Ponad połowa (52 proc.) Polaków uważa, że informacje prokuratury o powiązaniach Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla dowodzą istnienia "układu", o którym mówią politycy PiS - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

- Wystąpienia Premiera Jarosława Kaczyńskiego na mój temat traktuję z całą powagą i postaram się wyjaśnić wszystko bez pośrednictwa mediów - zapowiada Kazimierz Marcinkiewicz na swoim blogu w onet.pl. i oznajmia, że nie będzie komentował publicznie sytuacji kraju, do czasu ukończenia swojej książki.

- Interwencja ABW w naszym biurze rzeczywiście była, Ryszard Krauze rzeczywiście dzwonił do prezydenta - potwierdza doniesienia "Gazety Wyborczej" współpracownik biznesmena. Nie chce jednak sprecyzować, czy rozmowa odbyła się w obecności funkcjonariuszy. Zapewnia jednak, tak jak i kancelaria prezydenta, że rozmowa nie miała wpływu na zachowanie funkcjonariuszy.

Roman Giertych dowodzi, że Janusz Kaczmarek nie mógł być źródłem przecieku. - 6 lipca koło godziny 11, tuż przed akcją CBA spotkałem się w Sejmie z Andrzejem Lepperem - powiedział w TVN24 Roman Giertych. - Zdradził mi wtedy takie szczegóły dotyczące tej akcji, o jakich nie mógł mu opowiedzieć Kaczmarek - tłumaczy Giertych.

Nie sprawdziły się przewidywania policjantów, którzy zapowiadali znaczny wzrost ruchu wieczorem. W ostatni dzień wakacji kierowcy nie stoją w gigantycznych korkach, przede wszystkim dlatego, że nie odkładali powrotu na ostatnią chwilę.

Trzynaście osób jest rannych, w tym trzy ciężko po wypadku autobusu miejskiego na stołecznych Bielanach, na skrzyżowaniu ulic Wólczyńskiej i Horacego. Życiu żadnego z rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Było prawdopodobieństwo zatrzymania wicepremiera rządu. Tylko szef MSWiA mógł zdecydować o zdjęciu ochrony BOR - tłumaczył w niedzielę Zbigniew Ziobro, dlaczego Janusz Kaczmarek został poinformowany przez ministerstwo sprawiedliwości o akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Gdzie można prosto z rurki spróbować słynnej łąckiej śliwowicy? Tylko u górali z Łącka koło Nowego Sącza. Jak co roku, we wrześniu, sadownicy z tego rejonu obchodzą Święto Śliwowicy - śliwowicy, uznanej przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za "niematerialne dobro kultury".

Zbigniew Ziobro traci zimną krew i atakuje wszystkich na oślep, uderza w partie opozycyjne, które doprowadzą do upadku PiS-u - stwierdził w TVN 24 Grzegorz Napieralski z SLD. - Działania PiS to "pic na wodę fotomontaż" - wtórował Sławomir Nowak z PO.

- Istnieją dowody, które potwierdzają moją wiarygodność - zapewnia Janusz Kaczmarek. Dodaje, że wskazał już sejmowej speckomisji gdzie można je znaleźć. Były szef MSWiA domaga się komisji śledczej w sprawie akcji CBA.

Piątkowa konferencja prokuratury i ujawnienie dowodów, mających świadczyć o winie Janusza Kaczmarka wciąż wywołuje duże emocje. Część opozycji ma zastrzeżenia co do roli Zbigniewa Ziobry w całej sprawie.

Poznań ma od soboty nowy pomnik. Waży on 5 ton, a jego odsłonięcie było jedną z atrakcji Dni Pyrlandii - dwudniowego festynu miejskiego.

W Przelewicach w zachodniopomorskiem w niedzielę drugi dzień Święta Miodu. Pszczelarze nie tylko z tego regionu oferują różnorodne gatunki miodów oraz wyroby z wosku.

Siedem lat temu w Miednoje koło Tweru w Rosji otwarto cmentarz polskich jeńców wojennych, zamordowanych wiosną 1940 roku na rozkaz Józefa Stalina. W niedzielnych obchodach rocznicy wezmą udział rodziny pomordowanych, a także przedstawiciele polskich władz.