Najnowsze

Najnowsze

Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła postępowanie sprawdzające po zawiadomieniu posła PiS Antoniego Macierewicza. Twierdzi on, że obecne kierownictwo Służby Kontrwywiadu Wojskowego dopuściło się licznych przestępstw.

Lubelska prokuratura wystąpiła o wstrzymanie deportacji chorego na nieuleczalną mukowiscydozę Jasia na Białoruś. Zamierza ustalić tożsamość ojca dziecka. Gdyby okazało się, że mężczyzna jest Polakiem, Jaś miałby szansę na podwójne obywatelstwo.

Już po raz sto trzydziesty drugi najpiękniejsze rasowe psy i ich hodowcy zjechali do Nowego Jorku na najbardziej ekskluzywną wystawę na świecie - Westminster Dog Show.

Przez czas, w którym nic nie napisałem wydarzyło się tak wiele, że nawet nie będę usiłował czegokolwiek podsumowywać. Zresztą o tym, co było złe chciałbym zapomnieć, a dobrą ku temu okazją był wyjazd na Cypr.

Polityka prorodzinna, to, czy religia powinna stać się przedmiotem maturalnym, a także problemy bioetyczne - to główne tematy posiedzenia Komisji Wspólnej episkopatu i rządu. Spotkaniu współprzewodniczyli wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna oraz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Były minister obrony Aleksander Szczygło został przesłuchany przez prokuratorów w sprawie ostrzału wioski Nangar Khel - dowiaduje się TVN24. Przesłuchanie miało miejsce w Warszawie.

570 kilogramów - jeszcze tyle rok temu ważył Manuel Uribe! Został zapisany w księdze Guinnessa jako najcięższy człowiek świata. Jednak od tego czasu Meksykanin schudł o 230 kilogramów!

- Nie przyjmuję tych przeprosin one nie były szczere tylko jakby wymuszone - oburzała się antenie TVN24 na Aleksandra Szczygłę Janina Makowska, matka jednego z podejrzanych w sprawie Nangar Khel żołnierzy. Wcześniej przeprosiny odrzuciła żona innego z nich. - Aleksander Szczygło nie przeprosił żołnierzy za nazwanie ich durniami - tłumaczyła w RMF FM Barbara Ligocka-Staszczyk.

Badri Patarkaciszwili, gruziński opozycjonista, magnat finansowy i jeden z rywali urzędującego prezydenta Micheila Saakaszwilego zmarł w Londynie na atak serca. Brytyjskiej policji śmierć wydaje się podejrzana.

Opiniotwórcza rosyjska gazeta "Wiedomosti" zastanawia się, czy Rosja nie powinna zweryfikować swojego podejścia do zbrodni katyńskiej. "Świat już sobie z tym poradził. Świat - tak, ale nie Rosja" - pisze dziennik.

Hollywood odetchnęło z ulgą: najważniejsza ceremonia filmowego światka, rozdanie Oscarów, jednak się odbędzie. Członkowie Gildii Scenarzystów Amerykańskich w głosowaniu zgodzili się na propozycje wytwórni i po 14 tygodniach przerwali strajk.

Ilość ustaw nie jest miarą pracy Sejmu. Istotne jest, jakie buble prawne zostaną zlikwidowane - przekonywał dziennikarzy na konferencji prasowej szef klubu PO Zbigniew Chlebowski, podsumowując prace parlamentu po 100 dniach kadencji.

Ilość spalin emitowanych przez statki handlowe jest prawie trzy razy większa niż sądzono - wynika z badania ONZ opublikowanych przez "The Guardian". Według niego wielkie okręty odpowiedzialne są za 4,5 proc. światowej emisji CO2.

Mądra polityka prorodzinna, kwestia zapłodnienia in vitro i matura z religii - to najważniejsze tematy rozmów przedstawicieli Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu. W Kancelarii Premiera trwa pierwsze spotkanie tego gremium po prawie dwuletniej przerwie.

Od początku lutego pogorszyły się notowania rządu. Nadal są wysokie, ale coraz więcej Polaków źle ocenia prace gabinetu Donalda Tuska. Przybywa też przeciwników samego premiera.

- Jeśli stronę rosyjską niepokoją bazy wojskowe NATO, to Ukraina nigdy na to nie pójdzie - nieoczekiwanie zapowiedział mający opinię prozachodniego prezydent Ukrainy. Wiktor Juszczenko przebywa z roboczą wizytą w Moskwie.

Ósemka w dacie bieżącego roku daje ciekawy pretekst do ekspresowego przeglądu czeskiej i słowackiej historii.  Dlaczego ? Wystarczy krótkie spojrzenie na kalendarium dziejów Czech i Słowacji, aby zauważyć, że kluczowe wydarzenia w historii obu narodów miały miejsce w latach z końcówką na 8. Część z nich, zwłaszcza te z 20 wieku, mocno splatają się z Polską.

53-latek z Warszawy zginął podczas wspinaczki w Tatrach Wysokich. Ciało znalazła dwójka turystów w rejonie Wielkiego Szczytu Mięguszowieckiego.