Najnowsze

Najnowsze

Pójście na wybory jest dla Polaków najważniejszym wyznacznikiem patriotyzmu - wynika z sondażu wykonanego na zlecenie dziennika "Polska". Nasi rodacy mniej chętni są już np. do płacenia podatków.

Kilkaset lat temu ninja potrafili wtopić się w tło. Kryjąc się przed wrogiem zlewali się się z murem lub lasem. Czasy się zmieniły, choć nie aż tak bardzo. Antyczni japońscy wojownicy byli inspiracją dla Aya Tsukioka, która projektuje kamuflujące stroje i torby umożliwiające "rozpłynięcie się" w metropolii.

- Ten akt to akt pamięci, akt pamięci w stosunku do naszych bohaterów - powiedział prezydent, pośmiertnie awansując zamordowanych w 1940 roku oficerów na wyższe stopnie. W Warszawie trwają uroczystości ku czci ofiar zbrodni katyńskiej.

Może dojść do bezprecedensowej sytuacji w historii wolnej Polski. Marszałek Sejmu ma wygasić mandat czynnemu posłowi Janowi Ołdakowskiemu (PiS). Zapowiedział to w rozmowie z tvn24.pl Jarosław Szczepański, dyrektor biura prasowego Kancelarii Sejmu. Ołdakowski ripostuje: - To jest łamanie prawa. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce w 1933 w Reichstagu, a mandaty wygaszał Goering - mówi nam.

Nelly Rokita uważa, że stawianie jej przed wyborem: mandat poselski albo doradzanie prezydentowi to polityczny szantaż. Powołując się na analizę Biura Analiz Sejmowych, posłanka PiS wskazuje, że sprawa "nie jest do końca przesądzona". W "Magazynie 24 Godziny" TVN24 nie zgadzała się z nią Julia Pitera (PO).

Informacje podane przez Radio ZET i powtórzone przez niektóre inne media dotyczące rzekomych nagrań obciążających Radosława Sikorskiego są kłamstwem - napisał w oświadczeniu minister Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński.

Niżej położone części drugiego co do wielkości niemieckiego miasta i największego portu tego kraju - Hamburga znalazły się nawet trzy metry pod wodą na skutek szalejącego na Morzu Północnym sztormu.

Czy rozwiązując Związek Radziecki Gorbaczow wiedział do czego dojdzie? - paręnaście lat później za możliwość wypicia z nim wódki pod śledzia ludzie są skłonni wydać setki tysięcy dolarów. Politycy to mają życie...

- Przywódczyni pakistańskiej opozycji i była premier Benazir Bhutto została w piątek wieczorem uwolniona z aresztu domowego - podał przedstawiciel władz Aamir Ali Ahmed. - Nakaz zatrzymania został wycofany - dodał.

- Pewne zwroty marszałkowi nie uchodzą – stwierdził Stefan Niesiołowski i obiecał, że prowadząc obrady będzie powściągał język. Nie przeszkodziło to znanemu z ostrych wypowiedzi politykowi PO w „Bohaterze tygodnia” skrytykować Zbigniewa Ziobrę, Antoniego Macierewicza i Jana Olszewskiego.

Piątek, 9 listopada 21:00To szantaż polityczny - tak Nelly Rokita określa stawianie jej przed wyborem: mandat poselski albo doradzanie Prezydentowi. Rokita oraz jej koleżanka z klubu, Lena Dąbkowska-Cichocka. zrezygnowały pod naciskiem kancelarii Sejmu ze stanowisk społecznych doradców Lecha Kaczyńskiego. Rzeczywisty szantaż czy litera prawa - spór o to w studiu "Magazynu 24 Godziny" toczyły Julia Pitera i Nelly Rokita.

Ministerstwo Obrony Narodowej i Polski Instytut Sztuki Filmowej organizują konkurs filmowo historyczny: wystarczy tylko napisać scenariusz do filmu o wojnie polsko-bolszewickiej, aby zarobić 70 tysięcy złotych.

Utopienie było przyczyną śmierci niedźwiadka, którego trzy tygodnie temu zabili w Tatrach turyści - ustaliło radio RMF FM. Jego reporterzy dotarli do sekcji zwłok misia.

Pracownicy słynnego teatru operowego La Scala w Mediolanie strajkują. W związku z tym odwołano wielce oczekiwany koncert "Requiem" Verdiego pod batutą światowej sławy argentyńskiego dyrygenta Daniela Barenboima.

Tajne materiały na Radosława Sikorskiego, które prezydent ma dopiero pokazać Donaldowi Tuskowi, to nagrania z prywatnych spotkań byłego szefa MON-u - informuje Radio Zet. Miał podczas nich zdradzać rządowe tajemnice.

Ma córkę tańczącą w "Tańcu z Gwiazdami" i miał dziadka, którego wcielono do Wehrmachtu. Liberał, który w latach 80. wspierał związki zawodowe. Zadeklarowany gdańszczanin, od lat spędzający większość czasu w Warszawie. Kim jest zdobywca największej liczby głosów w ostatnich wyborach i nominowany dziś na premiera Donald Tusk?