Najnowsze

Najnowsze

- Ataki terrorystyczne na obiekty wojskowe zdarzają się niezmiernie rzadko - minister obrony i szef Biura Bezpieczeństwa narodowego rozwiewali dziś obawy samorządowców z podsłupskiego Redzikowa, gdzie może stanąć amerykańska baza przeciwrakietowa.

Organizacja Narodów Zjednoczonych podliczyła, że od początku roku w Iraku zginęło ponad 12 tysięcy osób - donosi hiszpański dziennik "El Mundo".

W Hiszpanii policja zatrzymała 27-letniego mężczyznę, prawdopodobnie nielegalnego imigranta z Mali, który wspinał się w okolicach najwyższego szczytu Hiszpanii bez zapasów i żadnego sprzętu.

Po dramatycznym pościgu ulicami warszawskiej Pragi, stołecznym policjantom udało się złapać groźnego przestępcę. Marcin N. był poszukiwany przez niemiecką policję europejskim nakazem aresztowania za napady i rozboje.

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga nie mówiła o Niemczech jako o "historycznym wrogu Polski". Artykuł w "Dzienniku", zarzucający jej takie słowa, jest przekłamaniem - mówi IAR Robert Szaniawski, rzecznik prasowy MSZ.

Odsłuchanie nagrania rozmowy Zbigniewa Ziobry z Andrzejem Lepperem nie potwierdziło, by minister sprawiedliwości uprzedził lidera Samoobrony o planowanej akcji CBA w resorcie rolnictwa. Samoobrona do informacji prokuratury podchodzi sceptycznie.

Kiedyś najsłynniejszy detektyw w Polsce, obecnie podejrzany m.in. o pomoc mafii paliwowej i wyłudzanie pieniędzy były poseł Krzysztof Rutkowski został pobity i wyrzucony z imprezy Stadium of Sound na stadionie Lecha Poznań. Nasz internauta przesłał nam nagranie szamotaniny.

Ministerstwo Sprawiedliwości bada rewelacje tygodnika „Wprost” na temat przeszłości Janusza Kaczmarka - donosi RMF FM. Gazeta napisała, że były szef MSWiA nadzorował w 1993 roku nielegalną operację UOP.

W sprawie "afery gruntowej" Centralne Biuro Antykorupcyjne działało z naruszeniem prawa - wynika z anonimowego raportu Platformy Obywatelskiej. Raport krytykuje PiS, chwalą politycy SLD i niedawni koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości.

Potłuczone szkło, pogięta blacha i podarta skórzana tapicerka - tyle zostało z 18 luksusowych limuzyn przemyconych na Filipiny. Rząd postanowił je zniszczyć w pokazowej akcji walki z przestępczością.

W Afganistanie doszło dziś do dwóch incydentów z udziałem polskich żołnierzy i transporterów Rosomak. Jeden z pojazdów osunął się z nasypu, drugi najechał na ładunek wybuchowy domowej roboty. Żadnemu z żołnierzy nic się nie stało.

Pasażerowie mogą zgłaszać uwagi i sugestie do nowego rozkładu jazdy dalekobieżnych pociągów pospiesznych. - Realne propozycje zostaną przez nas wprowadzone - zapowiada rzecznik PKP Przewozy Regionalne Łukasz Kurpiewski.

W trakcie całej znajomości byłego ministra z prezydentem, Lech Kaczyński był wprowadzany w błąd, co do przeszłości Janusza Kaczmarka - to reakcja Kancelarii Prezydenta na wypowiedź byłego szefa MSWiA w "Naszym Dzienniku".

Na wiele naszych pytań otrzymaliśmy odpowiedź - zapewnił starosta słupski, który rozmawiał dziś z ministrem obrony o tarczy antyrakietowej. Oprócz najważniejszego - czy tarcza stanie w Redzikowie k. Słupska.

Etatowy obrońca Andrzeja Leppera Róża Żarska wystąpiła z Samoobrony. Nie będzie już reprezentować przed sądami partyjnych działaczy.