Najnowsze

Najnowsze

Hezbollah znowu atakuje. Tym razem jednak w domowych komputerach. W grze "Special Force 2: Opowieść o prawdziwym poświęceniu", możesz zostać islamskim bojownikiem i stawić czoła izraelskim wrogom.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje spotkanie w Stoczni Gdańskiej z udziałem premiera Jarosława Kaczyńskiego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia.

Wychodzą o zmierzchu. Kładą się na trawie na plecach. Do domów wracają dopiero, kiedy wzejdzie słońce. Wtedy zaczynają wprowadzać dane do komputerów.

Ponad 40 artystów z polski i zagranicy weźmie udział w tegorocznej, drugiej edycji Off Festiwalu.

Wenezuelska opozycja oskarża prezydenta Hugo Chaveza o to, że proponując zmiany w konstytucji chce zatrzymać władzę na zawsze. Sam Chavez zapowiada zbudowanie państwa socjalistycznego na miarę XXI wieku.

Gigantyczne pożary szaleją na północ od Aten. Żywioł oprócz hektarów lasów zniszczył już dziesiątki domów na przedmieściach greckiej stolicy. W niektórych dzielnicach brakuje prądu.

"Lwicy lewicy" grożą dwa lata więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwym. Rozpoczął się proces byłej posłanki SLD i szefowej gabinetu politycznego byłego premiera Leszka Millera, Aleksandry Jakubowskiej.

Rozpowszechnianie ulotki Powiernictwa Polskiego, na której widnieją obok siebie podobizny Eriki Steinbach, żołnierza Waffen SS, niemieckiego średniowiecznego rycerza i cytat z Hitlera jest zakazane - orzekł niemiecki sąd. Autorzy zapewniają: -Nie damy sobie zamknąć ust.

Dyplomy wydane przez Wyższą Szkołę Społeczno-Gospodarczą w Tyczynie okazały się nic nie warte. Teraz absolwenci walczą o swoje prawa.

Tysiące funkcjonariuszy przygotowuje się, aby udaremnić spodziewane demonstracje neonazistów. Ich organizacje przesłały liczne zapytania, o zezwolenie na manifestacje w rocznicę śmierci prominentnego hitlerowca Rudolfa Hessa. Sądy odmówiły, ale demonstracje i tak się pewnie odbędą.

- Ataki terrorystyczne na obiekty wojskowe zdarzają się niezmiernie rzadko - minister obrony i szef Biura Bezpieczeństwa narodowego rozwiewali dziś obawy samorządowców z podsłupskiego Redzikowa, gdzie może stanąć amerykańska baza przeciwrakietowa.

Organizacja Narodów Zjednoczonych podliczyła, że od początku roku w Iraku zginęło ponad 12 tysięcy osób - donosi hiszpański dziennik "El Mundo".

W Hiszpanii policja zatrzymała 27-letniego mężczyznę, prawdopodobnie nielegalnego imigranta z Mali, który wspinał się w okolicach najwyższego szczytu Hiszpanii bez zapasów i żadnego sprzętu.

Po dramatycznym pościgu ulicami warszawskiej Pragi, stołecznym policjantom udało się złapać groźnego przestępcę. Marcin N. był poszukiwany przez niemiecką policję europejskim nakazem aresztowania za napady i rozboje.

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga nie mówiła o Niemczech jako o "historycznym wrogu Polski". Artykuł w "Dzienniku", zarzucający jej takie słowa, jest przekłamaniem - mówi IAR Robert Szaniawski, rzecznik prasowy MSZ.