To były naprawdę "ciepłe" posady. Kraśnickie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zatrudniało dwóch piłkarzy i dwóch trenerów trzecioligowej Stali Kraśnik, której prezesem jest poseł PO. Piłkarze "pracowali" na boisku, a państwowa spółka przynosiła straty.

Setki par małżeńskich w Polsce, pomimo zawartego ślubu, nie było pewnych czy w świetle prawa są małżeństwem. Wszystko przez 357 "nielegalnych" kierowników Urzędów Stanu Cywilnego. Teraz rząd nowelizuje ustawę o USC. Dzięki temu decyzje wydane przez wadliwie powołanych urzędników będą legalne.

W środę wieczorem na lotnisku w Rzeszowie wylądowała grupa 85 dzieci z Gruzji. Pochodzące m.in. z okolic Gori i Tbilisi dzieci, najbliższe dwa tygodnie spędzą w Bieszczadach.

- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński przyjął dziś rezygnację Anny Fotygi ze stanowiska Szefa Kancelarii Prezydenta RP – jedynie taki lakoniczny komunikat wydało w środę wieczorem Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP. Nie wiadomo oficjalnie, jakie były powody tej dymisji.

Czy polskie sieci teleinformatyczne są odporne na cyberataki? Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości i pyta szefa ABW o bezpieczeństwo, zwłaszcza rządowych serwerów.

W środę 20 sierpnia Radosław Sikorski i Condoleezza Rice w imieniu Polski i Stanów Zjednoczonych podpisali umowę o rozlokowaniu w Polsce elementów tarczy antyrakietowej.

Inicjatywa Solidarni z Gruzją (ISzG) nie może legalnie zorganizować pod gdańskim Konsulatem Federacji Rosyjskiej w Gdańsku manifestacji w 40 rocznicę inwazji na Czechosłowację. Władze miasta odmówiły zgody na manifestację uzasadniając to względami formalnymi.

- To jest dopiero porozumienie, które musi być ratyfikowane. Muszą znaleźć się pieniądze. To pewien etap realizacji projektu. Ale bez ryzyka nie ma sukcesu – podsumował podpisanie umowy ws. tarczy antyrakietowej szef MSZ Radosław Sikorski w "Magazynie 24 godziny”.

Od starożytności służy ochronie, ale nie tylko - wystarczy wspomnieć współczesną tarczę szkolną czy hamulcową. - Dziś tarcza to rzecz umowna - mówił w TVN24 dyrektor Muzeum Wojska Polskiego Janusz Cisek, nawiązując do amerykańskiej instalacji w Redzikowie.

Poseł Platformy Janusz Palikot odpowie za znieważenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie wypowiedzi posła, który w lipcu na antenie TVN24 oświadczył, że uważa prezydenta Lecha Kaczyńskiego "za chama"

Uszkodzone dachy, połamane drzewa tarasujące drogi, pożar od uderzenia pioruna - to skutki wichury, która przeszła w środę wieczorem nad częścią województwa podlaskiego.

Lewica krytykuje podpisanie umowy o tarczy antyrakietowej. Poglądów w tej sprawie konsekwentnie nie zmieniają zarówno SLD, jak i SdPL. – Polska stała się krajem potencjalnego celu i ataku, tarcza jest za droga i pogorszy relacje z Rosją – punktował Wojciech Olejniczak (SLD). - To nowy wyścig zbrojeń - wtórował Marek Borowski (SdPl).

15 mln złotych z ministerstwa rolnictwa to i 1 mln z kasy KRUS to dodatkowe sumy, jaką przeznaczono na pokrycie szkód wyrządzonych przez weekendowe wichury. PZU wypłaciło już pierwsze zaliczki dla poszkodowanych.

- Meldujemy wykonanie zadania - tak swoje przemówienia po podpisaniu umowy ws. tarczy antyrakietowej kończyli prezydent i premier. Donald Tusk nawiązał do słynnych juz słów Lecha Kaczyńskiego po zwycięstwie w wyborach prezydenckich. I spotkał się z błyskawiczną ripostą prezydenta. Podczas uroczystości nie zabrakło drobnych uszczypliwości z obu stron.

Prezydent Lech Kaczyński skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie konstytucyjności nowelizacji przepisów o Służbach Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego.

Brutalny napad i kradzież - łupem bandytów padło kilkaset tysięcy złotych. W szukanie sprawców zaangażowana została specjalna ekipa dochodzeniowo-śledcza łódzkiej policji. Okazało się jednak, że całą historię wymyślił konwojent firmy ochroniarskiej.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środową noc na stacji PKP Wielkie Rychnowo (Pomorskie). Pociąg pośpieszny relacji Ełk-Wrocław śmiertelnie potrącił 15-letniego chłopca.

Miał 22 lata. Do aresztu w Zamościu trafił we wtorek, bo prokuratura podejrzewała, że wpływał na świadka w jednej z prowadzonych przez nią spraw. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna powiesił się na prześcieradle i zmarł. Prokuratura bada czy rzeczywiście było to samobójstwo.

Na kilku metrach kwadratowych między garażem a betonowym ogrodzeniem prywatnej posesji rosło 140 różnej wielkości krzaków konopi indyjskich. Plantator-amator tłumaczył policjantom: - Samo się wysiało.

Tarcza antyrakietowa w Polsce to sukces - mówią zgodnie koalicja i opozycja. Według byłego szefa MON Aleksandra Szczygły (PiS) to przede wszystkim umocnienie sojuszu polsko-amerykańskiego. Obecny minister obrony Bogdan Klich (PO) chwali ponadto pomysł lokalizacji rakiet Patriot w pobliżu stolicy.