Najnowsze

Najnowsze

Nie było żadnego skażenia wody – usłyszeli rudzcy radni i urzędnicy, którzy przybyli w czwartek do siedziby Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Przedstawiciele spółki twierdzą też, że beczkowozy, którymi dostarczano ludziom wodę, napełniane były ze zbiornika w Czarnym Lesie. Do niego zaś trafiła woda, w której sanepid miał odkryć bakterie coli - pisze "Dziennik Zachodni".

Trójka Polaków, którzy zginęli podczas próby zdobycia Mont Blanc, to studenci. Ofiary najwyższego szczytu Europy, do wyprawy przygotowywały się od roku.

Przeciążenie sieci energetycznej spowodowało poważną awarię w historycznym centrum Rzymu.

Zbigniew Sobotka (SLD), były wiceszef MSWiA, zamieszany w tzw. aferę starachowicką i skazany za ujawnienie tajemnicy, wciąż ma broń! Jak długo jeszcze człowiek, który zdradził policjantów, będzie w swoim domu trzymał arsenał? - pyta "Super Express".

57 sekund na zaparkowanie samochodu w centrum Krakowa... Czy to tylko kwestia szczęścia? Na razie tak, ale w niedalekiej przyszłości całkowicie wykonalne dla setek kierowców - donosi "Gazeta Krakowska".

Prezydent Warszawy traci poparcie ostatnich sojuszników z PO, bo nie broni tych, którzy są po jej stronie. Stosunki z posłami i krajowymi władzami też ma nienajlepsze, bo nie chce pozwala sobą kierować i nie dzieli się sukcesami - pisze "Życie Warszawy".

Na Jasnej Górze pracują filmowcy. Kręcą cykl dokumentalny o sanktuarium - dowiedział się "Dziennik Zachodni".

To byłby największy polityczny transfer tego lata. Politycy PO chcą ściągnąć do partii Pawła Zalewskiego, który jest obecnie w PiS. Prowadzą już z nim wstępne rozmowy – ustaliło "Życie Warszawy".

Przed szybkimi sądami stają w 80 proc. pijani kierowcy i rowerzyści. Na same honoraria dla adwokatów z budżetu w ciągu dwóch miesięcy wydano ponad 5 mln złotych. Nie tak miało być - uważa "Życie Warszawy".

Kilkaset par w regionie śląskim wstąpi dzisiaj w związek małżeński. Wiele z nich już dwa lata temu zarezerwowało datę ślubu właśnie na tę sobotę. Dlaczego? Bo dziś 07.07.2007 roku.

Przyjechali do Łodzi z całego kraju, a nawet z Kanady i Norwegii, chociaż są po przeszczepach nerek lub w trakcie dializoterapii. Jest ich ponad trzydzieścioro, w różnym wieku. Przyciągnął ich Ogólnopolski Zlot Nieśmiertelnych. W Łodzi spędzą weekend - opisuje "Dziennik Łódzki".

Sprawy legalności pochodzenia majątku byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz domniemanych korupcyjnych kontaktów syna byłego premiera Leszka Millera z najbogatszymi Polakami staną się przedmiotem śledztw - potwierdziły prokuratury apelacyjne w Warszawie i Katowicach. Pisze o tym "Rzeczpospolita".

Za cztery lata z centrum Krakowa będzie można dojechać do lotniska w Balicach dwupasmową drogą i zostawić samochód na wielopoziomowym parkingu albo wybrać kolejkę elektryczną i wysiąść bezpośrednio przy terminalu pasażerskim - pisze krakowski "Dziennik Polski".

Przygotowywali się do wyprawy przez cały ostatni rok. W czwartek ratownicy po 48–godzinnej akcji poszukiwawczej odnaleźli ich zamarznięte ciała na stokach najwyższego szczytu Europy - donosi "Gazeta Krakowska".

Piątek, 6 lipca, 21:00Prokuratura generalna jest oburzona tekstem, jaki ukazał się w Gazecie Wyborczej. Dziennikarze Gazety napisali, że prokuratorzy badający sprawę śmierci Barbary Blidy byli poddawani naciskom. Według Jerzego Engelkinga jest to nieprawda, a sam tekst manipulacją.

We wtorek lub w środę rozporządzenie w sprawie kanonu lektur szkolnych ukaże się drukiem w Dzienniku Ustaw - zapowiedział w Dubrowniku wicepremier, minister edukacji Roman Giertych.

- Atak, jaki opozycja przeprowadziła w stosunku do prowadzonej przez rząd polityki zagranicznej, jest atakiem niespotykanym w żadnym innym państwie - uznał premier Jarosław Kaczyński podczas wieczornej narady klubu sejmowego PiS.

Jest pierwszy polski produkt z certyfikatem Unii Europejskiej. Bryndza podhalańska została uznana za regionalną specjalność Wspólnoty. Oznacza to, że może być wytwarzana tylko w kilku powiatach na Podhalu, i do tego według ściśle określonej receptury. Koniec więc z "bryndzą" robioną na Mazurach z krowiego mleka. W kolejce czeka już oscypek. Certyfikat ma uzyskać w ciągu najbliższych tygodni.