Najnowsze

Najnowsze

Izraelska policja rozbiła działający w kraju gang młodych neonazistów. Gang napadał na zagranicznych robotników, ortodoksyjnych Żydów, narkomanów i gejów.

Odkręcanie tabliczek, ostatnie zdjęcia pamiątkowe, a przede wszystkim huczna impreza pożegnalna - tak posłowie świętowali w piątkowy wieczór samorozwiązanie Sejmu. Według "Dziennika", gwiazdą wieczoru był wicepremier Przemysław Gosiewski.

Przyspieszone wybory w Polsce mogą opóźnić zakończenie negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej - mówi w "Gazecie Wyborczej" zastępca sekretarza stanu USA Daniel Fried.

Tym razem króciutko. Podobało mi się. Niczego więcej oczekiwać nie mogłem. Ja na prawdę jestem zdania, że Polski futbol może być porównywalny z tym, który grają Irlandczycy. Nie chodzi mi o szczegóły. Chodzi o poziom sportowy. Naszej reprezentacji piłkarskiej nie stać na wiele więcej niż to co pokazała w sobotnią noc w Lizbonie.

"Szczury raciborskie palą podeszwy i uciekają z dala od Odry, na oślep, przed siebie. Tak samo, jak 10 lat temu i potem był potop" - wszystko zaczęło się od tego maila, którego portal TVN24.pl dostał od internauty.

O włos od tragedii. Samolot linii SAS z 73 osobami na pokładzie musiał awaryjnie lądować w Aalborgu w północnej Danii. Moment lądowania uchwyciły kamery.

Policja w Santiago przerwała marsz demonstrantów chcących złożyć hołd ofiarom dyktatury generała Augusto Pinocheta na dwa dni przed 34. rocznicą zamachu stanu, w wyniku którego generał doszedł do władzy.

W Polsce wciąż nie ma ustawy o zwrocie akcyzy za samochody sprowadzane z UE. "Gazeta Prawna" przypomina, że wyrok sprawie polskiej akcyzy zapadł w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości już w styczniu tego roku. Jeśli Sejm szybko nie ustali prawa w tej kwestii, Polska może wkrótce zapłacić wysokie kary za nierespektowanie wyroków Trybunału.

Jeden podpis byłego ministra Janusza Kaczmarka sprawił, że deweloperzy nie mogą oddać budynku do użytku, a strażacy legalnie ugasić pożaru - pisze "Puls Biznesu".

Jedna z niemieckich restauracji wpadła na oryginalny pomysł pozbycia się obsługi. Co nie oznacza, że postawiła na samoobsługę. Personel został zastąpiony bowiem ekranem dotykowym i siecią szyn, po których do klientów docierają posiłki.

Wg sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej", na wyborcze zwycięstwo w Warszawie największe szanse ma Platforma Obywatelska. Głos na nią oddałoby 43 proc. mieszkańców stolicy. Prawo i Sprawiedliwość zajęłoby drugie miejsce, otrzymując 33 proc. głosów.

Ostatnią, piątkową noc w Sejmie V kadencji miały wypełnić debaty nad wnioskami o odwołanie kilkunastu ministrów rządu Jarosława Kaczyńskiego. Ale ten zrobił psikusa i sam ich odwołał, więc posłowie odetchnęli z ulgą. Jedni - bo mogli jechać do domu. Drudzy - bo poszli spać. A jeszcze inni - bo można było wreszcie zacząć imprezę pożegnalną - relacjonuje "Dziennik".

Polska drużyna w Parlamencie Europejskim będzie mniej liczna. Za dwa lata nasz kraj pojedzie reprezentować do Strasburga przynajmniej o trzech deputowanych mniej niż obecnie. To efekt załamania demograficznego i masowej emigracji - zauważa "Dziennik".

Szykuje się spektakularna inwestycja na Bałtyku. Na pełnym morzu ma powstać pierwsza w Polsce morska elektrownia wiatrowa. Pracować tam będzie w sumie trzysta wiatraków. Ministerstwo Gospodarki Morskiej popiera pomysł. Protesty zapowiedzieli za to rybacy - pisze "Dziennik".

Wczoraj nad Mielcem przeleciał śmigłowiec UH-60 M Black Hawk. W ten sposób maszyna przywitała się symbolicznie z miastem, w którym produkowane będą kolejne egzemplarze. Pierwsze "czarne jastrzębie" opuszczą hale PZL Mielec w 2011 roku, ale już za rok ruszy montaż kabin do amerykańskiej wersji Black Hawka - zapowiada "Dziennik".

Pracownicy londyńskiego metra mają przystąpić w poniedziałek do drugiego z zapowiedzianych dwóch 72-godzinnych strajków. Jego organizatorzy - związek zawodowy transportowców domagają się gwarancji bezpieczeństwa zatrudnienia.