Koniec "białego miasteczka" przed Kancelarią Premiera Rady Ministrów. Dzisiaj po godzinie 17 po namiotach rozstawionych tam od czterech tygodni, pozostanie tylko wspomnienie.

Makabrycznego odkrycia dokonali policjanci we wsi Rudnik niedaleko Bielska-Białej. Znaleziono tam zwłoki kobiety z podciętym gardłem oraz wiszące ciało mężczyzny. Cała sprawa jest tajemnicza.

Tragiczny wypadek w Tatrach. Niezidentyfikowany mężczyzna spadł z wysokości około 100 metrów ze Żlebu Kulczyńskiego do Dolinki Koziej.

- Mam na biurku podpisaną dymisję. Jeśli premier chce ją dostać, to wystarczy jeden telefon - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" wicepremier Roman Giertych.

Według Stefana Niesołowskiego partie, które wchodzą w skład koalicji nie ufają sobie wzajemnie, a ugrupowanie, które miałoby ewentualnie powstać po połączeniu LPR i Samoobrony nazywa ruchem antypisowskim.

- Do worka, k…, potrzymać tydzień i ch…! - tak Stanisław Łyżwiński planował odzyskać dług od swojego wspólnika. "Wprost" dotarł do wniosku o uchylenie immunitetu posłowi Samoobrony.

Samoobrona zamierza złożyć zażalenie na CBA w związku z działaniami wobec Woszczerowicza. Poseł pokazał dziennikarzom kaburę od pistoletu, którą CBA miała zostawić w nocy w jego samochodzie, kiedy był przesłuchiwany.

Prezydent Władimir Putin zawiesił uczestnictwo Rosji w Traktacie o Ograniczeniu Sił Konwencjonalnych w Europie. Według polskiego MSZ, krok taki był do przewidzenia i nie pociągnie za sobą żadnych poważniejszych konsekwencji.

Władze Włoszczowy są zachwycone aktywnością polityka PiS. Z inicjatywy wicepremiera powstał słynny peron, a teraz dzięki jego interwencji zostanie wyremontowany budynek Komendy Powiatowej Policji - dowiedział się "Wprost".

Szykuje się nowy polski problem w Unii Europejskiej. Już w 2009 roku Parlament Europejski czeka nowy podział miejsc, a Polska nie zgłosiła jeszcze swojej propozycji - alarmuje z Brukseli korespondentka TVN24.

Nie zgadzamy się z zarzutem Andrzeja Leppera, że szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego złamał prawo nie informując go o akcji CBA w sprawie podejrzenia korupcji w resorcie rolnictwa - mówi rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk.

Samoobrona i Liga Polskich Rodzin zamierzają połączyć siły; na razie rozważamy, czy powstanie wspólny komitet wyborczy obu ugrupowań, czy też nowa partia - powiedział szef Samoobrony Andrzej Lepper. - Więcej nas łączy niż dzieli - przyznaje Wojciech Wierzejski, poseł LPR.

Już niedługo na polityczną scenę może wkroczyć LiS. Zjednoczeniem sił straszą PiS rządowi koalicjanci. - Dopóki zostają w koalicji, te zapowiedzi nas nie martwią - zapewnia wicepremier Przemysław Gosiewski.

- Mierz zamiary na siły, a nie odwrotnie - ostrzega Andrzej Lepper komentując doniesienia jakoby Janusz Maksymiuk stał na czele buntu w Samoobronie.

Jeśli leczenie za granicą okaże się droższe niż transport i leczenie w Polsce, to NFZ chce sprowadzać pacjentów do kraju. Ma to m.in. pomóc w ratowaniu budżetu służby zdrowia - ujawnia "Życie Warszawy".