Od niedzieli nie ma nowych przypadków włośnicy, z soboty na niedzielę do szpitala trafił tylko jeden pacjent. -Zachorowań jest coraz mniej, to dobry sygnał - mówią przedstawiciele służb sanitarnych.

Wynik badań DNA pobranego z ciała i ubrania zgwałconej 7-letniej dziewczynki z Piły wymaga uzupełnienia - poinformowała Prokuratura w Pile. Ostateczna opinia prokuratury ma powstać za kilka dni.

Strajk lekarzy przybiera coraz to nowe formy. "Hipokrates też by wreszcie nie wytrzymał" - napisali na transparentach małopolscy lekarze. Medycy z Katowic przynieśli przed śląski urząd wojewódzki m.in. kamasze dla marszałka Sejmu Ludwika Dorna.

- Uznaję działalność Jacka Kuronia za złą dla kraju. Nie chcę naruszać niczyjej czci, tylko mam takie zdanie polityczne i go nie zmienię, tylko dlatego że sądy mnie karzą karami finansowymi - mówi wicepremier.

Wieloryb znów widziany w Bałtyku. - Bacznie obserwujcie wodę - apeluje do bałtyckich rybaków dr Krzysztof Skóra ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

- Chcemy pokazać, że cała Warszawa jest z pielęgniarkami - tłumaczy artystka, która wpadła na pomysł by "założyć czepek" palmie stojącej na rondzie de Gaulle'a.

Domagamy się sprostowania na pierwszej stronie fałszywych oskarżeń wobec Wojciecha Wierzejskiego - powiedział szef LPR Roman Giertych.

Tekst o betankach został sfingowany tylko po to by wywołać sensację i to nie pierwszy przypadek, kiedy "Faktowi" zdarza się mijać z prawdą - podkreślają autorzy oświadczenia Rady.

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak zaprzecza, jakoby zostało złożone doniesienie do prokuratury dotyczące czterech pielęgniarek przebywających w Kancelarii Premiera. O takim doniesieniu napisało "Życie Warszawy"

Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne w wypadku niedaleko Kościerzyny w Pomorskiem. Na łuku drogi zderzyły się dwa samochody: osobowy Opel i dostawczy Mercedes.

Supernowoczesny pistolet z polimerowym szkieletem, 15 nabojów w magazynku, laserowy celownik - takie nowoczesne pistolety zamówiła dla funkcjonariuszy Komenda Główna Policji

Tuż po zakończeniu szczytu UE premier Jarosław Kaczyński ujawnił "Dziennikowi" nieznane szczegóły negocjacji. Twierdzi, że pierwiastkowy system głosowania nie był do uzyskania, a to, co przywieźliśmy z Brukseli jest więcej warte.

Ponad połowa Polaków uważa, ze polska delegacja na szczycie UE w Brukseli odniosła sukces - to wyniki sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".