Poseł PiS Zbigniew Girzyński nie wykluczył w Polskim Radiu, że po wyborach PiS utworzy koalicję z Platformą Obywatelską. Najlepiej jednak bez Donalda Tuska.

Nie z pierwszego, a dopiero z czwartego miejsca na toruńskiej liście PiS wystartuje w wyborach do Sejmu Anna Sobecka, toruńska działaczka Ruchu Ludowo-Narodowego - donosi "Gazeta Wyborcza".

Sepsa była przyczyną zgonu 34-letniego pacjenta w szpitalu w Nowej Soli - informuje "Gazeta Lubuska". Szczegółowe informacje nie są jeszcze znane.

Co robią sędziowie warszawskiego Sądu Okręgowego między rozprawami, nie wiemy. Ale już niedługo, jak donosi "Rzeczpospolita", będą mogli rzeźbić muskulaturę i odprężać się na sądowej siłowni.

Obserwatorzy z Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie nie będą kontrolować przebiegu wyborów parlamentarnych w Polsce - zdecydował Polski MSZ. Rzecznik prasowa organizacji w Polsce Urdur Gunnarsdottir w rozmowie z tvn24.pl stwierdza: - Polska musi wpuścić obserwatorów OBWE na wybory.

Na listy PiS mają - według "Gazety Wyborczej" - trafić kontrowersyjni byli posłowie Samoobrony Tadeusz Dębicki i Józef Pilarz z Ruchu Ludowo-Narodowego.

- Niepotrzebnie wróciliśmy do Iraku. Gdybyśmy zostali, ona nadal by żyła. Mówiłem, że jedziemy na śmierć - mówi dziadek 11-miesięcznej Jannat w wywiadzie dla "Super Expressu". Dziewczynka przeszła we Wrocławiu skomplikowaną operację serca, zmarła jednak wkrótce po powrocie do Iraku.

Minister obrony Aleksander Szczygło postara się, aby przebywających na misji w Afganistanie polskich żołnierzy odwiedziła piosenkarka Doda Rabczewska - pisze "Fakt".

Tegoroczne obchody 64. rocznicy bitwy pod Lenino swoją obecnością uświetni szef MON, zapowiada "Rzeczpospolita". Wyróżnienie - mówią kombatanci, gra wyborcza - uważają historycy.

Z pokazanych nagrań nie wynika niezbicie, że panowie Krauze i Kaczmarek się spotkali. Z tego, co mi wiadomo, na pewno nie - mówi "Rzeczpospolitej" mecenas Krzysztof Bachmiński, którego Ryszard Krauze ustanowił swoim obrońcą.

Siekierą zaatakował grupkę dzieci szaleniec w Białej Podlaskiej. Uratował je młody mieszkaniec miasta.

Rozpędzony ford potrącił idącą skrajem drogi kobietę z dwójką dzieci. Do wypadku doszło w Nowej Woli koło Warszawy. Kobieta zginęła na miejscu, jedno z dzieci zmarło w drodze do szpitala. Drugiemu dziecku nic się stało.

- To skandal i wywołanie kolejnego sporu z Europą – zgodnie komentują odmowę wpuszczenia obserwatorów OBWE na wybory Bronisław Komorowski (PO) i Ryszard Kalisz (SLD). – Reakcja rządu jest prawidłowa – nie zgadza się Zbigniew Girzyński (PiS).

Po wypadku zablokowana jest droga krajowa nr 2 w pobliżu Świecka (Lubuskie). Około 11 km od tego przejścia granicznego doszło do karambolu z udziałem czterech samochodów.