TVN24 | Nowoczesne kampery na podróże małe i duże

Wspinasz się lub pływasz na kite? Kamper jest dla Ciebie!

TVN24 | Nowoczesne kampery na podróże małe i duże

Źródło:
Volkswagen
VolkswagenKamper Volkswagen Grand California

Często spotykane wyobrażenie podróżujących kamperami jest takie, że poruszają się nimi głównie starsze osoby, często już na emeryturze. Oczywiście, ze względu na dużą ilość wolnego czasu jest w tym trochę prawdy, lecz my postaramy się udowodnić, że kamper to idealne rozwiązanie także dla miłośników aktywnego wypoczynku. Tak górskiego, jak i nadmorskiego. Lubisz wspinaczkę lub pływasz na kite? Wybierz się w kolejny wyjazd kamperem!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY Z CYKLU NOWOCZESNE KAMPERY NA PODRÓŻE MAŁE I DUŻE >>>

Po pierwsze – niezależność

Czy preferujemy wypoczynek w górach (latem lub zimą) czy nadmorski kitesurfing zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, jak kluczowe bywają warunki pogodowe do uprawiania naszych ulubionych aktywności. Podobnie jak to, że pogoda może się zmienić w mgnieniu oka lub być całkowicie inna na przestrzeni kilku kilometrów. Kamper daje nam dużo większą niezależność, jeśli chodzi o uprawianie np. kitesurfingu. Budząc się rano, na przykład na wybrzeżu w Portugalii, często kilkadziesiąt metrów od morza doskonale wiemy, czy warunki pogodowe są dobre czy może powinniśmy zaplanować na dany dzień inne aktywności lub przenieść się na inny spot celem pływania.

Ponadto nie jesteśmy zbytnio przywiązani do jednego miejsca i mamy dość dużą niezależność. W  trakcie swojego urlopu możemy zwiedzić kilka czy nawet kilkanaście miejsc, nadających się do pływania na kite – na przykład wybrzeże wspomnianej wcześniej Portugalii. W Internecie można znaleźć wiele relacji z tego typu wypraw, których sama lektura sprawia, że chce się wybrać właśnie w taką podróż.

Nie inaczej jest z górami, gdzie pogoda bywa wyjątkowo kapryśna. Nawet jeśli zostaniemy zaskoczeni (po sprawdzeniu np. dzień wcześniej prognoz) warunkami, to w Volkswagenie Grand California zawsze będziemy czuć się jak w domu. Czyli komfortowo i wygodnie. W naszym domu na czterech kołach nawet zimą możemy cały czas zmieniać miejsca, w których biwakujemy. Dzięki temu nie tracimy czasu na dojścia do szlaku i codziennie możemy ruszać z innego miejsca.

Po drugie – zabierz wszystko, czego potrzebujesz

Dostępne na rynku kampery, takie jak wspomniany wcześniej Grand California czy nieco mniejszy California 6.1, mają do zaoferowania naprawdę wiele, zwłaszcza gdy rozważymy dokupienie do nich akcesoriów dodatkowych jak np. bagażniki rowerowe. W zależności od modelu dostępność akcesoriów może się różnić zależnie od ich funkcjonalności. W Caddy Californii sprawdzi się idealnie bagażnik dachowy, uchwyty na narty czy bagażniki rowerowe pozwalające na zabranie niemal wszystkiego, co niezbędne w trakcie urlopu. Oczywiście musimy pamiętać o maksymalnej ładowności poszczególnych pojazdów, jednak dostępność miejsca w kamperach marki Volkswagen sprawia, że wyjazd na urlop (zwłaszcza dłuższy) przypomina bardziej przeprowadzkę niż pakowanie.

Kamperem bez problemu zabierzemy deski czy sprzęt do wspinaczki. Warty wspomnienia jest też komfort podróżowania tego typu pojazdem, dużo wyższy niż zwykłym samochodem osobowym – zwłaszcza jeśli wybieramy się na wakacje w więcej niż dwie osoby.

Volkswagen Grand CaliforniaMateriał pochodzi z serwisu sponsorowanego "Nowoczesne kampery na podróże małe i duże".

Po trzecie – oszczędzaj

Kamper daje nam również możliwość oszczędzania, co niezwykle istotne w czasie, gdy liczba turystów w miejscowościach górskich lub nadmorskich jest wyższa niż zwykle. Tak jest zazwyczaj w okresie świąteczno-noworocznym, gdy obłożenie w bazie noclegowej, zwłaszcza w najpopularniejszych miejscach w górach jest dość spore, a ceny potrafią być bardzo mocno wywindowane. Oczywiście za rezerwację miejsca na kempingu również musimy zapłacić, jednak w porównaniu do cen w hotelach oszczędności są dość oczywiste. A jak już wspomnieliśmy dużo łatwiej jest nam w ten sposób dostosowywać się do warunków i pogody.

Wybierając się nad morze lub w góry kamperem pamiętajmy jednak, że przepisy dotyczące parkowania czy biwakowania tymi pojazdami mogą się różnić w zależności od państwa, do którego planujesz swoją podróż. W niektórych z nich biwakowanie jest możliwe wyłącznie na przeznaczonych do tego kempingach, dlatego warto wcześniej sprawdzić czy w okolicy możemy się gdzieś zatrzymać na noc czy jedynie zaparkować swój pojazd.

Mimo to, nawet jeśli tegoroczny urlop już za nami, warto w przyszłości rozważyć podróż kamperem w góry, nad morze lub gdziekolwiek dusza zapragnie. To idealna alternatywa dla tradycyjnego wypoczynku, a dostępne na rynku pojazdy to prawdziwe hotele na czterech kołach.

Źródło: Volkswagen

Źródło zdjęcia głównego: Volkswagen