Najnowsze

Najnowsze

Zagrożonym wyginięciem gorylom grozi kolejne niebezpieczeństwo. W Demokratycznej Republice Konga wiele z nich ginie w wyniku starć pomiędzy żołnierzami a grupami rebeliantów.

W centrum Ankary odnaleziono samochód wypełniony przygotowanymi do detonacji materiałami wybuchowymi. Policyjnym saperom udało się rozbroić bombę na czas.

Światowej klasy austriacki pianista jazzowy Joe Zawinul zmarł w wiedeńskim szpitalu. Miał 75 lat.

Zabójca czteroletniej Ani z Włocławka, Bogumił T. został uznany za niepoczytalnego - dowiedziała się TVN24. Morderca nie trafi do więzienia, czeka go przymusowe leczenie psychiatryczne w zamkniętym zakładzie.

Już druga w tym miesiącu fala powodzi nawiedziła Bangladesz. Zginęło siedem osób, a setki tysięcy zostały bez dachu nad głową.

Setki obrazów Rembrandta będzie można zobaczyć na nowojorskiej wystawie, która rusza 18 września. Wczoraj organizatorzy otworzyli jedną z sal, dając małą próbkę geniuszu mistrza.

- Za to, co zarzucamy panu Kwaśniewskiemu, nie golono głowy, tylko stosowano ostrzejsze restrykcje - w ten sposób Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta skomentował zarówno wywiad byłego prezydenta dla "Vanity Fair", jak i słynną już jego krytykę autorstwa Adama Hofmana z PiS.

- To był haniebny uczynek. Przeprosiny Aleksandra Kwaśniewskiego nie zamykają sprawy, gdyż takie słowa padły nie po raz pierwszy - powiedział premier Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia".

W budżecie Krajowego Biura Wyborczego brakuje 52 mln zł na przeprowadzenie 21 października przedterminowych wyborów do Sejmu i Senatu - pisze "Rzeczpospolita".

Palestyńska rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy eksplodowała we wtorek nad ranem w rejonie bazy wojskowej, w południowym Izraelu, raniąc 50 żołnierzy - poinformował rzecznik armii izraelskiej.

W okręgu nowosądecko-podhalańskim PiS zamierza wystawić w wyborach byłego burmistrza Zakopanego Piotra Bąka, który na spotkania do magistratu zapraszał członków faszyzującego Obozu Narodowo-Radykalnego - pisze "Gazeta Wyborcza".

O Leszku Millerze, III Rzeczypospolitej i układzie biznesowym mówił były prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita". - III RP to nadzwyczajny okres w historii Polski - mówi i dodaje, że nie boi się sfałszowania wyników wyborów, bo wierzy Państwowej Komisji Wyborczej.

LiD nie chce byłego lidera SLD Leszka Millera na swoich listach, ale byłego premiera popierają szeregowi działacze łódzkiego Sojuszu. Ostateczna decyzja o przyszłości Millera zapadnie podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej SLD - zapowiada "Rzeczpospolita".

Rosjanie uchronili Karadżicia przed aresztowaniem w 1997 roku - uważa Florence Hartmann, była rzeczniczka Carli del Ponte, głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii

Dwaj czołowi doradcy prezydenta George'a W. Busha zeznali przed komisjami Kongresu, że w Iraku jest na tyle bezpiecznie, że można wycofać z tego kraju część amerykańskich żołnierzy. Debata w Kongresie może zdecydować o przyszłości amerykańskiej misji w Iraku. Od początku towarzyszą jej protesty przeciwników wojny.

Wciąż trwają poszukiwania zaginionego 3 września Steve'a Fossetta. Teraz, oprócz samolotów, w poszukiwaniach użyto programu Google Earth.