Zaprzestania działań likwidujących abonament radiowo-telewizyjny chce szef klubu PiS Przemysław Gosiewski. Zwrócił się o to w liście do premiera Donalda Tuska. Zastrzegł w nim, że PiS nie poprze projektu, "który likwiduje abonament".

Sławomir M. odpowie przed Sądem Okręgowym w Warszawie za oszustwa na tzw. baronach paliwowych oraz wyłudzenie od nich blisko miliona złotych. Tak zdecydował w środę Katowicki Sąd Apelacyjny.

- Jestem niewinny, a więzienia się nie boję. Jeśli będzie trzeba, pójdę na ugodę - zapowiedział w "Magazynie 24 godziny" Piotr Misztal. B. poseł Samoobrony, podejrzewany przez prokuraturę o wyłudzenia podatkowe wrócił do Polski z USA. Chroni go list żelazny.

Sprawa Krzysztofa Olewnika jest symbolem marazmu polskiego państwa - zgodzili się ze sobą goście Magazynu "24 Godziny". Jednak zarówno Julia Pitera (PO), jak też Jolanta Szymanek-Deresz (SLD) i Arkadiusz Mularczyk (PiS) zaprzeczali, jakoby to ich ugrupowania ponosiły jakąś winę za tragiczny finał tej sprawy. Wręcz przeciwnie, podkreślali rzekome osiągnięcia poszczególnych rządów w śledztwie.

Imię: Aleksander. Nazwisko: Maciejewski. Obywatelstwo: BEZPAŃSTWOWIEC. Ile lat można funkcjonować walcząc o polskie obywatelstwo? Okazuje się, że nawet całe życie. W historię "Alika", bo tak mówili o nim przyjaciele z gorzowskiego teatru, trudno uwierzyć, ale naprawdę wydarzyła się w naszym kraju. I już jest tematem filmu dokumentalnego "Czerwiak".

Gimnazjaliści mogą odetchnąć z ulgą - już po egzaminach. W środę uczniowie trzecich klas pisali matematyczno-przyrodniczą część egzaminu gimnazjalnego. Test zawierał 33 zadania z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii. Sprawdzał też zdolność analizowania i logicznego myślenia.

W najbliższych dniach ruszy akcja szczepienia przeciw wściekliźnie ... lisów. To właśnie u tych zwierząt najczęściej wykrywano wściekliznę w zeszłym roku. Szczepionki, w postaci małych, zielono-brązowych kostek, zrzucane będą z samolotów - podała Inspekcja Weterynaryjna.

Branie łapówek, fałszowanie dokumentów i zaniedbanie obowiązków - takie zarzuty postawiła prokuratura ośmiu policjantom z posterunku w Drobinie pod Płockiem. Pięciu z nich na proces prawdopodobnie poczeka w areszcie.

Składanie fałszywych zeznań oraz próba wyłudzenia pieniędzy od Romana Giertycha – takie zarzuty mogą zostać postawione Marianowi Brudzyńskiemu. Były działacz LPR oskarżył wcześniej Giertycha o samowolę budowlaną przy budowie szamba. Śledztwo umorzono.

Zabraliście mi najukochańszego syna, zabraliście mu godność przez stosowanie metod ubeckich - mówi Włodziemierz Olewnik, ojciec zabitego Krzysztofa. Jak dodał, nie ma wątpliwości, że porwanie "było robotą aparatu ludzi kierujących krajem".

Artykuł 52. Kodeksu Etyki Lekarskiej jest niezgodny z konstytucją. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wydali wyrok w sprawie lekarki, która zaskarżyła kontrowersyjny przepis kodeksu etyki lekarskiej, zakazujący krytyki postępowania innych lekarzy.

- Możecie ogłosić światu, że jestem lepszy niż Pudzianowski - tak miał chwalić się zabiciem niedźwiadka w Tatarzańskim Parku Narodowym jeden z oskarżonych. Trwa ich proces przed zakopiańskim sądem.

Badał ginekologicznie kandydatki do pracy, teraz trafi do więzienia na dwa lata. 43-letni Jacek S. za podszywanie się pod lekarza oraz molestowanie czterech kobiet został w środę skazany przez Sąd Rejonowy w Lublinie.

- Słowo "przepraszam" z ust prokuratora krajowego w stosunku do rodziny Olewników to za mało. Ja straciłem córkę w ten sam sposób i rozumiem ich ból – mówił w emocjonalnym wystąpieniu na posiedzeniu komisji sprawiedliwości poseł Krzysztof Maciejewski (PiS).

Wyrok uniewinniający mieszkańca podpoznańskiego Skórzewa Piotra J., sądzonego za zastrzelenie 18-letniego sąsiada, jest ostateczny. Sąd Najwyższy oddalił kasację w tej sprawie. Sprawca śmierci argumentował, że strzelał do włamywacza.

Sąd nakazał posłowi PO Jarosławowi przeproszenie redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika. Poszło o słowa Gowina z wywiadu prasowego, że niegdyś za popieranie idei lustracji Michnik nazwał go faszystą. Gowin zapowiada odwołanie od wyroku.

- Jarosława Pinkasa znam od wielu lat, mam o nim jak najlepsze zdanie. Nie wierzę, że mógł wziąć łapówkę - mówił na konferencji prasowej prof. Zbigniew Religa. Zaapelował, by nie ferować wyroków, dopóki nie będzie orzeczenia sądu.

Przedszkole dla każdego pięciolatka - taki plan przedstawiła minister edukacji Katarzyna Hall na antenie TVN24. Realizacji tego zamiaru ma służyć z kolei wysłanie sześciolatków do szkół.