Najnowsze

Najnowsze

- Jest wielu ludzi w PiS - zaliczyłbym do nich także Lecha Kaczyńskiego - którzy wiedzą, że to, co dotąd robili, to nienajlepsza droga. Zwycięstwo PO wielu odblokuje - mówi Donald Tusk (PO) w rozmowie z "Faktem".

Doradca premiera Andrzej Zybertowicz ma przedstawić informacje o rzekomych powiązaniach Polsatu ze służbami specjalnymi - pisze "Rzeczpospolita". Toruński socjolog zapowiada, że ujawni - mimo zakazu sądu - fakty obciążające Zygmunta Solorza.

Tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego w całym kraju szaleją ceny stancji i wynajmu mieszkań. Rektorzy jedenastu uczelni z Krakowa stają murem w obronie studentów i apelują do mieszkańców: "Przyjmujcie ich na kwatery po godziwych cenach" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Projekt ustawy budżetowej na 2008 rok, przygotowany przez minister finansów Zytę Gilowską, nie przewiduje podwyżek dla nauczycieli - pisze "Gazeta Prawna".

Kampania wyborcza: cuda na kiju - komentuje w "Trybunie" Jakub Rzekanowski.

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, za co będą na lekcjach religii oceniani uczniowie. I co muszą zrobić, jeśli na tym przedmiocie chcą podreperować sobie średnią na świadectwie. Bo od tego roku szkolnego ocena z religii jest wliczana do średniej.

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, za co będą na lekcjach religii oceniani uczniowie. I co muszą zrobić, jeśli na tym przedmiocie chcą podreperować sobie średnią na świadectwie. Bo od tego roku szkolnego ocena z religii jest do średniej wliczana.

Alarm w Centralnym Biurze Śledczym. Na celowniku mafiosów znalazł się najcenniejszy ze świadków koronnych - Jarosław S. ps. Masa. Mafia pruszkowska, którą "Masa" pogrążył, właśnie teraz zamierza wyrównać z nim rachunki - pisze "Super Express".

Adwokaci Henryka Stokłosy idą do sądu walczyć o majątek biznesmena, zajęty przez prokuraturę. Stawka jest wysoka: gra toczy się o dobra warte 20 mln złotych - pisze "Życie Warszawy".

Czy "bombą Tuska" będzie Ryszard Grobelny? - zastanawia się "Dziennik". Popularny prezydent Poznania mógłby poważnie zagrozić wielkopolskiej lokomotywie wyborczej PiS, Zycie Gilowskiej.

Prezydent Bush oświadczył Amerykanom, że jego strategia w Iraku przynosi rezultaty i w związku z tym będzie możliwe stopniowe zmniejszanie liczby żołnierzy USA w tym kraju.

Zaplanowane na pięć minut wystąpienie byłego ministra w rządzie PiS Radosława Sikorskiego i prezentacja "nieoczekiwanego" kandydata, który otworzy listę PO w Poznaniu i zderzy się z byłą "siostrą" Donalda Tuska, dziś występującą obok Jarosława Kaczyńskiego Zytą Gilowską, to główne atrakcje sobotniej konwencji PO w Gnieźnie - awizuje "Dziennik".

Obce wojska podbiły Moskwę, a właściwie... serca mieszkańców miasta. W rosyjskiej stolicy odbyła się wielka parada orkiestr wojskowych. Na festiwal przyjechali m.in. żołnierze z Wysp Brytyjskich.

Przed Belwederem w Warszawie demonstranci przywitają premiera komunistycznego Wietnamu Nguyen Tan Dunga, który spotyka się dziś z Jarosławem Kaczyńskim. Pikieta jest protestem przeciwko łamaniu praw człowieka w Wietnamie.

Günter Verheugen, wiceszef Komisji Europejskiej miał romans ze swoją asystentką Petrą Erler. W dodatku awansował kochankę na szefa swojego gabinetu.

Mel Gibson lub Robert De Niro w największej polskiej superprodukcji filmowej za 200 mln zł. O Wiktorii Wiedeńskiej - informuje "Puls Biznesu".

Polskie władze chcą wykorzystać swój sprzeciw wobec Dnia Przeciwko Karze Śmierci jako kartę przetargową w negocjacjach z Unią Europejską - pisze "Rzeczpospolita".