Najnowsze

Najnowsze

Warunki, na jakich Polska przystąpiła do UE, były niekorzystne - mówi "Naszemu Dziennikowi" Andrzej Lepper. I dlatego sytuacja polskiego rolnictwa jest w Unii Europejskiej zła

O konfliktach między właścicielami działek a przedsiębiorcami budującymi sieci przesyłowe pisze "Gazeta Prawna". Konfliktów ma być mniej, a budowa gazociągów, kanalizacji i linii energetycznych będzie sprawniejsza

Brakuje chętnych na sądowych ławników. Jeśli się nie uda znaleźć odpowiedniej liczby kandydatów, potrzebne będą nowe wybory uzupełniające. O dramatycznej sytuacji w sądach pisze "Życie Warszawy"

„Puls Biznesu” obala mit, że nauczycielom i górnikom, jako grupom szczególnie narażonym, należą się przywileje emerytalne, np. wcześniejsze emerytury. Rządowy raport, do którego dotarła gazeta dowodzi, że obie grupy nie mają powodów do narzekań: nauczyciele żyją dłużej niż reszta emerytów, a górnicy niemal tak samo długo jak przeciętny emeryt

- Nie mieliśmy do czynienia "z dwoma takimi, którzy ograli Europę", a z dwoma takimi, którzy grali Europie na nerwach, ale w końcu niewiele ugrali - mówi Donald Tusk w wywiadzie udzielonym "Faktowi".

Brukselskie zdobycze polskiej delegacji z prezydentem Lechem Kaczyńskim były w rzeczywistości ustępstwem przed najsilniejszymi państwami Europy - twierdzi w wywiadzie udzielonym "Faktowi" Donald Tusk. - Zajęliśmy pozycje, które mieliśmy już zdobyte - mówi lider PO

Jajka można usmażyć lub ugotować, ale jak udowadniają Brytyjczycy - można też nimi rzucać lub rozbijać je sobie na głowie.

"Życie Warszawy" alarmuje - zagraniczne linie podkupują polskich pilotów. LOT nie ma możliwości zatrzymać ich w firmie, bo za mało płaci. A na świecie zapotrzebowanie na pilotów wciąż rośnie

Rosjanie chcieli doprowadzić do bankructwa Rafinerii Gdańskiej i przejąć polski sektor paliwowy - twierdzi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Antoni Macierewicz.

Zamach przeciwko Polsce, bankructwo Rafinerii Gdańskiej i przejęcie polskiego sektora paliwowego - takie były zamierzenia Rosji przeciwko naszemu krajowi, twierdzi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef kontrwywiadu wojskowego, Antoni Macierewicz

W ciągu trzech ostatnich miesięcy do Polski wpłynęło ponad 1,5 mld euro. Wszystko to dzięki Polakom przebywającym za granicą. Jak pisze "Rzeczpospolita", liczby te mają wynikać ze wstępnych danych NBP, do których dotarła gazeta

Podczas gdy pielęgniarki okupują kancelarię premiera, a lekarze zwalniają się z pracy, Rada Ministrów będzie pracować na dzisiejszym posiedzeniu nad ważnymi dla przyszłości służby zdrowia projektami.

Poniedziałek, 25 czerwca, 21:00Trzy z pielęgniarek przebywających w Kancelarii Premiera rozpoczęły strajk głodowy. Trwa ósmy dzień protestu przed KPRM. Premier ocenił demonstrację pielęgniarek jako akcję obrony tego wszystkiego, co było złe w III Rzeczypospolitej. W Magazynie 24 Godziny eurodeputowany Ryszard Czarnecki stwierdził, że chodzi tu o swoisty układ interesów, który chce wykorzystać strajk pielęgniarek.

To już II edycja dolnośląska rajdu Poland Trophy, imprezy dla miłośników samochodów terenowych i całkowitych bezdroży. Nasz internauta wziął w niej udział.

W ciągu trzech ostatnich miesięcy do Polski wpłynęło ponad 1,5 mld euro od pracujących za granicą emigrantów - pisze "Rzeczpospolita".

Zapowiadane przez synoptyków ulewne deszcze i burze przeszły w poniedziałek wieczorem przez województwo lubuskie. Ich skutkiem są zalane piwnice i ulice, połamane drzewa.

- Zwrócimy się do Ligi Polskich Rodzin z prośbą o wyjaśnienie doniesień prasowych dotyczących ewentualnych nieprawidłowości przy finansowaniu kampanii - zapowiedział Marek Kuchciński.

Choć co prawda nie ma formalnego nakazu ścigania kobiet opalających się topless na plażach, ryzyko dla wystawiających na słońce swe wdzięki pań istnieje. Jeśli ktoś poczuje się zgorszony, to sprawa może zakończyć się w sądzie - ostrzega "Głos Pomorza"

Janusz Zemke, minister odpowiedzialny za służby specjalne za rządów Leszka Millera, powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Zachodniego", że taśmy z zatrzymania byłej działaczki SLD Barbary Blidy zostały zmanipulowane

O zbliżającej się wielkimi krokami rewolucji technicznej w telewizji. Chodzi o tzw. cyfryzację. Dzisiejsze telewizory takiej telewizji odbierać nie potrafią, nikt nie myśli jeszcze o tym, jak to zrobić. Przdsięwzięcie podlega dziś... specjaliście od lotnictwa w Ministerstwie Transportu - pisze „Tygodnik Powszechny”