Najnowsze

Najnowsze

Dom w Skwierzynie (woj. lubuskie) budzi grozę Z zewnątrz ściany podparte drewnianymi balami, a w środku kawałki sufitu spadają na głowę. Mieszkańcy mówią: "strach mieszkać"! Ale Teresa Karska się nie boi. - Nie wyniosę się - upiera się. A przez nią nie mogą wynieść się także pozostali lokatorzy.

Borys Szyc, aktor znany ze sceny, ekranu i zamiłowania do zabawy, przyłapany. Nie na byle czym, bo na jeździe w stanie wskazującym i to wskazującym mocno. Dziś w Fakcie i Super Expressie możemy podziwiać serię dokumentujących to wydarzenie zdjęć.

- To prawda, w jakimś momencie, dokładnie nie pamiętam jakim, wszedłem na tajne posiedzenie Sejmu - przyznał na antenie TVN24 Jarosław Szczepański, dyrektor Biura Prasowego Sejmu. Wcześniej Antoni Macierewicz zdradził, że na posiedzeniu "pojawiły się nieuprawnione osoby" - prawdopodobnie miał na myśli właśnie Szczepańskiego.

- Minister sprawiedliwości na tajnym posiedzeniu Sejmu ujawnił mniej, niż mógł – przyznał Antoni Mężydło (PO). Ostrzej ocenił Paweł Poncyliusz (PiS). – To posiedzenie to strzał z kapiszona, czeski film – stwierdził. Goście Magazynu „24 godziny” zgodzili się, że w życiu publicznym potrzeba więcej jawności.

Amerykańscy astronauci Rex Walheim i Stanley Love wyszli na kosmiczny spacer z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), by pomóc w montażu modułu z europejskim laboratorium naukowym Columbus.

W stołówce szkoły średniej w Memphis w stanie Tennessee padły strzały. Jeden z uczniów został ciężko ranny. Strzelał jego kolega z klasy, który został już zatrzymany.

Morderstwo, spisek, terroryzm i złamanie prawa wojennego dotyczącego cywilów - za to odpowie przed sądem sześciu więźniów z Guantanamo. Są oni oskarżeni o współudział w zamachach z 11 września 2001. - Oskarżyciele będą wnioskowali o karę śmierci - oznajmili przedstawiciele Pentagonu.

Dwóch Polaków z miłości do militariów może zapłacić długą odsiadką w więzieniu. Policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy przywieźli ze Słowacji dwa w pełni opancerzone wozy bojowe. Grozi im za to osiem lat pozbawiania wolności.

- Z satysfakcja przyjąłem informację, że prokuratura z urzędu wszczęła postępowanie ws. przecieku stenogramu z tajnego posiedzenia Sejmu - powiedział Bronisław Komorowski. Marszałek powiedział też, że liczba tajnych posiedzeń Sejmu zostanie "maksymalnie ograniczona".

- Do 600 tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy w wyniku zamieszek, które wybuchły w Kenii po grudniowych wyborach prezydenckich - poinformował w poniedziałek zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej John Holmes.

- Deportacja Jasia może oznaczać dla niego śmierć - ostrzega Jan Patryk Jastrzębski, członek zarządu Transparency International Polska. Jaś, to chory na mukowiscydozę chłopiec, którego urodziła i porzuciła w Polsce obywatelka Białorusi. Teraz dziecko oczekuje na deportację.

- Do spotkania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z premierem dojdzie po powrocie Donalda Tuska z krótkiego urlopu - poinformował prezydencki minister Michał Kamiński. - Skoro pan premier jest na urlopie, to w żaden sposób nie chcemy mu go przerywać - zastrzegł.

- Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, by nie odwracały uwagi od ważnych spraw zajmując się bzdurami - tak Jarosław Kaczyński skomentował rewelacje RMF FM. Według radia były premier zalegalizował zagłusznie pielęgniarek podczas czerwcowej okupacji kancelarii.

W Aleksandrowie Łódzkim policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który pobił własne dziecko, bo jego płacz przeszkadzał mu w libacji alkoholowej. Mimo reanimacji dziecko zmarło. Ojcu przedstawiono zarzut zabójstwa.

Michaił Chodorkowski, były szef koncernu Jukos, oznajmił, że kończy strajk głodowy. Zaczął go na znak solidarności z uwięzionym, chorym na AIDS kolegą, któremu odmówiono leczenia.

Norwegia ewakuowała cały personel swojej ambasady w stolicy Afganistanu, Kabulu, w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Miejsce ich pobytu jest tajne.

Ochrona BOR dla prezydenckich ministrów: Anny Fotygi i Macieja Łopińskiego nie ma uzasadnienia. - Nie jest to złośliwość i małostkowość z naszej strony - zapewnił szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Warszawski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący Jana Rokitę na 5 tys. zł grzywny za nazwanie b. prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka "bardzo znanym przestępcą". Sprawa została umorzona ze względu na "znikomą szkodliwość społeczną".

Pod domniemaną zgodą na zagłuszanie okupujących kancelarię premiera pielęgniarek widnieje podpis Jarosława Kaczyńskiego - informuje RMF FM. O całej sprawie wiedział Przemysław Gosiewski - dodaje Radio ZET. Były wicepremier zaprzeczył tym zarzutom i mówi, że to kolejna próba odwrócenia uwagi opinii publicznej od rzeczywistych problemów.

Podjąłem decyzję o zawieszeniu Ryszarda Majdzika w obowiązkach członka rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego - poinformował szef MON Bogdan Klich. Majdzik - jak ujawniły media - zasłynął antysemickimi wypowiedziami.