotników w wojsku.

Ochrona marketu nagrała upokarzającą rewizję dziewczyny. 20-latce zatrzymanej pod zarzutem kradzieży błyszczyka policjantka kazała się rozebrać w sklepie, w przeszklonym pokoju z kamerą. Sprawą już zajęła się prokuratura.

Gdy w Polsce zaczęły pojawiać się głosy, że zbyt długo zwlekamy z gratulacjami dla nowowybranego prezydenta Rosji, Lech Kaczyński wysłał depeszę do Moskwy. Polski prezydent pisze m.in. o nadziei na rozwój współpracy między obu krajami.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o napady poczty. Według sledczych, tylko od początku roku zdążyli oni napaść na placówki w Rybniku, Orzeszu, Bełku i Jejkowicach.

Awanturą zakończyły się obrady komisji kultury, która zebrała się, aby wyjaśnić m.in. ile prawdy jest w tym, co o dziennikarzach: Dorocie Kani i Witoldzie Gadowskim mówił w programie "Teraz My" Marek Dochnal. Skończyło się tymczasem na zarzutach o bezpodstawne zwołanie obrad.

Nieznani sprawcy włamali się do auta jednej z kobiet, które złożyły zeznania obciążające prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego w śledztwie dotyczącym seksafery. Sprawę bada policja, która podała, że zatrzymała sprawcę. Policjanci nie informują, czy łączy ze sobą te dwie sprawy.