20 lat TVN24. Inżynier Paweł Miąskiewicz wspomina budowę siedziby TVN24

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24
Inżynier Paweł Miąskiewicz wspomina budowę siedziby TVN24
Inżynier Paweł Miąskiewicz wspomina budowę siedziby TVN24
TVN24
TVN24Inżynier Paweł Miąskiewicz wspomina budowę siedziby TVN24

20 lat temu wystartował pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej całodobowy kanał informacyjny. Zanim TVN24 zaczął nadawać, rozpoczęto budowę siedziby stacji. W pracach brał udział między innymi inżynier Paweł Miąskiewicz. - Czuło się, że się buduje ważne dzieło - przyznał w rozmowie z Marią Mikołajewską.

TVN24 kończy 20 lat. Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej całodobowy kanał informacyjny zaczął działać 9 sierpnia 2001 roku. Redakcja Kontaktu 24 czeka na wspomnienia związane z telewizją. Jedną z osób, która podzieliła się nimi, jest pan Paweł Miąskiewicz, inżynier, który dwadzieścia lat temu budował dzisiejszą siedzibę TVN24.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Inżynier wspomina budowę siedziby TVN24

- Byłem inżynierem budowy na tym obiekcie i pomagałem kierownikowi budowy w koordynacji całości prac od strony biurokratycznej. Chodziliśmy na stołówkę do państwa i widziałem wszystkie gwiazdy – wspominał Paweł Miąskiewicz, który jest hydrotechnikiem.

Gmach TVN24 w budowiePaweł Miąskiewicz/Kontakt24

– Czuło się, że się buduje ważne dzieło. Mimo że podchodziłem do tego od strony inżynierskiej, czuło się, że to nie jest zwykły obiekt czy kolejny biurowiec, tylko że powstanie tu coś fajnego – dodał.

Budowa siedzi stacji TVN24Paweł Miąskiewicz/Kontakt 24

Przyznaje, że ma poczucie, że TVN24 to jego telewizja.

– Jak podajecie wiadomości nadawane z balkoniku, to ja pamiętam jak konstrukcję stalową zamawiałem, jak dźwig to przekładał. Jak nadajecie informacje z dachu, z widoczną panoramą Warszawy, to pamiętam jak nadzorowałem, żeby te wszystkie kamyczki były ułożone i żeby to pracowało – wspomina. – Wind wtedy nie było, więc sporo się tutaj nabiegałem – przyznał.

Tak powstawała siedziba TVN24Paweł Miąskiewicz/Kontakt 24

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Miąskiewicz/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości