Grzybobranie rozpoczęte. Naładowałam akumulatory na następny tydzień pracy, polecam! - napisała do nas pani Dorota. Sezon na grzyby w pełni, a w lesie można znaleźć naprawdę imponujące okazy.

Aleksander Kwaśniewski na wykładach na Ukrainie ewidentnie nie był w formie. - Może wypiłem jeden kieliszek wina, a może dziesięć. Jestem wolnym człowiekiem - tłumaczył później "Faktom" TVN były prezydent.

Ponad 20 kajaków przewróciło się na Odrze w centrum Wrocławia. W wodzie znalazło się ok. 50 osób. Do wypadku doszło podczas wyrównywania poziomów wody na śluzie. Obsługujący ją mężczyzna był pijany.

- Siła jest w jedności, w Lewicy i Demokratach, wygramy wybory w Polsce - mówił Wojciech Olejniczak na łódzkiej konwencji LiD. Najpierw lider SLD chce wygrać... wyścig rowerowy po ul. Piotrkowskiej z kandydatem PO.

Jedna osoba zginęła, a druga została ranna w bójce, do której doszło tuż w Kielcach, po piątkowym meczu miejscowej Korony i Legii Warszawa.

- Gdyby nie to, że świat widzi wszystko, co dzieje się w Polsce, jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński dawno wprowadziłby dyktaturę - stwierdził szef Samoobrony Andrzej Lepper podczas konwencji wyborczej partii w Szczecinie.

- Za polskie drogi odpowiadają ofermy, których nieudolność znaczona jest tragediami setek polskich rodzin - powiedział Donald Tusk podczas sobotniej konwencji wyborczej PO w Łodzi. Natychmiast odpowiedział minister transportu: - Tusk to ignorant - stwierdził Jerzy Polaczek.

Robert Kwiatkowski nie wystartuje z list LiD do Sejmu – zapowiedział Wojciech Olejniczak. SLD nie zdecydował się poprzeć kandydatury byłego szefa TVP, którego nazwisko kojarzone jest z aferą Rywina.

Zwłoki pilota, który tydzień temu zaginął po wypadku awionetki, znaleziono w nurcie Wisły - poinformował rzecznik prasowy komendanta komisariatu rzecznego policji Paweł Brzeziński.

- Ciamciaramciowatość - to jest właśnie PO - kompletna ciamciaramcia, nic nieznacząca - mówił na konwencji LPR Roman Giertych. Zaatakował też lidera Platformy: - Donald Tusk chciałby robić mniej więcej to samo, co Jarosław Kaczyński tylko żeby to on był.

Szaleniec wdarł się na teren byłego obozu zagłady w Majdanku, włamał się do mauzoleum i sprofanował prochy ofiar. Krzyczał, że jest Jezusem. Po interwencji policji 43-letni lublinianin trafił do szpitala psychiatrycznego - pisze dziennik.pl.

- Przypominamy panu premierowi, że mówił, że ktoś kto nie ma nic na sumieniu, nie musi się bać. Czego pan się boi panie premierze? - pytał na konwencji PO Bronisław Komorowski. Lider Platformy uważa, że nie wpuszczenie obserwatorów OBWE jest polityczną głupotą.

Jeśli październikowe wybory znów wygra PiS, na scenę polityczną wróci - jak zapowiedział w radiu TOK FM - Lech Wałęsa. Były prezydent przewiduje, że za rok odbędą się kolejne przyspieszone wybory, po których on sam "weźmie na siebie uporządkowanie kraju po Kaczyńskich".

Nota przedstawiona Polsce w sprawie przyjazdu obserwatorów OBWE na październikowe wybory parlamentarne jest "niestosownym dokumentem" - ocenia szefowa polskiej dyplomacji Anna Fotyga.

Wolność słowa w Polsce i prawdziwa demokracją są stawką nadchodzących wyborów – powiedział Tomasz Lis w wywiadzie dla RMF FM i "Newsweeka". Były dziennikarz Polsatu przyznał również, że otrzymał oferty startu w wyborach od trzech partii politycznych.