Najnowsze

Najnowsze

- Bardzo bym chciała, żeby prezydent 40 milionowego narodu spotkał się i rozmawiał o przyszłości Polski z redaktorem największej w Polsce gazety - mówi minister w Kancelarii Prezydenta Ewa Junczyk-Ziomecka. Nie chciała jednak odpowiedzieć, dlaczego podczas odznaczania bohaterów Marca, w Pałacu Prezydenckim nie było Adama Michnika.

- Prezydent powinien przejść z Adamem Michnikiem do porządku dziennego. Zaprosić go do pałacu i udekorować - mówił w "Magazynie 24 Godziny" publicysta Ryszard Bugaj.

Kolejna z pokrzywdzonych kobiet w seksaferze jaka wybuchła wokół prezydenta Olsztyna, Czesława Małkowskiego, przerywa milczenie. W relacji dla programu "Prosto z Polski" opowiada o trudnych rozmowach, jakie - jej zdaniem - musiała przeprowadzać ze swoim przełożonym.

Na czele zespołu fachowców ds. bezpieczeństwa energetycznego stanął premier Donald Tusk. W jego skład weszli, oprócz premiera, także ministrowie: gospodarki, finansów, infrastruktury, MSWiA i spraw zagranicznych. Decyzję premiera chwali nawet opozycja. - Im wyżej jest ukonstytuowany zespół ds. bezpieczeństwa energetycznego tym lepiej - zauważył Piotr Woźniak, były minister gospodarki.

Szczęście rodzinne to dla Polaków najważniesza wartość. Marzymy o małżeństwie i dzieciach (najchętniej dwójce), a życie w pojedynkę odpowiada zdecydowanej mniejszości - wynika z sondażu CBOS.

Naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie policjantów, to zarzuty które może usłyszeć krewki mieszkaniec Hrubieszowa. Funkcjonariuszy, którzy mieli go zawieźć na 11 dni do więzienia, przywitał z paralizatorem w ręku.

Od 25 do 35 tys. Wietnamczyków przebywa obecnie w Polsce - wynika z raportu Międzykulturowego Centrum Adaptacji Zawodowej. Przez Polaków postrzegani są raczej pozytywnie. Cenimy ich bardziej niż np. Ukraińców, Białorusinów, Rosjan i Arabów.

Zbigniew Wassermann rozważa złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez wicepremiera Grzegorza Schetynę. - Ujawnił informacje na temat jednej z kobiet, która złożyła obciążające zeznania w sprawie prezydenta Olsztyna. Teraz mogą się pojawić naciski na tę kobietę, by wycofała oskarżenia - powiedział w TVN24 poseł PiS.

Białoruś odwołuje swego ambasadora z USA i jednocześnie zaleca amerykańskiemu ambasadorowi opuszczenie Mińska - podała agencja Interfax cytując białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wypadek w okolicach Rawicza w woj. wielkopolskim. Rozpędzone renault clio uderzyło w drzewo. 25-letni kierowca zginął na miejscu. O zdarzeniu portal tvn24.pl poinformowali nasi internauci poprzez platformę Kontakt TVN24.

W najbliższą sobotę policjanci ruchu drogowego zatrzymywanym do kontroli drogowej kobietom–kierowcom oraz pasażerkom pojazdów przekazywać będą materiały informacyjne zachęcające do bezpłatnych badań profilaktycznych.

8 osób zginęło, a 9 jest rannych w wyniku ataku na szkołę religijną na przedmieściach Jerozolimy - podały izraelskie służby ratownicze. Do zamachu przyznało się radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas.

Naczelna Prokuratura Wojskowa, CBA i żandarmeria wojskowa wykryły wielką aferę korupcyjną - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Pracownicy wojskowego Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Zielonej Górze ustawiali za łapówki przetargi budowlane. - Sprawa ma charakter rozwojowy - mówił w TVN24 rzecznik CBA Tomasz Frątczak.

Czy te oczy mogą kłamać? - to pytanie zadają sobie ostatnio politycy. Nelly Rokita (PiS) zajrzała głęboko w oczy premierowi i dostrzegła, że straszą, choć ostatnio mniej. Janusz Palikot (PO) z kolei dojrzał w oczach posłanki PiS strach, manifestujący się "nadmiernym wybałuszeniem".

Majątek o wartości 300 milionów euro, należący do neapolitańskiej kamorry, skonfiskowała włoska policja - poinformowały w piątek media.

Internauta, który chciał sprzedać samochód przez internet, przez pomyłkę ustalił jego cenę na 2,80 zł. Zanim skorygował błąd, samochód znalazł nabywcę. Sprawa skończyła się w sądzie.

Kuriozalną uchwałę wydał sołtys małej wioski na południowym zachodzie Francji. Zakazał obywatelom umierać, na jej terenie, jeśli wcześniej... nie wykupią miejsca na cmentarzu. O podobnie kuriozalnym problemie wiemy dzięki naszemu internaucie.

W centrum Poznania, na rondzie Rataje, kilkunastotonowy TIR wjechał w tramwaj pełen pasażerów. Zawinił kierowca ciężarówki, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych ran.