Najnowsze

Najnowsze

Prowincjał polskich redemptorystów o. Zdzisław Klafka odmówił skomentowania wypowiedzi kardynała Stanisława Dziwisza. Ten ostatni 25 sierpnia powiedział, że Radio Maryja nie buduje jedności Kościoła, lecz ją burzy.

Zbigniew Ziobro mógł popełnić przestępstwo - tak uważa Platforma Obywatelska, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Zdaniem posłów PO możliwe, że minister sprawiedliwości przekroczył swoje uprawnienia.

- Na antenę Radia Maryja wpuszcza się posłów PiS, którzy nie mają moralnych podstaw, żeby pouczać ludzi i kłamią - grzmiał w Magazynie TVN24 poseł LPR Andrzej Fedorowicz. - Tam padają słowa niegodne katolików - wtórował mu Stefan Niesiołowski z PO.

Fanka szczęśliwa, aktor - lekko podduszony, ale cały, a ochrona - z refleksem. Brad Pitt, od lat okupujący czołowe miejsca list najseksowniejszych aktorów, został zaatakowany przez gotową na wszystko wielbicielkę.

Szefowie resortu skarbu, obrony narodowej, gospodarki, a także nauki nie mają co liczyć na poparcie komisji sejmowych, bo te postanowiły pozytywnie zaopiniować Sejmowi wnioski o wotum nieufności wobec tych ministrów.

Filmik prezentujący niezwykły wyczyn siłowy Anety Florczyk bije rekordy popularności w Internecie. Choć bez trudu podnosi ponad ćwierć tony żelastwa, na co dzień nie zapomina o tym, że reprezentuje słabą płeć.

W Korei Północnej wielkie uroczystości ku czci partii komunistycznej. Mimo tragicznej sytuacji po tegorocznych powodziach w kilku częściach kraju, władze w Phenianie nie zrezygnowały z gigantycznego show w wykonaniu kilku tysięcy Koreańczyków.

Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej skompletowane - prezydent Lech Kaczyński powołał swoich przedstawicieli. Są to socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska oraz prezes TVP Andrzej Urbański.

To nie tytuł kolejnego sequela Spidermana, tylko najnowszy wyczyn wspinacza Alaina Roberta. Tym razem wchodził na moskiewski drapacz chmur. Policja zgarnęła go na 59. piętrze.

- Informacje o rezygnacji Janusza Kaczmarka z kandydata na premiera to taka sama prawda jak to, że PO go poprze - mówi portalowi tvn24.pl Roman Giertych (LPR). O tym, że były szef MSWiA się wycofał, poinformował w TVN24 wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO).

Dziś znowu na pograniczu polityki, tym razem na styku z informatyką. Kogo więc pogranicze polityki nie interesuje, niech nie czyta (wkrótce porzucę tę działkę i wrócę do obserwacji życiowych), kto kompletnie nie zna się na komputerach - też lepiej niech sobie daruje. Ale zakładam, że jak ktoś czyta bloga, to takie zaawansowanie informatyczne wystarczy. Start.

Drogo może kosztować redaktora rosyjskiej gazety wydrukowanie karykatury Władimira Putina. Prezydent przedstawiony jest jako standartenfuehrer SS Stirlitz, czyli rosyjski odpowiednik Hansa Klossa.

84 surferów wspólnie mknących na jednej fali - taki rekord Guinnessa ustanowili fani morskich desek w brazylijskim Santos. To część projektu Earthwave - imprezy, której celem jest zwrócenie uwagi ludzi na problem globalnego ocieplenia.

Obecny prezydent Bułgarii, były premier, dwóch byłych szefów wywiadu i 139 posłów, w tym 19 obecnych deputowanych współpracowało z komunistycznymi służbami specjalnymi.

- Każdego dnia będziemy przypominać Polakom, jak rządy PiS skończyły się w tak ważnych sprawach jak służba zdrowia, ceny produktów, nie wspominając o obiecanych autostradach czy milionach mieszkań - mówił o strategii swej partii na wybory Donald Tusk.

Według Lecha Wałęsy, Vaclav Havel nie ma dobrego rozeznania, co do sytuacji w Polsce. Dlatego - według byłego prezydenta - mówił o potrzebie zaproszenia zagranicznych obserwatorów na polskie wybory parlamentarne.

6335 zł zadośćuczynienia dostanie Emil Wąsacz za niesłuszne zatrzymanie. We wrześniu ubiegłego roku były minister skarbu został przed kamerami zatrzymany i przewieziony z Dąbrowy Górniczej do Gdańska.