Najnowsze

Najnowsze

Złe stosowanie leków bez recepty może wywołać nieodwracalne skutki dla zdrowia dzieci – ostrzegają pediatrzy. W Polsce coraz więcej rodziców na własną rękę leczy swoje pociechy, kierując się reklamami i wiedzą z Internetu - pisze "Dziennik Polski".

W Sejmie jest już projekt ustawy o bezpłatnym przekazywaniu samorządom lotnisk wojskowych i terenów do nich przyległych zbędnych polskiej armii. Nowe przepisy nie obejmą jednak podkrakowskich Balic - pisze "Dziennik Polski".

Mniej niż pół tysiąca złotych na osobę – to cena, za jaką rząd Donalda Tuska może uniknąć kolejnych protestów i paraliżu państwa. Bo jeśli podwyżek nie będzie, to kolejne grupy rozpoczną strajki i wyjdą na ulicę. Polacy uważają, że zarabiają za mało, i są gotowi wziąć udział w kolejnych protestach. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie dziennika „Polska”.

Prawie 4 zł za jaja, 5 zł za jabłka. Ceny produktów spożywczych rosną w niespotykanym przez ostatnie kilka lat tempie. Analitycy ostrzegają, że to nie koniec podwyżek - pisze "Metro".

W całym kraju szykowane są konkursy na asystentów prokuratorów, którzy pomogą w prowadzeniu śledztw i odciążą prokuratorów od papierkowej roboty. Dzięki nim sprawy mają toczyć się szybciej - pisze "Życie Warszawy".

Sytuacja polityczna w kraju stawia przed Lewicą i Demokratami nowe wyzwania i potwierdza sens jego istnienia – uznały zarządy czterech partii tworzących LiD – SLD, SdPl, UP i PD. Ich zdaniem przejęcie władzy przez PO nie jest odpowiedzią na zagrożenia, jakie wiązały się ze sprawowaniem rządów przez PiS - pisze "Trybuna".

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych rezygnuje z promowania filmu dokumentalnego "Upside Down" - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Film, który walczy z określeniem "polskie obozy śmierci", miał być rozsyłany do wszystkich polskich ambasad. Teraz okazał się jednak za słaby.

Film dokumentalny „Upside down”, za pomocą którego Polska miała walczyć z określeniami „polskie obozy śmierci”, idzie na półkę. Resort dyplomacji uznał, że film jest za słaby – dowiedziała się „Rzeczpospolita.

Jeśli wygrana w prawyborach Demokratów zależałaby od poparcia amerykańskich celebrities, Barack Obama miałby ją w kieszeni. Tak można wnioskować, oglądając nagranie, które pojawiło się internecie. Poparcie dla senatora z Illinois wyśpiewuje w nim m.in. Scarlett Johansson.

4 tysiące ludzi obrzucających się 500 tonami owoców. Takie widowisko można było podziwiać we włoskim mieście Ivrea na północy kraju. Po bitwie cztery osoby trafiły do szpitala, ale rannych było znacznie więcej.

Zbigniew Ćwiąkalski chce ułatwić życie studentom prawa - zapowiada "Rzeczpospolita" i informuje, że dotarła do ustawy, którą przygotowuje ministerstwo sprawiedliwości.

W tym roku egzaminy na aplikacje prawnicze mają być łatwiejsze. Możliwe będzie także zdobycie uprawnień adwokackich i radcowskich bez aplikacji - zakłada projekt ustawy, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

Dowódca Sił Powietrznych, Andrzej Błasik cofnął już zakaz lotów samolotów CASA. Zakaz został wprowadzony w związku ze styczniową katastrofą CASY, w której zginęło 20 osób.

- Dzisiaj bohaterem polskiej polityki zagranicznej jest Papkin, który opowiada, co zrobił, gdzie był, gdzie pojedzie, jak się zachowa - uważa były wiceminister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Paweł Kowal, komentując w Magazynie "24 Godziny" polską politykę wobec Rosji.

- Mówmy o faktach, nie o domysłach i fobiach. Gdzie są dowody? – to komentarz Elżbiety Jakubiak (PiS) do medialnych doniesień o podsłuchach w Kancelarii Premiera i szpitalu MSWiA w poprzedniej kadencji. – Nie zgodzę się by cel uświęcał środki – odpowiadała w magazynie „24 godziny” Julia Pitera (PO).

Prozachodni liberał Boris Tadić prowadzi, po przeliczeniu około połowy oddanych głosów, w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich w Serbii - ogłosiła Centralna Komisja Wyborcza. Jego przeciwnik, skrajny nacjonalista Tomislav Nikolić już przyznał się do porażki.

W stolicy Czadu, Ndżamenie, trwają gwałtowne walki. Rebelianci szturmują pałac prezydencki. Unia Europejska nie zdołała podjąć decyzji decyzji w sprawie sił pokojowych. Także szef MON Bogdan Klich zdecydował o "wyhamowaniu" wysłania do Czadu polskich żołnierzy.

- Pamiętaj, że te pola są od federalnych – miał powiedzieć Andrzej Kuna w rozmowie telefonicznej z Ryszardem Krauze. Według „Wprost”, słowa te zarejestrowały polskie służby specjalne dzięki podsłuchom założonym w związku z aferą gruntową w Ministerstwie Rolnictwa.

- Rogozin to harcownik wypuszczony na przedpola. Ma wprowadzić dezorganizację w przygotowania polskiej strony do wizyty w Moskwie - tłumaczył w TVN24 gen. Stanisław Koziej wypowiedź przedstawiciela Rosji przy NATO, który stwierdził, że dialog z Moskwą zakończył się, zanim się rozpoczął.