Najnowsze

Najnowsze

- Obsesja na punkcie Macierewicza uniemożliwiała dobre funkcjonowanie Sikorskiego jako ministra obrony narodowej - powiedział szef MON Aleksander Szczygło w "Kropce nad i" w TVN24. Zarzucił też swojemu poprzednikowi niewiedzę o współczesnym Afganistanie.

„Nie było cię tutaj, nie byłeś w Barcelonie” - wielki napis z rekinem na billboardzie reklamujący hiszpańskie akwarium wita podróżnych przy wjeździe do stolicy Katalonii. Kibic piłkarski powiedziałby, że taka reklama powinna stanąć przy stadionie Camp Nou, mekce fanów kopanej - i w Madrycie przy tamtejszym Santiago Bernabeu. Widziałem oba. Chylę czoło.

Partia Rozwoju, Samoobrona Odrodzenie, Nowa Wizja Polski są wśród 35 już zarejestrowanych komitetów wyborczych. W sumie do Państwowej Komisji Wyborczej zgłosiło się ich 57.

Rafał Pszczoła od lat pomaga w Caritasie w Częstochowie - w zamian za jedzenie rozpakowuje dary. Mieszka w kamienicy, która niedługo pójdzie do rozbiórki i nie wie, gdzie zamieszka, bo nie ma za co nowego lokum opłacić. Choć służy innym, sam nie pracuje.

W 90 proc. szkół średnich i 75 proc. szkół podstawowych ma miejsce handel narkotykami. Takie zatrważające dane przedstawiają policyjne statystyki.

- Sędzia Mukasey wie co trzeba robić, by prowadzić skutecznie wojnę z terroryzmem i jak to robić w sposób zgodny z naszymi prawami i konstytucją - powiedział prezydent Bush mianując Michaela B. Mukaseya na nowe stanowisko.

- To, co zrobili panowie rządzący, było po prostu podłe i odrażające - w ten sposób nowy nabytek PO, Kazimierz Kutz, skomentował przejście Nelly Rokity do Kancelarii Prezydenta, co spowodowało z kolei odejście Jana Rokity z PO.

Wynajmowana przez amerykański Departament Stanu firma ochroniarska Blackwater ma zakaz działalności w Iraku - ogłosił szef miejscowego MSW, po tym, jak ochroniarze zastrzelili ośmiu cywilów.

Polskie Radio skierowało do Rady Etyki Mediów skargę w sprawie zniesławienia tej instytucji przez „Gazetę Wyborczą”. Chodzi o tekst Jarosława Kurskiego, w którym autor pisze m.in.: „Państwowe Radio i Telewizja, jak w putinowskiej Rosji, stały się usłużnym propagandystą polityki rządu.”

W Iraku rozszerza się epidemia cholery - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Na północy - w kurdyjskiej części kraju - objawy choroby wykryto już u 16 tys. osób.

Kampanię na rzecz ochrony rafy koralowej i jej drapieżników, a przede wszystkim rekinów, rozpoczęły w Australii organizacje ekologiczne. Jest ona skierowana przeciwko nielegalnym połowom zagrożonych gatunków.

Prokuratura zdecydowała, że nie będzie stawiać zarzutów Czeczence, której trójka dzieci zginęła w Bieszczadach w czasie przekraczania "zielonej granicy". Kamisa zaprzeczyła, że przez Bieszczady szła w większej grupie. - Opowiedziała nam zatrważającą historię - mówią prokuratorzy i policja.

Zwarcie w instalacji elektrycznej było przyczyną awaryjnego lądowania samolotu F-16 w środę na warszawskim Okęciu.

Pięć osób zginęło w wypadku, do którego doszło podczas ucieczki samochodu osobowego przed policyjnym pościgiem na jednej z brytyjskich autostrad.

Mieszkańcy Pałacu Elizejskiego stali się wykonawcami woli Białego Domu i przyjęli ton nawet twardszy, bardziej podżegający i bardziej nielogiczny niż Waszyngton - piszą irańskie media.

Trzej sędziowie - dwaj Trybunału Konstytucyjnego i jeden Naczelnego Sądu Administracyjnego - współpracowali ze specsłużbami PRL. Taka informacja znajdzie się pierwszej części katalogów IPN - dowiedziało się RMF FM.

Dynamiczny rozwój kosmicznej turystyki wieszczy dziennik "International Herald Tribune". Gazeta opiera się na szacunkach zajmującej się badaniami rynkowymi firmy Futron.